Baskicko a Rioja - letecký poznávací zájezd ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Ubytování: Baskicko a Rioja - letecký poznávací zájezd
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha- Madrid - Praha
letištní taxy
7x ubytování v 3* hotelech se snídaní
dopravu špan. autobusem dle programu
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
Jednolůžkový pokoj 5 300 Kč (na vyžádání)
Večeře 2 500 Kč
Transfer Brno-letiště-Brno 800 Kč
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

BILBAO • HARO • BRIONES • VITORIA • ZUMAYA • SAN SEBASTIÁN • PAMPLONA • PUENTE DE LA REINA • ESTELLA • LOGROŇO • ELCIEGO • LAGUARDIA • ST. DOMINGO DE LA CALZADA • S. MILLAN DE COGOLLA • BURGOS

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Madridu (za příplatek svoz z Brna). Odjezd autobusem do Burgosu , Cidova města s nádhernou gotickou katedrálou a řadou působivých renesančních památek, ať už je to Puerta de S. María, Casa del Cordón nebo Plaza Mayor. Procházka starým městem. Ubytování v Burgosu.

2. den

Dopoledne věnované vinicím a vínu Álavy a kraji La Rioja, nejdříve navštívíme Haro , centrum oblasti Rioja Alta, s kostelem Santo Tomás a historickým centrem prohlášeným národní kulturní památkou. V Briones nás čekají hradby a uzounké středověké křivolaké uličky s vinnými sklepy. Návštěva muzea vinařství Vivanco. Krátká zastávka v San Vicente de la Sonsierra ,malebné vesnici z 10. stol. Pokračování cesty do Vitoria - Gasteiz , hlavního města Baskicka, prohlídka středověkého centra s četnými paláci a kostely si můžete zpestřit zastávkami v místních barech s výborným vínem a typickými tapas nazývanými zde pintxos. Odjezd na ubytování do Bilbaa .

3. den

Den věnovaný Bilbau , po snídani procházka po historické části města s jeho proslulými Siete Calles, klikatými velmi živými uličkami, gotická katedrála San Salvador, bazilika N. S. de Begoňa, Odpoledne individuálně návštěva Muzea Guggenheim, stánku současného umění, jehož tvůrcem je proslulý architekt Frank O. Gehry, nebo Euskal muzea, muzea baskické kultury popř. Muzea výtvarného umění v parkové části města s díly od El Greca, Goyi či baskického rodáka Zuloagy. Večer volný program k návštěvě místních barů a ochutnávce vína a pintxos.

4. den

Po snídani se vydáme směrem k pobřeží do půvabného letoviska Zumaia , s úchvatnými útesy a milióny let starými flyši, které jsou součástí geoparku, pokračování do malé středověké rybářské vesnice Getaría , rodiště prvního námořníka, který obeplul svět, a centra baskického vinařství, zejména speciální odrůdy suchého bílého vína. V Getarii najdete i muzeum módního návrháře C. Balenciaga. Pokračování cesty do San Sebastiánu , přímořských lázní, malebně rozprostřených v polokruhovém zálivu s plážemi La Concha a Ondaretta a s ostrovem Santa Clara. Procházka uličkami starého města pod Monte Urgull. Ubytování v Pamploně.

5. den

Dopoledne prohlídka Pamplony , která je známá především červencovými oslavami svátku sv. Fermína, spojeného s běháním s býky v ulicích, procházka městem - pevnost Ciudadela, plaza del Castillo, katedrála S. María, historická radnice. Po poledni pokračuje putování směrem do Logroňa, nejdříve zastávka v Olite , v bývalém sídle navarrských králů, dále přes Puente de la Reina s proslulým mostem přes řeku Argo, který zde byl vybudován pro poutníky do Santiaga, a přes městečko Estella , nazývané "Toledo severu" pro své četné památky. Krátká zastávka u benediktýnského kláštera Monasterio de Irache a blízké vinné fontánky, vyhledávané poutníky i turisty pro osvěžení. Ubytování v Logroňo.

6. den

Dopoledne prohlídka Logroňa , srdce kraje Rioja, města ležícího na břehu řeky Ebro se známým poutním kostelem Santiago el Real, důležitou zastávkou poutníků na cestě do Santiaga de Compostela, a s tržnicí v secesním stylu. Odpoledne strávíte mezi vinicemi. Nejdříve se vydáte do Elciego , kde se nachází jedinečný vinný sklep a hotel Marqués de Mariscal, jehož autorem je známý architekt Frank Gehry, prohlídka sklepa s degustací. Poté navštívíme centrum Álavy, městečko Laguardia , odkud jsou krásné výhledy na rozsáhlé vinice Riojy. Návrat na ubytování.

7. den

Ráno odjezd do Santo Domingo de la Calzada , město poutníků s katedrálou, kde je náhrobek sv. Dominika a kde za povšimnutí stojí i dochovaný soubor hradeb a krásné náměstí Plaza Mayor, po poledni zastávka v San Millán de Cogolla u klášterů Yuso a Suso z 10. stol., které jsou považovány za kolébku španělštiny. Odjezd na ubytování k Burgosu.

8. den

Transfer na letiště, odbavení a let do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Baskicko a Rioja - letecký poznávací zájezd ***
v cenách od 24 990 Kč do 25 990 Kč