Jižní Čechy **+

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Česká republika
Ubytování: Jižní Čechy
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
3x ubytování ve 3* hotelu
3x snídaně
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění storna zájezdu ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 1.200 Kč
Slevy:
3.osoba na přistýlce - 500 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

TŘEBOŇ • ČESKÉ BUDĚJOVICE • HOLAŠOVICE • LANDŠTEJN • JINDŘICHŮV HRADEC • ZÁMEK ČERVENÁ LHOTA • ČESKÝ KRUMLOV • ROŽMBERK • TÁBOR • ORLÍK • ZVÍKOV• VYŠŠÍ BROD

Program zájezdu

1. den

Ráno odjezd z Brna do Třeboně , centra jihočeských rybníků i krásného města vystavěného kolem zámku, který byl posledním sídlem rodu Rožmberků. Procházka centrem města s malebným náměstím i uličkami plnými rybích restaurací, zámeckým parkem i kolem rybníka Svět k jedné z nejzajímavějších staveb jižních Čech, Schwarzenberské knížecí hrobce. Odpoledne návštěva královského města České Budějovice, prohlídka historického náměstí, které je největším náměstím v ČR, dále vyhlídka z Černé věže, která je součástí městské památkové rezervace. Přejezd do malebné vesničky Holašovice, která byla díky dochované barokní architektuře selských statků zařazena pod ochranu UNESCO. Večer příjezd na ubytování.

2. den

Po snídani odjezd do Jindřichova Hradce , kde nastoupíme na historický parní vláček a po místní úzkokolejce projedeme kouzelným krajem České Kanady. Poté návrat autobusem do Jindřichova Hradce k prohlídce města, jehož zámek patří k nejrozsáhlejším hradním objektům u nás. Prohlídka centra a příjemná procházka kolem říčky Nežárky. Ve volném čase možnost prohlídky některého ze zámeckých okruhů nebo Jindřichohradeckého muzea s Krýzovými jesličkami, největším mechanickým lidovým betlémem na světě zapsaným v Guinessově knize rekordů. Odpoledne přejezd na romantický zámek na jezeře Červená Lhota známý z mnoha českých pohádek. Možnost prohlídky zámku nebo procházka kolem zámeckého rybníka. Večer návrat na ubytování.

3. den

Ráno odjezd na Šumavu k přehradní nádrži Lipno. Návštěva unikátní atrakce Stezky korunami stromů vystavěné na vrcholu Kramolína. Stezka je bezbariérová a je vhodná pro všechny návštěvníky, je dlouhá 675 m, vede korunami smíšeného lesa a je zakončena 40m vysokou věží s fantastickým výhledem na Lipenské jezero, Šumavu i Novohradské hory. (V případě nepříznivého počasí by byla Stezka nahrazena návštěvou Vyššího Brodu). Po prohlídce areálu se vydáme dále údolím řeky Vltavy okolo Vyšebrodského kláštera založeného r. 1259 Petrem Vokem z Rožmberka do malebné vesničky Rožmberk s rozsáhlým hradním komplexem. Po krátké zastávce na fotografování budeme pokračovat do Českého Krumlova, pohádkového města vystavěného na ohybu řeky Vltavy, kterému dominuje rozsáhlý hradní komplex. Procházka městem vyhlášeným památkou UNESCO s úzkými, křivolakými uličkami lemovanými gotickými a renesančními domy, kolem kostela sv. Víta, prelatury a jezuitské koleje přes centrální náměstí s renesanční radnicí a Lazebnický most s nádhernými výhledy na zámek i řeku Vltavu, stále plnou vodáků, se dostaneme až na první zámecké nádvoří. Volný čas využijeme k příjemným posezením či návštěvě některého z mnoha muzeí a prohlídku města zakončíme návštěvou zámeckého areálu. Možnost prohlídky některé ze zámeckých tras a procházka přes všech pět nádvoří a Plášťový most s nádhernými výhledy na město až k zámeckému parku s nádhernou úpravou, kaskádovou fontánou i známým divadlem s otočným hledištěm. Večer návrat na ubytování.

4. den

Ráno odjezd do husitského města Tábora . Projdeme se křivolakými uličkami Starého Města na centrální náměstí s mnoha zdobenými měšťanskými domy, pomníkem Jana Žižky, děkanským kostelem i radnicí, v níž je možno navštívit Husitské muzeum nebo se vydat do středověkého podzemí. Vystoupíme na jedinou dochovanou věž původního hradu Kotnov s nádhernou vyhlídkou na město a uděláme si procházku k nedalekému poutnímu baroknímu chrámu Klokoty . Odpoledne se vydáme k Orlické přehradě na Orlík, prohlídka zámku se zajímavou expozicí ze života Schwarzenberků i mnoha loveckými trofejemi. Možnost projížďky lodí po Vltavě anebo přejezd autobusem až k hradu Zvíkov. Zde program zakončíme prohlídkou tohoto starého gotického hradu, který bývá nazýván králem českých hradů. Pozdě odpoledne odjezd a večer návrat do Brna.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Jižní Čechy **+
v cenách od 3 671 Kč do 3 990 Kč