USA - Havajské ostrovy

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena nezahrnuje: pozorování velryb cca 32 USD, let vrtulníkem od 200 USD, návštěva Polynéského kulturního centra cca 60 USD, další vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 22 000 Kč, registrace ESTA ke vstupu do USA 450 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 60 000 Kč za 900 Kč
zobrazit 1 termín
Listopad 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Pojeďte s námi poznat kouzlo Havajských ostrovů.

Program zájezdu

1. den

letecký přesun do města KAILUA KONA na ostrově HAWAI'I (Velký ostrov), historické útočiště pro poražené bojovníky a havajský "skanzen" PUUHONUA O HONAUNAU, šnorchlování na korálovém útesu, nejjižnější bod USA KA LAE, koupání na černé pláži Punaluu Black Sand Beach, pozorování želv v přilehlé zátoce.

3. den

NP HAWAI'I VOLCANOES (sopka KILAUEA, kráter HALEMAUMAU, lávová jeskyně THURSTON LAVA TUBE, procházka v lávových polích, silnice utopená v lávě CHAIN OF CRATERS ROAD), petroglyfy PU'U LOA, v případě dostupnosti možnost pozorování žhavé lávy, výjezd na nejvyšší horu Havaje MAUNA KEA (4 205 m) s mnoha astronomickými observatořemi, vyhlídka do údolí Waipio, projížďka džunglí klikatou silnicí severní deštivou částí ostrova, možnost vyhlídkového letu vrtulníkem nad sopkou, lávové stromy - procházka mezi bizarními lávovými útvary v džungli, "nová země" KALAPANA - lávové proudy z roku 1986.

6. den

přelet na MAUI (Ostrov údolí), historické velrybářské centrum Tichomoří LAHAINA, fakultativně pozorování velryb, které ve zdejších teplých vodách rodí mláďata, výlet po nejkrásnější klikaté silničce deštným pralesem do města HANA, kultovní místo PI‘ILANIHALE HEIAU, procházka po černé a červené pláži, vodopády WAILUA a SEVEN SACRED POOLS, krátký výlet po vrcholu sopky HALEAKALA (3 055 m).

9. den

9. - 12. den: přelet na KAUAI (Zahradní ostrov), Grand Canyon Tichomoří - kaňon WAIMEA, krátký trek po Kalalau Trail podél spektakulárního pobřeží NA PALI, pláž HANAKAPI´AI - možnost výletu k vodopádu, jeskyně u WAIKANOLOA, příbojový gejzír SPOUTING HORN, fakultativně let helikoptérou nad kaňony a podél rozeklaného pobřeží - jedinečná příležitost spatřit pobřežní scenérie z Jurského parku, odpoledne přelet na OAHU, ubytování u legendární pláže WAIKIKI.

13. den

OAHU (Ostrov setkání), prohlídka centra HONOLULU (socha krále Kamehameha, královský palác Iolani, budova parlamentu, Aloha Tower), původní ananasové plantáže firmy Dole, severní pobřeží s vyhlášenými surfařskými lokalitami BANZAI PIPELINE a SUNSET, možnost návštěvy Polynéského kulturního centra v LAIE, domovský přístav americké tichomořské flotily PEARL HARBOR (muzeum japonského útoku na USA, památník obětem lodi Arizona), vyhlídka NUUANU PALI, japonský chrám BYODO-IN v ÚDOLÍ CHRÁMŮ.

16. den

volný den - možnost nákupů, koupání, krátkých výletů do okolí nebo náročnějšího výstupu na KOOLAU RANGE s úžasnými výhledy na Pearl Harbor, návrat do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené USA - Havajské ostrovy
v cenách od 89 990 Kč