Za tajemstvím Persie

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Írán
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha–Teherán–Praha (vč. všech poplatků)
1x přelet Ahváz–Šíráz
minibusy
taxíky
metro
15x hotel ** se snídaní
český persky hovořící průvodce China Tours
Cena nezahrnuje: jednolůžkový pokoj – 9800 Kč
íránské vízum – 50 EUR (platí žadatel na ambasádě při osobním podání žádosti)
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně

Popis

Kouzlo Orientu stále přitahuje magickou silou. V čem spočívá? Máte možnost jej poznat na vlastní kůži – vydejte se s námi tam, kde svítá, neboť tam už je Orient. Při vyslovení názvu Írán lehce zamrazí. Poodhrneme-li však černý závoj, překvapí nás přívětiví lidé, dýchne na nás krása země opěvované nejlepšími básníky, očaruje nás tajemná poušť i nebetyčné hory. Ve šlépějích Alexandra Velikého dojdeme do centra perské veleříše, k Persepoli a do Pasargad. Vydáme se po stopách starověkých říší Elamitů, Médů, Achajmenovců, Sasánovců. Oči unavené barvou pouště pak osvěžíme v perských zahradách, odpočineme si v tradičních čajovnách u čaje a vodní dýmky. Budete překvapeni, jak je Írán moderní zemí, kde však islám stále zůstává hlavní silou, která zasahuje do života celé společnosti i každého jednotlivce.
Poznámka:

Nutné osobní návštěva každým účastníkem při podání žádosti. 
Upozornění:

Od 21. 1. 2016 platí, pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Íránu , nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program (ESTA), ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum . Více informací na www.mzv.cz/severni_amerika/usa/cestovani/visa.html  a na www.usembassy.cz .
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

Program zájezdu

1. den

Praha –  Teherán (moderní srdce dnešního Íránu): největší diamant na světě Darijáje núr, Národní muzeum, hrobka imáma Chomejního, Sa'adábádský palác šáhů dynastie Pahlaví, překrásně zdobený  palác Golestán  – sídlo qadžárovských šáhů.

4. den

Celodenní výprava k hradu Alamut – sídlo obávané sekty assasínů (neobávejte se, byli vyhlazeni ve 13. stol.); krásy pohoří Elborz .

5. den

Kazvín : Emámzáde –  hrobka imáma Hossejna zdobená tisíci zrcátek a sklíček ; toulky bázárem, Soltáníje – hrobka mongolského sultána Chodábande.

6. den

achte Solajmán   – „Šalamounův trůn“   (působivé rozvaliny města na břehu jezera), třípodlažní jeskyně Karaftu ; Sanandadž – etnologické muzeum, barvitý kurdský bázár.

7. den

Přírodní i historické krásy provincie Kordestán : půvabná horská vesnice Palangán, Kermánšáh – sásánovské reliéfy v Táke Bostán.

8. den

Bísotún – slavný behistúnský nápis  krále Dáreia, Chorámábád – pevnost Falak-o Aflak s etnologickým muzeem.

9. den

Súsy  : vykopávky hlavního města achajmenovské říše, francouzská pevnost, hrobka židovského i muslimského proroka Daniela; Čoká Zambíl  – elamitský zikkurat; přelet do Šírázu.

10. den

Šíráz  – město opěvované perskými poety: hrob Háfeze (perského národního básníka), perské zahrady , mešity, bludiště spletitých uliček bázáru.

11. den

Persepolis : velkolepé trosky bývalé slávy krále Xerxa a Dáreia (zničena Alexandrem Velikým); Pasargady  – hrobka zakladatele perské říše Kýra Velikého, Nakše Rostam  – ve skalách vytesané hrobky achajmenovských králů; přejezd do Jazdu.

12. den

Jazd  – přízrak na rozhraní solné a písečné pouště: typické kupolové pouštní domy s desítkami badgírů (větracích věží), výstup na „věže mlčení“ ; Áteškade – moderní zoroastrovský chrám; Čak Čak  – v horách ukrytý zoroastrovský chrám s posvátným nevyhasínajícím ohněm ; večerní přejezd do Esfahánu.

14. den

Esfahán  – hrdě zvaný „půlka světa“, bývalé hlavní město safíjovské říše: Šáhova mešita  – vrcholný skvost islámské architektury, náměstí Meidáne Emám  – „střed abbásovské říše“, krytý bázár  – tepající srdce Orientu, Čehel Sotún –  palác Čtyřiceti sloupů .

16. den

Malebná vesnice Abyjane, Kášán – pozůstatky pravěkého osídlení v Tepeje Sijalk, perské zahrady Fín , bohatě zdobené obchodnické domy.

18. den

Noční odlet z Teheránu, návrat do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Za tajemstvím Persie
v cenách od 59 800 Kč