Kostarika - ráj na Zemi a Panamský průplav ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Kostarika
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 9 nocí ve 3* hotelu (8 nocí se snídaní v Kostarice, 1 noc bez stravy v Panamě), leteckou dopravu Praha-Panama City–San José–Panama City-Praha, letištní taxy a palivové příplatky, všechny výlety a vstupy dle programu, všechny transfery a dopravu během okruhu, transfery z a na letiště, odletovou taxu z Kostariky, česky mluvícího průvodce
Cena nezahrnuje: žádost ESTA 500 Kč (pro tranzit přes USA), vstupné na Panamský průplav cca 15 USD, spropitné pro místní průvodce a řidiče cca 60 USD/osoba, komplexní cestovní pojištění Generali 660 Kč, příplatek za 1lůžkový pokoj 16 000 Kč
zobrazit 1 termín
Únor 2017
 

Popis zájezdu

Popis

11denní pobytově-poznávací zájezd

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy přes Amsterdam a Panama City do Kostariky. Přílet do San José ve večerních hodinách, transfer do hotelu. Ubytování a nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd z hotelu na nádherný denní výlet. Jen hodinu jízdy od San José vjedeme do jednoho z největších NP Kostariky - Braulio Carrillo NP. Zde budete mít poprvé příležitost dotknout se reálné kostarické přírody, která je chráněná na 1000 akrech soukromého panenského deštného lesa. Program zahájíme procházkou deštným lesem s místním průvodcem. Poté nás čeká fantastický zážitek - nasedneme na „Aerial Tram“ - otevřená kabina lanovky pojme 5 pasažérů a průvodce. Ten vás proveze korunami stromů, které vytvářejí nádhernou klenbu (canopy) a z této ptačí a zvířecí perspektivy vás seznámí s orchidejemi, různými tropickými stromy, ptáky, kteří obývají tuto unikátní přírodu. Oběd. Po programu plném zážitků zpět do San José. Nocleh.

3. den

Snídaně. Celodenní výlet s návštěvou soukromé rezervace. Snadná pěší vycházka touto rezervací vám připraví mnohá překvapení v podobě exotických zvířat a rostlin. Vystoupáte k vyvýšené platformě, odkud se budete kochat krásnými výhledy na sopku Arenal a stejnojmenné jezero. Odpoledne strávíme v areálu teplých pramenů Baldi. Nachází se zde 20 různých termálních jezírek, z nichž každé má jinou teplotu. V kterémkoliv z nich můžete odpočívat. Před odjezdem na hotel si ještě užijete delikátní bufetovou večeři. Nocleh.

4. den

Snídaně. Dnes navštívíme jedno z nejhezčích míst Kostariky. Budeme mít unikátní příležitost pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Uvidíme množství ptáků, opice, kajmany, leguány, lenochody a řadu dalších obyvatel regionu Caňo Negro. Cesta začíná dvouhodinovou jízdou do stejnojmenné vesnice, při které uvidíte plantáže cukrové třtiny, pomerančů, stromy papáje, juky, dozvíte se informace o způsobu jejich pěstování. Poté nás čeká uvítací nápoj na lodi a dvouhodinová vyhlídková plavba. Budeme objevovat zvířata a ptáky ukryté v korunách stromů. Po vydatném pozdním obědě se vydáme na zpáteční cestu do hotelu. Nocleh.

5. den

Snídaně. Další destinací, kterou navštívíme je nádherný mlžný les Monteverde, který pokrývá více než 10500 hektarů a je jedním z nejunikátnějších ekosystémů na světě. Les zde po většinu roku zůstává zahalen mlhou a mraky, což vytváří příhodné prostředí pro bujný růst nejrůznějších rostlin, mechů, bromélií, lišejníků a kapradin. Více než 100 různých druhů lenochodů, 400 druhů ptáků, tisíce různých druhů hmyzu a více než 2500 druhů rostlin, z nichž na 420 druhů jsou jen orchideje. Poté navštívíme velmi zajímavou kávovníkovou farmu. Na pěší procházce se dozvíte, jak se pěstuje a zpracovává káva, kakao i cukrová třtina. Uvidíte názorně všechny etapy zpracování kávového zrna - sušení, loupání i pražení kávy. Na stejném místě se seznámíte i s procesem výroby likéru z cukrové třtiny. Během návštěvy budete moci ochutnat některé produkty, jako šťávu z cukrové třtiny nebo čokoládu. Návrat do hotelu. Nocleh.

6. den

Snídaně. Dnes na vás čeká unikátní zážitek v rezervaci mlžného lesa Santa Elena. Jedná se o jedinečnou oblast “zeleného moře”. Obrovské stromy, bambusy a palmy porostlé liánami vytvářejí nádherné prostředí pro jízdu „klenbou“ z větví stromů. Užijete si nádhernou procházku, při které můžete vidět ptáky vřešťany, pavoučí opice, opice kapucíny, lenochody a další. Vše budete mít možnost sledovat z naprosto odlišné perspektivy. Projdete se totiž 3 km dlouhým okruhem po visutých mostech v parku Selvatura. Nejvyšší výška visutého mostu je 80 metrů. Na závěr zakončíme procházku výborným obědem. Odpoledne relaxace v hotelovém Spa. Nocleh.

7. den

Snídaně. Opustíme oblast Arenalu a vydáme se k dalšímu velmi populárnímu NP Manuel Antonio, který se nachází na Pacifickém pobřeží v provincii Puntarenas. Kvůli svým bělostným plážím patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším parkům Kostariky. Právě na těchto plážích budeme odpoledne relaxovat. Nocleh.

8. den

Snídaně. Ráno nás čeká túra po NP Manuel Antonio. Kvůli ochraně této nádherné přírody je počet denních návštěvníků přísně omezen. Krásná cesta povede klidnými mírumilovnými tropickými lesy s velkým množstvím zvěře. Opět uvidíte krásné motýly, ptáky, opice, hady, plazy, orchideje. Kdo bude chtít, využije tento den k relaxaci na březích Tichého oceánu. Oběd. Odpoledne čeká tato relaxace i ty, kteří se vydají na dopolední túru. Nocleh.

9. den

Snídaně. Dopoledne relaxace u moře, odpoledne odjezd do hlavního města San José. Odlet do Panamy. Přílet do Panama City, transfer do hotelu. Ubytování a nocleh.

10. den

Návštěva systému zdymadel Miraflores, kterým proplouvají lodě mezi Pacifikem a Atlantikem. V návštěvnickém centru Panamského kanálu se dozvíme o jeho stavbě, a budeme moci pozorovat lodě proplouvající kanálem. Odpoledne navštívíme staré město Panama, historické místo s impozantními koloniálními budovami, restaurovanými v jejich slavné podobě (na seznamu UNESCO). Zde se nachází řada galerií, nových barů, restaurací a ostatních sídel firem, které jsou atraktivní nejen pro turisty, ale pro obyvatele Panamy samotné. Západně položené staré město blízko Tichého oceánu je také místem, kde se nachází prezidentský palác, Katedrála San José, řada muzeí a Francouzský park, ve kterém sídlí nádherná Francouzská ambasáda. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

11. den

Přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Kostarika - ráj na Zemi a Panamský průplav ***
v cenách od 85 990 Kč