USA - New York, Niagarské vodopády a pobřeží Nové Anglie

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
USA
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: mezinárodní letenka Praha-New York a Buffalo-Praha vč. let. tax a poplatků cca 16 500 Kč, doprava pronajatým minivanem (ve městě místní doprava), trajekt na ostrov Martha’s Vineyard a zpět, ochutnávka vína ve vinařství, 13x ubytování v hotelu ve 4lůžkových pokojích se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: ostatní strava, registrace ESTA ke vstupu do USA, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
2lůžkový pokoj po celou dobu pobytu 9 500 Kč/os., pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 1 050 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč za 1 425 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 750 Kč, registrace ESTA ke vstupu na území USA 450 Kč, karta New York City Pass 3 350 Kč (2 650 Kč děti 6-17 let), vstupenka One World Observatory 950 Kč (750 Kč děti 6-12 let)
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Neopakovatelná prohlídka New Yorku spojená s toulkami po stopách historie Spojených států amerických! Pohodlné cestování v pronajatém minivanu. Po příletu do New Yorku na nás ihned dýchne energie tohoto pulzujícího města, budeme se procházet mezi budovami, které jsou ikonami moderní doby, a odpočívat v Central Parku. Jakmile se začneme přesouvat směrem na sever, ráz okolní krajiny se začne dramaticky měnit. Opustíme megapoli a ocitneme se na venkově, v Nové Anglii. Nová Anglie, to jsou malebná rybářská městečka na východním pobřeží USA zahalená sluncem a jemným vánkem. Historie na vás dýchne na každém kroku, zdejší území je vnímáno jako počátek všeho, co je opravdu americké. Pojedeme podél drsného, rozeklaného a kamenitého pobřeží s malými přírodními rezervacemi, budeme míjet honosná přímořská sídla, prohlídneme si slavné univerzity, a na samém konci naší cesty nás čeká jedna z nejslavnějších atrakcí světa - Niagarské vodopády. GARANCE MALÉ SKUPINY!

Poznámka : New York City Pass zahrnuje následující vstupy: Empire State Building, American Museum of Natural History, Metropolitní muzeum umění, Top of the Rock nebo Guggenheimovo muzeum, plavba k Soše Svobody a na Ellis Island nebo okružní plavba kolem Manhattanu, 9/11 Památník a Muzeum nebo Námořní, letecké a vesmírné muzeum Intrepid

Program zájezdu

1. den

odlet z ČR, přílet do NEW YORKU, ubytování v hotelu.

2. den

snídaně, prohlídka začne na TIMES SQUARE, naše kroky povedou k BRYANT PARKU, zastavíme se u RADIO CITY MUSIC HALL, z vrcholu ROCKEFFELEROVA CENTRA - TOP OF THE ROCK si prohlédneme město z ptačí perspektivy. Prohlédneme si ST PATRICK’ CATHEDRAL, slavný hotel Plaza a den zakončíme na GRAND CENTRAL STATION u CHRYSLER BUILDING. Návrat do hotelu.

3. den

po snídani vyrazíme do Downtownu, jehož hlavním lákadlem je trajekt, který nás zaveze na ostrov svobody se SOCHOU LADY LIBERTY. Kousek odtud leží ELLIS ISLAND s Muzeem emigrace, kde byla dříve imigrační stanice, první zastávka přistěhovalců do Ameriky. Na WALL STREET navštívíme Federal Hall National Memorial, kde byl George Washington vyhlášen prezidentem a také se podíváme do parku Bowling Green, kde Peter Minuit odkoupil od Indiánů celý ostrov za 25 dolarů a který střeží bronzová socha býka zvaná Charging Bull. S indiánskou historií se můžeme podrobněji seznámit ve vedlejším NÁRODNÍM MUZEU AMERICKÝCH INDIÁNŮ. Na bývalé WORLD TRADE CENTRUM zavzpomínáme u nové věže Freedom Tower a u památníku 9/11 Memorial. Procházkou přes BROOKLYNSKÝ MOST se ocitneme ve čtvrti DUMBO v Brooklynu, kde si odpočineme v parku mezi Brooklynským a Manhattanským mostem. Až si užijeme trochu klidu a nabereme síly, vrátíme se zpět k CIVIC CENTRU, kde se nachází radnice a nejstarší mrakodrap spokojených států z r. 1913 - Woolworth Building. V ČÍNSKÉ ČTVRTI se zastavíme v čajovně nebo v některé z asi 150 restaurací, kde ochutnáme pravé kantonské dim sum v obležení několika desítek místních přátelských obyvatel.

4. den

snídaně, zamíříme na náměstí UNION SQUARE s množstvím obchodů a butiků, o pár bloků dál nás ohromí elegantní stavba FLATIRON BUILDING stojící na trojúhelníkové parcele a pro svůj špičatý tvar je často nazývána "žehlička". Metrem se přesuneme o pár ulici na sever do GARMENT DISTRICTU, kterému vévodí slavná budova Empire State Building. V případě zájmu se zastavíme na oběd v místní vynikající japonské restauraci, kde ochutnáte nejlepší sushi a mořské plody či ostatní pochoutky asijské kuchyně za velmi příznivou cenu. Po vydatném obědě přejedeme ke stanici lanovky ROOSEVELT ISLAND TRAM, kterou se dostaneme na ostrov Roosevelt Island na řece East River a užijeme si trochu klidu od rušného Manhattanu. V pozdním odpoledni ještě dojedeme do největšího parku ve městě, do CENTRAL PARKU. Leží tu malá ZOO, elegantní litinový most Bow Bridge známý z mnoha filmů, např. ze Sám doma, nebo také Strawberry Fields a mozaika Imagine, které Yoko Ono zasvětila Johnu Lennonovi, který nedaleko odsud bydlel v domě Dakota a kde byl v r. 1980 zastřelen. Večer se vrátíme zpět na EMPIRE STATE BUILDING a užijeme si neopakovatelný výhled z 86. i z nejvyššího 102. patra.

5. den

snídaně, individuální program v New Yorku dle vlastního zájmu. Obdivovatelé umění se mohou vydat na prohlídku některých muzeí v oblasti Museum Mile na Upper East Side, z nichž nejvýznamnější je GUGGENHEIMOVO MUZEUM umístěné v neméně působivé budově, METROPOLITNÍ MUZEUM UMĚNÍ (MET), nebo přírodopisné AMERICAN MUSEUM OF NATURAL HISTORY, které stojí na protější straně Central Parku v Upper West Side, a kde si, mimo jiné, můžeme prohlédnout i několik exponátů z ČR. Ostatní si mohou užít okružní plavbu lodí kolem Manhattanu či plavbu na ostrov STATEN ISLAND, při které budou míjet Sochu Svobody, nebo je možné zabrouzdat i do okolních čtvrtí, za návštěvu jistě stojí zoo v BRONXU nebo přímořské letovisko CONEY ISLAND s krásnou písčitou pláží.

6. den

po snídani odjezd do oblasti Nové Anglie, jejíž poznávání započneme ve státu CONNECTICUT, konkrétně v univerzitním městě NEW HAVEN, které je sídlem slavné univerzity YALE s 3. nejstarší kolejí v USA z r. 1716. Prohlédneme si její nejdůležitější budovy - knihovnu se starými rukopisy a ručně tištěnými knihami, univerzitní sbírku umění, a poté si odpočineme na břečťanem porostlém nádvoří staré koleje. V rámci našeho přejezdu více na sever se zastavíme u městečka BRANFORD, které nám poskytne nádherný výhled na souostroví THIMBLE ISLANDS, které čítá na 365 malinkých skalnatých ostrůvků s viktoriánskými domky (v případě dostatku času možnost okružní plavby kolem ostrovů). Vrcholem dnešního dne je prohlídka útrob první americké atomové ponorky USS Nautilus v GROTONU. Součástí je i návštěva Muzea ponorek, kde se dozvíme více o historii ponorek.

7. den

po snídani možnost dokončení prohlídky městečka GROTON, následuje krátký přejezd do starého velrybářského přístavu a loděnice MYSTIC s novoanglickými dřevěnými domky a obchůdky a starým otvírajícím se mostem přes řeku Mystic. V maličké vesničce MYSTIC SEAPORT si prohlédneme Stillman Building s výstavou vyřezávaných mušlí a výrobků z velrybího tuků, dále velrybářskou loď z r. 1841 a na 6000 nádherných mořských tvorů (například běluhy) spatříme v místním MYSTIC AQUARIU. Kdo se zajímá o podmořský výzkum, ten bude jistě potěšen výstavou o pomořském výzkumu, která uvádí tým, jenže objevil Titanic. Závěr dnešního dne je věnován ochutnávce vína ve vinařství STONINGTON VINEYARDS s možností nákupů místních vín.

8. den

přejezd do nejmenšího státu Nové Anglie, do RHODE ISLANDU, jehož hlavním turistickým cílem je zámožný NEWPORT, hlavní město světa jachtařů s panskými sídly slavných rodin, např. Astorů, Belmontů či Vanderbiltů, jejichž slavné sídlo The Breakers navštívíme. Projdeme se po pobřežní stezce Cliff Walk a budeme obdivovat letní dům Johna a Jackie Kennedyových, kteří měli svatbu v nejstarším katolickém kostele na Rhode Islandu – ST MARY’S CHURCH a budeme míjet také Rosecliff, kde se natáčel slavný film Velký Gatsby. Při procházce po jedné ze 7 mil pěších stezek v NORMAND BIRD SANCTUARY budeme moci zahlédnout pestrobarevné ptáky. Odpoledne dorazíme do PROVIDENCE, první osady Rhode Islandu a sídla další slavné univerzity Brown ležící ve 300 let staré čtvrti, na náměstí Kennedy Plaza si prohlédneme městskou radnici s tmavomodrým stropem s hvězdami, dále bývalé nádraží Union Station z r. 1898 nebo koloniální domy ve čtvrti College Hill, na kopci Rhode Island Statehouse z bílého mramoru s obrovskou kupolí (4. největší na světě), večer můžeme věnovat nákupům v nejstarším uzavřeném nákupním centru v USA z r. 1828 – WESTMINSTER ARCADE.

9. den

brzy ráno odjezd na poloostrov CAPE COD ve státě MASSACHUSETTS tvořený slanými mokřady a písečnými dunami s větrem bičovanými plážemi, které tvoří chráněnou oblast CAPE COD NATIONAL SEASHORE. Na zdejším poloostrově leží první domy Poutníků, kteří připluli do Nové Anglie. Dopoledne odplujeme trajektem na kouzelný ostrůvek MARTHA’S VINEYARD, kde si přímo v přístavu se 100 let starým kolotočem půjčíme kolo (cca 25 USD/den) a vydáme se na příjemnou cyklo projížďku mezi dunami a jezerem do EDGARTOWNU (cca 25 km). Alternativně možnost okružní prohlídky výletním autobusem kolem ostrova (cca 33 USD). V podvečer prohlídka rybářského městečka PROVINCETOWN s klikatými uličkami lemujícími lesklé dřevěné domky, možnost vyhlídky ze 75 m vysoké žulové věže Pilgrim Monument, ze které je úchvatný výhled na celý Cape Cod.

10. den

odjezd do maličkého města PLYMOUTH, zdejší neřecký chrám u moře připomíná místo přistání 102 Otců poutníků v prosinci 1620. Ve městě nalezneme také repliku slavné lodi MAYFLOWER a 3 míle na jih od Plymouthu se na PLIMOTH PLANTATION vrátíme do období 17. Století, jelikož se tu nachází žijící muzeum s ukázkou tradiční vesnice, indiánské osady Wampanoag atd. Odpoledne dojedeme do metropole BOSTONU na pobřeží Massachusetts Bay, projdeme se po stezce Freedom Trail spojující důležitá historická místa z období války na nezávislost. Návštěvníky přitahuje zejména QUINCY MARKET a příjemný COLUMBŮM PARK na nábřeží. Večer můžeme společně povečeřet v příjemné hospůdce, kde se servírují vynikající plody moře či tresky.

11. den

dopolední dokončení prohlídky Bostonu, při které zamíříme do čtvrti CAMBRIDGE, kde se nachází slavná HARVARDSKÁ UNIVERZITA s obří knihovnou, která vlastní Gutenbergovu bibli nebo Shakespearovy prvotisky. Naším dalším cílem bude město známé svými čarodějnickými procesy – SALEM. Podrobněji se dozvíme o čarodějnictví v místním Salem Witch Museu nebo ve Witch Dungeon Museu, které je umístěno v kostele z 19. st. na místě bývalého vězení, kde byly čarodějnice drženy. V podvečer možnost procházek po historickém přístavu Derby Wharf.

12. den

odjezd na poloostrov CAPE ANN do nejstaršího rybářského přístavu v Massachusetts z r. 1623 – GLOUCESTER, v případě zájmu plavba lodí s pozorování velryb z bezprostřední blízkosti, prohlídka muzea, kde je možné spatřit celý velrybí skeleton. Po tomto nezapomenutelném zážitku se přesuneme na poloostrov PLUM ISLAND s nádhernou pláží, kde můžeme relaxovat a pozorovat hojné ptactvo, v létě je možné spatřit velké volavky sněžné, ibis apod. Podvečer bude ideální ke klidné procházce historickým rybářským městečkem NEWBURYPORT.

13. den

po snídani se vydáme po pobřeží až do nejživějšího města jinak poklidného státu MAINE s rozeklaným pobřeží, do PORTLANDU s řadou dřevěných mol na nábřeží a rozhlednou Portland Observatory z r. 1807, ze které je skvělý výhled na záliv, nejdříve ale musíme zdolat 103 schodů. Pokud budeme mít štěstí, můžeme při procházce podél pobřeží zahlédnout tuleně. Poté se vydáme ještě více na sever, budeme putovat podél horských lesů posetých jezírky, kolem malinkých vesniček až do ROCKLANDU, který je největším světovým producentem humrů, a do CAMDEN HILLS STATE PARKU s rozhlednou, který je ideální pro pěší turistiku. My vystoupáme jednoduchou cestou na MOUNT BATTIE, ze které je dechberoucí výhled na Atlantik. Krajinou připomínající Aljašku dojedeme až ke vstupní bráně do národního parku Acadia, do BAR HARBOR no ostrově MOUNT DESERT ISLAND, kde se možná potkáme i s losem, dikobrazem či kojotem. Jakmile se ubytujeme, můžete zajít do některé z místních restaurací ochutnat pravého mainského humra.

14. den

v rámci 2 dnů se důkladně seznámíme s NÁRODNÍM PARKEM ACADIA ideálním pro různé outdoorové aktivity. Vydáme se na OTTER CLIFF, nejvyšší útes na celém pobřeží Atlantiku od Rio de Janeira, budeme uchváceni opravdovým fjordem SOMES SOUND, který dělí ostrov téměř na dva, vystoupáme na nejvyšší horu východního pobřeží CADILLAC MOUNTAIN (470 m) a po náročném dni si odpočineme na nádherné pláži SAND BEACH ohraničené útesy.

16. den

rozloučení s neobyčejně krásným národním parkem Acadia a přesun zpět na jih přes BANGOR s gotickou rezidencí Stephena Kinga, a dále přes AUGUSTU, hlavní město Maine až do Bostonu.

17. den

individuální program v Bostonu, odlet z Bostonu do ČR.

18. den

přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené USA - New York, Niagarské vodopády a pobřeží Nové Anglie
v cenách od 54 990 Kč do 57 990 Kč