Svatojakubská cesta letecky ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Ubytování: Svatojakubská cesta letecky
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou dopravu Praha-Madrid-Praha
letištní taxy
7x ubytování ve 3* hotelích se snídaní
dopravu španělským autobusem dle programu
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
Jednolůžkový pokoj 4 800 Kč
7x večeře 2 150 Kč
Transfer Brno-Praha-Brno 800 Kč
zobrazit 1 termín
Červen 2018
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

LEÓN • HOSPITAL DE ÓRBIGO • ASTORGA • VILLAFRANCA • PONFERRADA • O CEBREIRO • SAMOS • SANTIAGO DE COMPOSTELA • FINISTERRE • SALAMANCA

Náročnost tras: středně lehká

Program zájezdu

1. den

Odlet do Madridu (za příplatek transfer z Brna). Odjezd z letiště do Leónu , jednoho z hlavních měst středověkého Španělska, které nabízí vrcholná malířská, sochařská a architektonická díla v kostele San Isidoro a v gotické katedrále, která je proslulá skvostnými vitrážemi. Zastávka u bývalého špitálu poutníků San Marcos, dnes jedinečně rekonstruovaného na luxusní hotel. Ubytování v Leonu.

2. den

Dopoledne prohlídka leonské katedrály a baziliky S. Isidro s královským panteonem v románském stylu. Poté se již vydáte kastilskou mesetou na svatojakubskou cestu. Pěší túra z Hospital de Orbigo do San Justo de la Vega, popř. až do Astorgy (cca 12-15 km), trasa vede po nejdelším původně románském mostu na caminu, kolem vinic a obilných polí a kříže sv. Toribia. Odpoledne strávené v Astorze s nádhernými románskými a středověkými hradbami i gotickou katedrálou. Možnost návštěvy katedrály s katedrálním muzeem a biskupského paláce postaveného podle katalánského architekta A. Gaudího, kde je dnes muzeum cest, které se zde od nepaměti křížily. Ubytování v Astorze.

3. den

Ráno po snídani se projíždí nejautentičtějším a zcela venkovským úsekem jakubské cesty. Připojení k poutníkům u Cruz de Hierro, cesta vás povede až do Aceba (cca 10 km), jedná se o jeden z nejhezčích úseků jakubské cesty s nádhernými vyhlídkami. Zastávka v Molinaseca , malebné vesnici na březích řeky Meruelo s dobře dochovanými šlechtickými domy. Přejezd autobusem do Ponferrady , která je proslulá svým templářským hradem z 11. stol., ale i kostelem sv. Ondřeje a bazilikou N. S. de la Encina. Ubytování v Ponferradě.

4. den

Dopoledne zastávka ve Villafrance , půvabném starobylém městečku s řadou šlechtických domů, hradem a románským kostelem de Santiago. Přejezd autobusem k další části pěší pouti, do Ruitelánu. Pěší túra z Ruitelán do O Cebreiro (cca 9 km)- trasa s velmi rozmanitou a působivou krajinou, ale i s delším stoupáním. Po ukončení túry si prohlédnete O´ Cebreiro , vesnici opředenou řadou legend, vstupní bránu do Galicie. Zastávka u kláštera Samos , benediktýnského kláštera, jednoho z nejstarších klášterů ve Španělsku, symbolu kulturnosti Galicie. Odjezd na ubytování.

5. den

Ráno přejezd autobusem do Ferreiros a pokračování cesty s poutníky. Pěší túra z Ferreiros do Portomarín (cca 9 km), procházka zelenou galicijskou krajinou s původní flórou až k řece Miňo. Po zastávce v Portomarínu , městečku rozkládajícím se po obou stranách řeky Miňo spojené římským mostem přejezd k vrcholu Monte de Gozo, odkud poprvé z výšky spatříte vytoužené město, Santiago de Compostela – vjezd do města a pěší procházka úzkými uličkami a malebnými náměstíčky do katedrály, pradávného cíle všech poutníků na náměstí Plaza del Obradoiro. Po návštěvě katedrály procházka centrem města s řadou paláců, klášterů a kostelů. Ubytování v Santiagu.

6. den

Dopoledne volno v Santiagu de Compostela, možnost návštěvy polední poutnické mše. Pak odjezd autobusem do Finisterre , západního výběžku Galicie u Atlantického oceánu, nejnavštěvovanějšího místa Galicie po Santiagu de Compostela, s poutním kostelem S. María das Areas ze 12. stol. Večer návrat do Santiaga na ubytování.

7. den

Ráno odjezd do slavného univerzitního města Salamanca na břehu řeky Tormes. Odpoledne, po příjezdu do Salamancy, procházka starým městem od Plaza Mayor, jednoho z nejhezčích náměstí ve Španělsku, k Mušlovému domu Casa de las Conchas a k baroknímu kostelu Clerecía. Dále kolem Nové katedrály a románské Staré katedrály se dostaneme k historickým budovám University a jeho muzea. Poslední zastávkou bude Casa Lis s vyhlídkou na řeku Tormes a románský most. Ubytování v Salamance.

8. den

Ráno odjezd do Madridu, odlet ze Španělska (za příplatek transfer do Brna).

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Svatojakubská cesta letecky ***
v cenách od 19 990 Kč do 24 490 Kč