Řím, letecký víkend s průvodcem ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Ubytování: Řím, letecký víkend s průvodcem
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Bratislava
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Bratislava - Řím - Bratislava
letištní taxy a odbavení letu s příručním zavazadlem
transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
transfer Brno - Bratislava - Brno
5x ubytování ve 3-4* hotelu se snídaní
služby průvodce
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 4.500 Kč
odbavení zavazadla do 20 kg 1.600 Kč při zakoupení zájezdu, 1.800 Kč při dodatečném objednání
fakultativní výlet rychlovlakem do Florencie (individuálně kdykoliv, v termínu od 08. 08. s průvodcem) 2.400 Kč
fakultativní výlet rychlovlakem do Neapole (individuálně kdykoliv, v termínu od 06.06. s průvodcem) 1.900 Kč
fakultativní výlet do Ostie s koupáním v moři (individuálně kdykoliv, v termínu od 04. 07. s průvodcem) 400 Kč
Cena nezahrnuje dopravu v Římě (cca 20 €) a pobytovou taxu (cca 5 €/os./noc)
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

ANDĚLSKÝ HRAD • BOCCA VERITA • FONTÁNA DI TREVI • ŠPANĚLSKÉ NÁM. • VATIKÁNSKÁ MUZEA • BAZILIKA SV. PETRA • ZÁTIBEŘÍ • KOLOSEUM • FORUM ROMANUM • PANTHEON • PIAZA NAVONNA

Program zájezdu

1. den

Transfer z Brna a Břeclavi do Bratislavy, odlet z Bratislavy do Říma. Transfer do hotelu, ubytování.

2. den

Po snídani odjezd metrem do centra a návštěva Andělského hradu, v němž je dnes muzeum obrazů i zbraní. Z horní terasy hradu je krásný pohled na Řím i Vatikán. Dále pěší procházka přes řeku Tiberu po Andělském mostě a přes jednu z hlavních tříd Corso Vittorio Emanuele oblastí s mnoha krásnými paláci návrat k řece Tibeře a mostu Garibaldi. Pokračování přes Tiberský ostrov a po nejstarším římském mostě Ponte Fabricio na náměstí Piazza della Bocca Verita ke kostelu Panny Marie Cosmedin, v jehož atriu se nachází slavná Ústa pravdy. Volno k procházkám a posezením v centru Říma. K večeru pokračování prohlídky centra Říma, pěší procházka k největší a nejslavnější barokní fontáně Říma - Fontána di Trevi, na Španělské náměstí a jeho slavné barokní Španělské schody a další místa moderního římského života s příjemnými posezeními a zákoutími. Návrat metrem na hotel.

3. den

Celodenní návštěva nejmenšího svrchovaného státu - Vatikánu – dopoledne prohlídka Vatikánských muzeí - největších muzeí na světě, Sixtinské kaple s Michelangelovým Posledním soudem a dalších sálů věnovaných významným italským malířům, antickým sbírkám, vatikánské knihovně, obrazárně aj. Odpoledne prohlídka náměstí sv. Petra s obrovskými kolonádami z 284 dórských sloupů zdobenými 140 sochami svatých, egyptským obeliskem dovezeným do Říma Caligulou a zejména s největším křesťanským kostelem na světě, bazilikou Sv. Petra. Tento kostel byl založen ve 4. stol. na místě hrobu apoštola Petra a na jeho výzdobě se postupně podíleli umělci jako Bramante, Raffael, Michelangelo a další. Možnost výstupu na kopuli baziliky s krásnou vyhlídkou. Večer návštěva kouzelné bohémské čtvrti Zátibeří s neopakovatelnou atmosférou. Návrat metrem na hotel.

4. den

Po snídani odjezd metrem do centra Říma , pěší procházka po Posvátné cestě (Via Sacra), odkud byla kdysi ovládána celá Říše římská: Koloseum – nejkrásnější a největší dochovaná stavba antického Říma, Forum Romanum s pozůstatky paláců, chrámů, tržnice, divadla i dalších objektů patřících neodmyslitelně k Římu v 1. - 4. stol. Po prohlídce volno k posezením, nákupům a užití si atmosféry dnešního Říma. K večeru dokončení procházky: Pantheon – nejlépe zachovaná stavba z dob římské antiky považovaná za vrcholné dílo římského stavitelství, Piaza Navonna – typické římské náměstí zdobené třemi nádhernými fontánami. Večer návrat metrem do hotelu.

5. den

Celodenní volno v Římě k individuálním návštěvám dalších muzeí, nákupům a procházkám. Individuálně možnost fakultativního výletu příměstskou dopravou k moři do Ostie (cca 1hod cesty) nebo individuálně vlakem do Florencie (cca 1,5 hod cesty), či do Neapole (cca 1,25 hod cesty).

6. den

Ráno transfer na letiště a odlet z Říma do Bratislavy. Transfer do Břeclavi a do Brna.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Řím, letecký víkend s průvodcem ***
v cenách od 14 711 Kč do 15 990 Kč