Finsko S Polární Září Nad Hlavou

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Finsko
Strava: Plná penze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Plná penze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku Praha – Helsinki – Oulu a Oulu - Helsinky - Praha vč. let. tax v hodnotě 10 000 Kč/os
dopravu autobusem z letiště do Iso-Syöte a zpět
veškerou dopravu v rámci uvedeného programu
4x ubytování ve 3* hotelech (dvoulůžkové pokoje s WC a sprchou)
4x snídaně, 3x oběd a 4x večeře
aktivity uvedené v programu včetně potřebného vybavení
řízení skútru 2 osobami
českého průvodce
cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje: další výše neuvedené služby
zobrazit 1 termín
Prosinec 2018
zobrazit 2 termíny
Březen 2019
zobrazit 1 termín
Prosinec 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Úspěšný zájezd s českým průvodcem , kvalitní ubytování v horském hotelu nebo v tradičních finských srubech, plná penze s laponskými specialitami , výlet se psím spřežením, na sněžných skútrech, rybaření na zamrzlém jezeře, sobí farma a arktická zoo. Čeká vás nabitý program a hromada nezapomenutelných zážitků. Možnost spatření polární záře (bez záruky).
V prosinci se s námi vydejte za prvním sněhem na nejjižnější kopec Laponska, na jehož vrcholu se nachází hotel a stylové sruby s tím nejúžasnějším výhledem do krajiny. Široký obzor vybízí k pozorování polární záře, ať už z restaurace s panoramatickým výhledem nebo ze sedla skútru, při řízení psího spřežení, na výletě se soby či při chytání ryb na dírkách.
Oblíbený březnový termín zaručuje dostatek denního světla, teploty jen lehce pod nulou a obvykle slunečné počasí a jasné noci s velkou šancí na pozorování polární záře.
Pobyt zahrnuje plnou penzi a kvalitní ubytování v hotelu s bazénem nebo v tradičních srubech s vlastní saunou. Minimální počet účastníků: 8. Prohlédněte si fotky z  březnového zájezdu v roce 2015.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy (s přestupem v Helsinkách) do finského města Oulu. Transfer autobusem na hranici národního parku Syöte. Cestou k vrcholu se nám otevřou úžasné výhledy do krajiny a z autobusu vystoupíme přímo do sněhobílého království jižního Laponska. Ubytujeme se v hotelových pokojích nebo srubech. Večeře v panoramatické restauraci hotelu.

2. den

Snídaně formou bohatého švédského stolu bude podávána v hotelové restauraci. Po snídani nás místní průvodce vybaví kompletním vybavením proti chladu (zateplené overaly, boty, čepice, rukavice) a vezme nás na celodenní výlet na sněžných skútrech. Pro řízení skútru je potřeba být majitelem řidičského průkazu skupiny B a platí stejné omezení jako pro řízení aut co se týká obsahu alkoholu v krvi. Projedete se přes lesy, po kopcích i zamrzlých jezerech a řekách. V této nezalidněné části země si můžete naplno vychutnat rychlost svého stroje a různé způsoby jízdy v hlubokém sněhu i po upravených tratích. Na oběd se zastavíme v laponském stanu „kota“, kde se ohřejeme u ohně a na chvíli odpočineme. Už jste někdy zkusili řídit se psí spřežení? Těšte se na nezapomenutelný zážitek! Budete překvapeni, jak rychle dokážou psi běžet zasněženou krajinou. Rozloučíme se s musherem a přesedláme zpět na svůj skútr. Vystoupáme k vrcholu Iso-Syöte na večeři. Vyhřátou sauna a hotelový bazén máte v ceně. Nezapomeňte vyhlížet polární záři!

3. den

Pořádně se posilněte, dobrodružství pokračuje. Po snídani se vypravíme na dopolední výlet do arktické Ranua ZOO. Setkáme se se všemi typickými zvířecími obyvateli polárních oblastí, včetně polárních lišek, medvědů, vlků, rosomáků, losů, sobů, pižmoňů, mnoha druhů ptáků a dalších. Oběd bude podáván v ZOO. Po návratu na náš kopec si krátce odpočineme a poté se vyprávíme do stmívající se krajiny na běžkách. Veškeré potřebné vybavení k běžeckému lyžování je k dispozici. Podaří se nám při projížďce mezi sněhem obalenými stromy spatřit ona magická světla tančící po obloze? Po návratu nás čeká výborná večeře a pro zájemce sauna či bazén.

4. den

Co by to bylo za výlet na sever Finska, kdybychom si nezkusili jeden z tradičních způsobů obživy? Přesuneme se k jezeru a vyvrtáme díru na zamrzlém jezeře. Komu se podaří chytit větší rybu? Úlovky si opečeme na ohni a dáme k obědu. Nemusíte se obávat hladu, chutný pokrm bude připraven pro každého. Na břehu jezera se setkáme s mužem, o jehož existenci jsme možná slyšeli a dávno jej považujete za legendu. Sámové, často nazývaní Laponci, se stále, jako po staletí, živí chovem sobů. V létě migrují na letní pastviny, v zimě se zdržují v okolí svých domovů. Dostaneme se do velkého sobího stáda, můžeme si je pohladit či nakrmit lišejníkem. Nahlédneme do pradávné kultury Laponska, která je pro mnohé obyvatele stále tím hlavním zdrojem obživy. Jen se neptejte, kolik má farma sobů! Mohli byste se dočkat odpovědi: „Také se Vás neptám, kolik máte peněz v bance!“ Máte rádi fondue? Po návratu na hotel si dopřejeme slavností večeři ve srubové restauraci Romekievari. Kromě sýrového fondue si vyzkoušíme usmažit i kousky sobího masa. 5. den: Po snídani se rozloučíme s Iso-Syöte a vydáme se do Rovaniemi, kde před odpoledním odletem krátce navštívíme sněhový hotel Arctic Snowhotel a vesnici Santa Clause na polárním kruhu. Odlet s přestupem do Prahy. (V prosinci 2016 bude odlet z Oulu, tzn. bez programu v Rovaniemi.)

5. den

 Po snídani se rozloučíme s Iso-Syöte a vydáme se do Rovaniemi, kde před odpoledním odletem krátce navštívíme sněhový hotel Arctic Snowhotel a vesnici Santa Clause na polárním kruhu. Odlet s přestupem do Prahy. (V prosinci 2016 bude odlet z Oulu, tzn. bez programu v Rovaniemi.)

 

→ Přejít na 4 termíny dovolené Finsko S Polární Září Nad Hlavou
v cenách od 39 900 Kč do 41 500 Kč