Normandie a Bretaň **

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Francie
Ubytování: Normandie a Bretaň
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem
6× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš
6× snídani
pobytovou taxu
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 4.390 Kč
6× večeře 3.490 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

REMEŠ • AMIENS • ROUEN • ETRETAT • ARROMANCHES • MONT SAINT MICHEL • SAINT MALO • CANCALE • FOUGÉRES • VITRÉ • PERROS-GUIREC • GUIMILIAU • POINTE DU RAZ • CONCARNEAU • CARNAC • VANNES • MNIŠÍ OSTROV

Program zájezdu

1. den

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč, svoz Kuřim a Tišnov zdarma, Blansko 200 Kč, Žďár nad Sázavou 300 Kč, Boskovice 300 Kč) přes Německo do Francie, kde se ve večerních hodinách ubytujeme v hotelu u Verdunu.

2. den

Po snídani se cestou do Normandie zastavíme v kraji Champagne ve městě Remeš , abychom si tu prohlédli mistrovské dílo francouzské vrcholné gotiky, katedrálu Notre-Dame (UNESCO). S výrobou šampaňského se seznámíme v jednom z vinařských podniků – součástí prohlídky bude samozřejmě i ochutnávka a možnost nákupu tohoto šumivého moku. Poté budeme projíždět oblastí nejkrvavějších bojišť 1. sv. války na řece Sommě do starobylého města Amiens , kde navštívíme jednu z největších a nejvýznamnějších katedrál francouzské gotiky (UNESCO). Poté, co se ubytujeme v hotelu v Rouenu, připomeneme si krutý konec Johanky z Arku procházkou večerním starým městem s hrázděnými domy a katedrálou Notre-Dame, známou z Monetových obrazů.

3. den

Snídaně. Dopoledne se zastavíme na břehu Lamanšského průlivu v lázeňském městě Étretat . Budeme mít dostatek času nejen k obdivování okolních bizarních skalních útesů, ale i ke koupání na malých oblázkových plážích, bude-li vhodné počasí. Přes kdysi slavný korzárský přístav Le Havre, největší lanový most Pont du Normandie a půvabný opevněný přístav Honfleur, přijedeme do Arromanches . Na okolních písečných plážích si připomeneme hrdinství účastníků vylodění v Normandii. Události spojené s krvavými boji si oživíme v působivém muzeu. Večer se ubytujeme v hotelu v okolí města St. Lo.

4. den

Po snídani nás na pomezí Normandie a Bretaně přivítá unikátní románsko-gotický klášter, který od středověku zůstává symbolem lidského umu vítězícího nad přírodou, Mont Saint Michel (UNESCO). Hrdě se tyčí na žulovém útesu za přílivu obklopený mořem, za odlivu nedozírnými písčinami. Již v Bretani navštívíme slavný přístav francouzských korzárů Saint Malo. Město vděčící za bohatství i pověst hrdinským činům místních mořeplavců a kteří si již v 16. století podmanili území Kanady a o něco později území v Jižní Americe a třeba i Rio de Janerio, nás jistě zláká k toulkám po hradbách s nádhernými výhledy, jak na město samotné, tak i na blízké ostrovy i na ten, kde je pohřben spisovatel Chateaubriand. Pokud bude příznivé počasí, tak nám jistě přijde vhod osvěžení ve vodách průlivu. Cestou do vnitrozemí ochutnáme ústřice v rybářském městečku Cancale , odkud si je prý nechával vozit do Paříže na svůj stůl i sám Ludvík XIV., Král Slunce. V podvečer si prohlédneme další velkolepé opevněné město Fougéres s pozůstatky největší středověké pevnosti v Evropě. Ubytování v hotelu.

5. den

Snídaně. Den zahájíme návštěvou dalšího opevněného středověkého města Vitré , kde se projdeme historickým jádrem s úzkými uličkami a malebnými hrázděnými domky. Kolem hlavního města Bretaně Rennes se přesuneme na Pobřeží růžové žuly táhnoucí se od střediska Perros-Guirec . Tato část Bretaně je známá nejen díky bizarním růžovým skalním útesům, ale také pro své kouzelné pláže, které využijeme ke krátkému koupání a relaxaci. Cestou na ubytování se zastavíme ve vesnici Guimiliau . Tato i další okolní venkovské osady se pyšní naprosto unikátními farními dvory s kalváriemi, zdobenými desítkami biblických postav.

6. den

Po snídani se seznámíme s nejzápadnějším místem bretaňského poloostrova, dramaticky vyhlížejícím mysem Pointe du Raz . Úzký výběžek mysu Cap Sizun se pyšní rozervanými skalami a bouřícím mořem, které vyrážejí dech. Možnost občerstvení v místní restauraci a po krátké procházce přejedeme do žulovými hradbami obehnaného rybářského přístavu Concarneau. Kromě množství památek typické bretaňské architektury se můžeme zastavit v některé z mnoha restaurací a ochutnat vynikající bretaňské speciality. Populární letovisko Carnac patří díky svým asi 3.000 menhirů k největšímu nalezišti pravěkých památek na světě. Po jeho prohlídce odjedeme na ubytování.

7. den

Po snídani pojedeme do města Vannes na břehu hlubokého zálivu Morbihan. Záliv posetý desítkami malých ostrůvků tu vytváří naprosto fantastickou iluzi plovoucí pevniny. Město Vannes nám jistě učaruje svým romantickým starým městem, ale poslouží nám také jako základna k lodnímu výletu na Mniší ostrov , kde se můžeme procházet, koupat nebo jen tak relaxovat až do večerního odjezdu. Pobyt v Bretani by nebyl možný bez návštěvy některé z mnoha creperií, kde ochutnáme typické palačinky roztodivných chutí, sladké i slané.

8. den

Příjezd do Brna v podvečerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Normandie a Bretaň **
v cenách od 12 687 Kč