Polské Tatry a Zakopané **

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Polsko
Ubytování: Polské Tatry a Zakopané
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš
vstup do hotelového wellnes – bazén, sauna, fitness
3× snídani
2× vstup na 2 hodiny do aquaparku v Zakopaném
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 1.290 Kč
2× večeře 560 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

CHOCHOLOW • KOŚCIELISKÁ DOLINA • JESKYNĚ MROZNA • DRAČÍ JESKYNĚ • CHATA ORNAK • ZAKOPANÉ • GUBALOWKA • KASPROWY VRCH • JURÁŇOVA DOLINA • ÚDOLÍ BÍLÉHO POTOKA • TICHÁ DOLINA • MUZEUM
ORAVSKÉ DĚDINY

Program zájezdu

1. den

Z Brna (další nástupní místa viz str. 5, trasy 1, 2, zdarma 4 – mimo Ostrava, Zlín a Kroměříž 350 Kč) vyjedeme v ranních hodinách, abychom se vypravili do Podhalí s centrem v Zakopaném. Cestou se přeneseme do minulých století v Chochołowě , kde se zachovala řada tradičních "goralských" chalup. Zbytek dne strávíme v nejatraktivnější dolině západních tater – Koscieliské dolině obklopené panenskou přírodou a protkané nesčetnými jeskynními labyrinty. Projdeme jedinou osvětlenou jeskyni Mroźna , která se v ničem nepodobá uměle turisticky upraveným jeskyním. A dále si můžeme vybrat procházku s průlezem skalním tunelem Dračí jeskyně . Potůček nás dovede nakonec doliny k horské chatě Ornak , kde je i možnost občerstvení. Trasu si můžeme prodloužit k nevelkému, leč malebnému plesu Smreczyński. Návrat k autobusu. (Základní trasa je snadná, vede stejnou cestou tam i zpet, každý si zvolí náročnější vycházky, odbočky jeskyně dle svého uvážení. Na trase jsou stanovište kocáru s konmi, možnost pronájmu). Ubytování v Zakopaném v hotelu, možnost využití rekreačního centra s bazénem, vírivkou, saunou a fitness

2. den

Po snídani se seznámíme s centrem Zakopaného . Projdeme se k vile Koliba, kde se dozvíme něco více o slavném "zakopanském stylu", jenž vtiskl městu nezaměnitelnou tvář. U dřevěného kostelíku sv. Klementa se podíváme na netradiční panteon, hrbitov "zasloužilých Poláku", kde je i hrob tvurce zakopanského stylu S. Witkiewicza. Seznámíme se i s bulvárem Krupówki, kam se později během našeho pobytu budeme moci vrátit a posedet si v jedné z bezpočtu kaváren. Poté se s průvodkyní vydáme na příjemnou procházku krásnou přírodou na kopec Gubalówka , který je oblíbeným výletním cílem obyvatel Zakopaného a odkud budeme mít Zakopané i panorama Tater jako na dlani. Zájemci mohou na kopec vyjet místní zubačkou Na Gubalówce, je možnost relaxovat, procházet se nebo ochutnat medovinu a jiné speciality v místních stáncích. Po návratu navštívíme místní aquapark, jeden z největších a nejmodernejších vodních parku Malopolska, s prekrásnými výhledy na okolní hory, vodní svět, který okouzlí všechny věkové generace. Večeře.

3. den

Po snídani se díky kabinkové lanovce (nutnost rezervace předem v CK) s dráhou dlouhou 4.291 m dostaneme z Kuźnice na Kasprowy vrch (1.987 m), kde staneme na rozhraní Západních a Vysokých Tater s dech beroucími vyhlídkami jak na polskou, tak i slovenskou stranu hor. Můžeme zde podniknout krátkou procházku nebo jen tak lenošit na terase. Možnost oběda v místní restauraci. Po návratu dolu se mužeme věnovat zajímavostem Zakopaného. Zájemci pak mohou navštívit i expozice ve Vile pod Jedlami nebo Tatranské muzeum. I tento den budeme mít možnost také využít koupání v aquaparku s bazény, divokou řekou, tobogány, vodními atrakcemi a venkovním termálním bazénem. Večeře.

4. den

Po snídani se rozloučíme se Zakopaným a odjedeme na Slovensko. Podnikneme turistický výšlap malebnou Juráňovou dolinou a údolím Bílého potoka , kde voda vytvořila úzkou soutěsku a razí si cestu mezi vápencovými skalními útvary. Při cestě soutěskou budeme zdolávat chodníčky vytesané do skály, dřevěné žebříky a lávky. Poté nás bude čekat příjemná procházka Juráňovou a Tichou dolinou , kde navštívíme místní salaš a ochutnáme žincicu i zakoupíme ovčí sýry (okruh trvá asi 3–4 hod. a je zakončený krátkým posezením na salaši). Poté navštívíme Muzeum oravské dědiny – skanzen, který se skládá z více než 50 chalup a gotického kostelíku z 15. století. Areál je rozložen do několika celků připomínajících jednotlivé části Oravy. Cestou domů budeme mít možnost si zakoupit vyhlášené slovenské sýry. Ve večerních hodinách přijedeme do Brna.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Polské Tatry a Zakopané **
v cenách od 4 775 Kč