Český ráj, Kuks a Babiččino údolí **+

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Česká republika
Ubytování: Český ráj, Kuks a Babiččino údolí
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným autobusem
2x ubytování v 3* hotelu
2x snídani
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění storna zájezdu ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 800 Kč
Slevy:
3.osoba na přistýlce - 400 Kč
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

JIČÍN • PRACHOVSKÉ SKÁLY • HRUBÁ SKÁLA • TROSKY • KOST • DĚTENICE • KUKS • RATIBOŘICE • BABIČČINO ÚDOLÍ

Program zájezdu

1. den

Ráno odjezd z Brna směrem do starobylého Jičína , Rumcajsova města, které je branou do Českého ráje a Prachovských skal. Procházka centrem města s Valdštejnským zámkem a historickým náměstím s řadou barokních domů. Určitě si nenecháme ujít výstup na známou věž nad Valdickou bránou s krásnými výhledy do okolí. Procházkou se pak vydáme k reprezentativní Valdštejnské lodžii s barokním letohrádkem Albrechta z Valdštejna a parkem s ojedinělými dřevinami. Zajímavá je i expozice Valdštejnských snů, kde se můžeme interaktivním způsobem seznámit se znalostmi astrologie i astronomie v 1. polovině 17. stol. Odpoledne navštívíme erozí vytvořené skalní město Prachovských skal , jedné z nejstarších přírodních rezervací v ČR. 2,5 hodinovou procházkou se vydáme k 7 vyhlídkám, vystoupáme po schodištích vytesaných do skály a protáhneme se úzkými štěrbinami mezi obrovskými balvany velkého prohlídkového okruhu. (Pro fyzicky méně zdatné turisty je možné absolvovat malý okruh, který trvá jen 3 hodiny a zahrnuje dvě nejznámější vyhlídky.) K večeru odjezd na ubytování do Turnova.

2. den

Tento den budeme věnovat Českému ráji , jedné z nejkrásnějších přírodních oblastí ČR. Po snídani se vydáme k zámku Hrubá skála , kde se nám otevřou nádherné vyhlídky na celý Český ráj i jeho dominantu Trosky. Poté již přejedeme do centra Českého ráje na hrad Trosky , kterému dominují dvě věže Panna a Baba. Za pěkného počasí je z vyhlídky věže Panna vidět i Prahu, České středohoří či Krkonoše a Turnov. Vystoupáme na obě věže s krásnými výhledy. Po prohlídce hradu odjedeme k hradu Kost , jednomu z nejzachovalejších gotických hradů, který se mohutně vypíná na pískovcovém ostrohu uzavírajícím tři údolí Českého ráje. Odpoledne navštívíme Zámecký areál Dětenice s možností prohlídky barokního zámku, ale především návštěvy zámeckého pivovaru s prohlídkou dobových interiérů sladovny, bednárny, varny, ledárny i historických sklepů. Je zde možno spatřit ukázku výroby piva z 18. stol. podle původní receptury. Možnost posezení ve Středověké krčmě, která je dnes součástí pivovaru. Zde se přeneseme do opravdového středověku stolováním, obsluhou, oblečením i výběrem jídel a nápojů. Večer návrat na ubytování.

3. den

Po snídani odjedeme do Kuks s kdysi rozsáhlým komplexem lázní, zámku a dalších staveb, z nichž je dnes asi nejzajímavější barokní špitál milosrdných bratří s kostelem Nejsvětější Trojice a unikátní barokní lékárnou. Při prohlídce areálu špitálu můžeme navštívit i lapidárium s ojedinělou sbírkou soch symbolizujících alegorie lidských ctností a neřestí od Matyáše Brauna. Po prohlídce přejedeme k zámku do Ratibořic a navštívíme i Babiččino údolí. Vydáme se procházkou kolem Ludvova mlýna k pomníku Babičky s vnoučaty, k Bělidlu i k Viktorčinu splavu na řece Úpě. Odpoledne odjezd z Ratibořic a večer příjezd do Brna.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Český ráj, Kuks a Babiččino údolí **+
v cenách od 2 990 Kč do 3 290 Kč