Holandsko - letecky z Prahy **

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Nizozemí
Ubytování: Holandsko - letecky z Prahy
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha–Amsterodam–Praha
letištní taxy a palivové příplatky
transfery z/na letiště v Amsterodamu
jízdenky veřejnou dopravou a vlaky dle programu
4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš
4× snídani
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 3.990 Kč
transfer Brno–Praha–Brno 800 Kč
odbavené zavazadlo do 20 kg 1.400 Kč
Slevy:
3. osoba na přistýlce 1.500 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

AMSTERODAM • AALSMEER • VOLENDAM • ZAANSE SCHANS • ZAANSTAD • ROTTERDAM

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Amsterodamu, transfer do hotelu, ubytování. Společná procházka večerním Amsterodamem. Podíváme se na čilý noční ruch na grachtech v centru nočního života na námestí Leidseplein .

2. den

Po brzké snídani odjedeme místní dopravou do Aalsmeeru , nejvýznamnejšího nizozemského strediska pestování květin, abychom z galerie pro návštěvníky zachytili ty nejrušnější okamžiky na největší květinové burze na světě. Poté se vydáme do Amsterodamu a prohlídku začneme projíždkou po grachtech , které mestu dodávají neopakovatelnou atmosféru, stejně jako starobylé uzoučké domy na jejich březích. Kanály ze 17. století, které kolem dokola obepínají centrum města, byly dokonce v roce 2010 zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO. Vydáme se do centra města na náměstí Dam s Královským palácem a Novým kostelem, kde kontrastem ke shonu hlavních tříd jsou tichá, romantická zákoutí, kanály lemované měšťanskými domy nebo oku lahodící barevná krása květinových trhů. Kde půvabné fasády domů, prodavači tulipánů, pouliční hudebníci a šplouchání vody vytvářejí osobitou atmosféru, která osloví srdce každého turisty. Amsterodam je městem trhů – bleších i květinových a my proto navštívíme Waterlooplein i plovoucí květinový trh u Mincovní věže. Budeme se proplétat mezi stovkami cyklistů a žasnout nejen nad památkami, ale i nad pulzujícím životem tohoto velkoměsta. Odpoledne volno k návštěvě věhlasných muzeí – Van Gogh muzeum s nejucelenější sbírkou Van Goghových děl, Rijks muzeum se slavnou Noční hlídkou od Rembrandta, Muzeum Anny Frankové , židovské dívky, která se zde ukrývala pred nacisty, Stedelijk muzeum se sbírkami současného umění, ale i Diamantové muzeum či Muzeum hašiše . Unikátem je Námořní muzeum , ke kterému patří i opodál kotvící kopie trojstěžníku Holandské Východoindické společnosti z počátku 18. století, jehož paluby si mužeme prohlédnout.

3. den

Po snídani pojedeme na amsterodamské hlavní nádraží a odtud budeme pokracovat do Volendamu – původně staré rybářské osady na břehu moře se spoustou obchůdků se suvenýry a všudypřítomné vůně místních lahůdek. V odpoledních hodinách navštívíme skanzen Zaanse Schans , kde se seznámíme s výrobou dreváku, holandskými mlýny a životem na venkově. Zastavíme se také ve meste Zaanstad , které nás zaujme nevšední moderní architekturou. Po návratu do Amsterodamu absolvujeme malou vecerní procházku ctvrtí cervených luceren.

4. den

Tento den si vyrazíme na výlet vlakem do Rotterdamu , největšího přístavu Evropy. Z věže Euromast, která je nejvyšší vyhlídkovou věží v Holandsku, se naskýtá fantastický panoramatický výhled na město s jeho moderní architekturou. Jedním z takových projektů jsou například avantgardní budovy ultramoderních obytných kostek Kijk-Kubus, které si pak prohlédneme ve starém přístavu. V Rotterdamu můžete navštívit jeden z největších trhů v Holandsku, Námořní muzeum nebo Kunsthale.

5. den

Transfer na letiště, odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Holandsko - letecky z Prahy **
v cenách od 14 987 Kč