Paříž a Versailles

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Francie
Ubytování: Paříž a Versailles
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Brno
Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem
3× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš
3× snídani
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 1 990 Kč
Slevy:
3. osoba na přistýlce (omezený počet) 500 Kč
Zájemci mohou fakultativně navštívit pařížský Disneyland, průvodce doporučí nejvhodnější den a spoje
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

PAŘÍŽ • VERSAILLES • REMEŠ

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna, Prahy v brzkých ranních hodinách (další nástupní místa: : Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč) přes Německo do Francie. Zastávka v Remeši k prohlídce exteriérů věhlasné středověké katedrály Notre-Dame. Příjezd na ubytování v oblasti Paříže v pozdních večerních hodinách.

2. den

Po snídani vyjedeme do Paríže – okružní jízdu města zahájíme na náměstí Bastilly, prohlédneme si náměstí Republiky, bulváry Montmartru se slavnými varietními lokály jako Moulin Rouge , a bazilikou Sacré-Coeur , projdeme se po náměstíčku Place Du Tertre plném kavárniček a malujících umělců. Okružní jízdou budeme dále pokracovat k parížské opeře, bulvárům Capucines a Madeleine se známým chrámem v řeckém stylu, Palais Bourbon , osmihrannému náměstí Place Vendôme se Slavkovským sloupem vytvořeným podle Trajánova sloupu v Římě s vlysem z 1.200 děl ukořistěných Napoleonem v bitvě u Slavkova. Dále Náměstí Svornosti s egyptským obeliskem z Luxoru a nádhernými kašnami, Elysejská pole, Vítězný oblouk, zastavíme se na Trocadéru s pohledem na Martovo pole se slavnou Eiffellovkou – budeme moci vyjet nahoru výtahem, nebo jít pěšky po schodech a podívat se na město z ptačí perspektivy. V odpoledních hodinách dokončíme okružní jízdu – bulvár a vež Montparnasse , nádherné Lucemburské zahrady , Sorbonna a Pantheon s hrobkami významných osobností v Latinské čtvrti a Invalidovna , místo Napoleonova posledního odpocinku. Návšteva Muzea parfému Fragonard s výkladem o historii a výrobě parfému s možností zakoupit si parfémy za výhodné ceny. Možnost večeře v typické lidové hospůdce na Montmartru – francouzská specialita. Nocleh v hotelu.

3. den

Po snídani se vydáme do sídla francouzských králu, do Versailles proslulého svým zámkem i zahradami. Budeme moci navštívit interiéry zahrnující kapli, zrcadlový sál, ložnici krále, ložnici královny a prohlédnout si stovky obrazu, portréty králu a slavných dvoranu atd. Poté odjedeme do centra Paríže, kde budeme mít osobní volno, ve kterém budeme moci navštívit i jedno z nejznámejších parížských muzeí Louvre se světoznámými sbírkami, z nichž vynikají vedle Mony Lisy sochy Sedící písař, Venuše Miloská, Niké Samothrácká, obrazy Tizianovy, Raffaelovy, van Dycka, Rubense a dalších. Po prohlídce možnost spolecné procházky s pruvodcem po nábreží Seiny , prohlídka katedrály Nôtre Dame , návšteva Latinské čtvrti . Možnost zážitkové prohlídky muzea voskových figurín Grevin , udeláte si foto se slavnými osobnostmi současnosti i francouzské historie. Možnost večeře v typické restauraci ve čtvrti Grand Boulevards. Ve večerních hodinách si vychutnáme jízdu osvětlenou Paríží až do ctvrti Montparnasse, možnost výstupu na Tour Montparnasse s okouzlujícím výhledem na noční Paříž a osvětlenou Eiffelovu věž. Nocleh v hotelu.

4. den

Po snídani budeme pokračovat v prohlídce Paříže, zahrnující moderní čtvrť La Défense, skládající se z více než 20 mrakodrapu neobyčejných tvarů a barev, odtud odjezd do středu města s osobním volnem. S průvodcem se můžeme projet lodí po Seine , a také nám poradí ve výběru dalších pamětihodností. Můžeme si prohlédnout muzeum Cluny – palác z 15. století, v nemž je nyní umístěna sbírka stredověkého umění, s areálem římských lázní nebo si prohlédnout prostory slavné parížské Opery , případně Invalidovnu – komplex budov, dómu a kostela, který byl vybudován v 17. stol. pro invalidní vojáky. Nyní hostí v nádvoří a paláci vojenské muzeum a v dómu jsou uloženy ostatky Napoleona Bonaparta a jeho příbuzných. Zajímavým tipem je i Rodinovo muzeum , popřípadě muzeum d’Orsay v budově bývalého nádraží se sbírkou umění 19. a 20. stol. na ploše 45.000 m2. Ve večerních hodinách odjezd, noční jízda přes Německo.

5. den

Příjezd do Prahy v poledních, do Brna v odpoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Paříž a Versailles
v cenách od 6 431 Kč do 6 990 Kč