Katalánsko **+

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Ubytování: Katalánsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu luxusním autokarem z/do ČR
dopravu autokarem po Španělsku
7× ubytování ve 2–3* hotelu s polopenzí
služby českého průvodce
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 3.600 Kc
pobytová taxa cca 0,50 €/osoba/noc (hradí se na místě)
fakultativní výlet do Andorry (min. 20osob) cca 60 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

BARCELONA • CADAQUÉS • FIGUERAS • MONTSERRAT • ANDORRA • GERONA • BANYOLES • BESALÚ

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna, Velkého Meziříčí, Jihlavy- (Pávov), Prahy– zdarma, dále za přípl. 600 Kč z Ostravy Fr.-Místku, Nového Jičína, Hranic, Přerova, Olomouce, Prostějova, Svitav a Poličky, za přípl. 500 Kč z Pardubic a Hr. Králové.

2. den

Příjezd na pobřeží Costa Brava/Barcelona nebo Costa Dorada v odpoledních hodinách ubytování, volný program (možnost koupání), večeře.

3. den

Po snídani celodenní výlet do Barcelony – prohlídka gotických památek města – gotická čtvrť s katedrálou čtvrť El Born, kostel S. María del Mar), odpoledne volný program – možnost návštěvy Poble Espanyol – španělská vesnice nebo mořského akvária L´Aquarium, návrat na ubytování, večeře.

4. den

Po snídani odjezd do Cadaqués , malebného přístavního městečka, které si oblíbilo řada umělců, mezi nimi i Dalí, Picasso, Miró, W. Disney, A. Breton, F. G. Llorca. V zátoce Portlligat leží Dalího dům, kde žil a tvořil. Odpoledne přejezd do Figueras , návštěva Muzea S. Dalího, které malíř založil.Návrat na ubytování, večeře.

5. den

Po snídani odjezd do fascinujícího pohoří Montserrat s klášterním komplexem, který je nejvýznamnějším poutním místem Katalánska. Odpoledne návrat na ubytování, možnost koupání, večeře.

6. den

Den věnovaný odpočinku na pláži nebo fakultativní výlet do Andorry , nezávislého knížectví,které leží ve východní části Pyrenejí mezi Španělskem a Francií a oplývá nádhernými horskými scenériemi a divokou přírodou. Prohlídka hlavního města Andorra la Vella, možnost nákupů v bezcelní zóně, volno, návrat na ubytování.

7. den

Po poledni odjezd do Barcelony – prohlídka modernistických památek města – Sagrada Família, Casa Batlló, Casa Milá. Panoramatická projížďka – býčí aréna, Plaça Catalunya, Passeig de Grácia, Camp Nou – stadion FC Barcelona (fakultativní prohlídka stadionu a muzea ). Pokračovaní k olympijskému stadionu na vrch Montjuic – krátká zastávka na vyhlídce na město a přístav. Individuální volno k prohlídce středu města Večer představení "Barcelonské fontány" – hra hudby, barevných světel a vody. V nočních hodinách návrat na ubytování.

8. den

Po snídani odjezd do Gerony , historického města s jednou z nejzachovalejších židovských čtvrtí, hradbami, románskými kostely a arabskými lázněmi. Návštěva gotické katedrály s jedinečnou klenotnicí, El Call – ulice židovské čtvrti a barevné domy na nábřeží řeky Onyar. Po poledni odjezd do vnitrozemí k jezeru Banyoles , největšímu katalánskému přírodnímu jezeru, centru vodních sportů a dějišti veslařských soutěži OH 1992. Odjezd do Besalú , středověkého města s románskými kostely, pozůstatkem benediktinského kláštera a s opevněným románským mostem. Návrat na ubytování.

9. den

Dopoledne volno. V odpoledních hodinách odjezd do ČR.

10. den

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Katalánsko **+
v cenách od 11 031 Kč do 11 990 Kč