Srí Lanka, Maledivy - Cejlon - tropický ráj zvířat s plavbou na Maledivách

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Maledivy
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka do Colomba a zpět z Malé vč. let. tax a poplatků cca 23 500 Kč, přelet Colombo-Malé vč. let. taxa poplatků, místní doprava (pronajatý minibus, vlak), plavba na lodi, 14x ubytování v  hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 6x ubytování na lodi v klimatizovaných 2lůžkových s příslušenstvím, 13x polopenze na Srí Lance, 6x plná penze během plavby na Maledivách vč. čaje, kávy a balené vody, zapůjčení vybavení na šnorchlování a rybaření (vlasce, háčky, olova) během plavby, turistické ubytovací taxy, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: fakultativní výlety, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 6 700 Kč, samostatná kajuta 14 000 Kč, vízum 900 Kč, zvýšení pojištění storna do 60 000 Kč za 805 Kč, do 90 000 Kč za 1 794 Kč
zobrazit 1 termín
Únor 2019
zobrazit 1 termín
Březen 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Srí Lanka, Maledivy - Cejlon - Tropický ráj zvířat + Maledivy

Program zájezdu

1. den

let do Colomba, návštěva pevnosti ztracené v džungli Yapahuwa, starověká města Mihintale (poutníky navštěvovaná kolébka ostrovního buddhismu, přírodní park) a Anuradhaphura (buddhistické svatyně, dagoby, chrámy, nádrže, nádherné kamenické práce).

4. den

socha Buddhy v Aukaně, hlavní město sinhálských králů Polonnaruwa, možnost ranní projížďky na slonech, návštěva pozoruhodné skalní pevnosti Sigiriya (schodiště hlídané obrovským kamenným lvem, fresky z 5. století), jeskynní chrámy a kláštery v Dambulle, návštěva zahrady koření, příjezd do KANDY.

6. den

sloní sirotčinec v Pinnewalle a koupání slonů v řece Ma Oya, botanická zahrada Peradeniya se sbírkou orchidejí a palem, večerní taneční představení, prohlídka města Kandy sevřeného v náručí tropické vegetace (chrám Buddhova zubu, vyhlídka Upper Kandy, pestrobarevná tržnice), odjezd do hor.

8. den

možnost výstupu na poutní horu Adam’s Peak s otisky nohou Adama (2 243 m, údajně první místo, kam Adam vkročil po vyhnání z ráje), jízda vláčkem svěží krajinou čajovníkových plantáží z Hattonu do Nuwara Eliya, exkurze do čajové továrny, horské městečko Haputale, výlet Šrílanskou vysočinou na náhorní plošinu Horton's Plains a lehká túra na vyhlídku "Konec světa" nebo výlet mezi nejkrásnější čajovníkové plantáže na vyhlídku Lipton´s Seat a horské středisko ELLA s vodopádem Rawana.

10. den

170 m vysoký vodopád Diyaluma, prohlídka Buddhových soch v Buduruwagala, chrámové obřady v buddhistickém, hinduistickém i muslimském duchovním centru Kataragama, ranní safari v NP Yala (volně žijící zvířata - sloni, opice, levharti, krokodýli, varani atd.), cesta podél pobřeží, mořský gejzír Blow Hole, maják na nejjižnějším mysu Dondra, rybáři na kůlech, příjezd do UNAWATUNY.

12. den

koupání a odpočinek na bílých plážích Indického oceánu v Unawatuně, prohlídka koloniální holandské pevnosti Galle, stanice pro záchranu mořských želv, možnost plavby mezi mangrovníky po řece Madu Ganga, fakultativně návštěva deštného pralesa SinharAja.

15. den

vyhlídková jízda hlavním městem ŠRÍ DŽAJAVARDANAPURA KOTTE, krátká návštěva největšího města Colombo, noc v plážovém letovisku Negombo, přelet na Maledivy, přivítání na tradiční lodi "dhoni", plavba k atolu Jižní Malé, oběd na palubě, napříč atolem k opuštěné písčině u ostrova Fihaalhohi, odpoledne koupání a šnorchlování, uvítací večeře, noc na zakotvené lodi.

17. den

ranní pozorování delfínů, po snídani plavba k atolu Felidhoo, cesta vnitřkem atolu k nádhernému piknikovému ostrovu Vashugiri, šnorchlování u písčiny Kunaavashi (želvy, žraloci útesoví), po obědě plavba dál na jih k písčině Raggadu, šnorchlování mezi hejny pestrobarevných ryb, obrovské deskové korály, večeře a noc na zakotvené lodi.

18. den

po snídani plavba k piknikovému ostrovu Ambaraa, úžasné šnorchlování na kolmém korálovém útesu, po obědě plavba k opuštěnému ostrovu Bodumohoraa, odpočinek na liduprázdných plážích, koupání, šnorchlování, opalování, grilování (v případě dobrého úlovku) a slavnostní večeře na pláži, noc na lodi v laguně nebo přímo na pláži pod hvězdami.

19. den

snídaně a šnorchlování na útesu u malého ostrůvku Ruh hurihuraa, plavba napříč atolem k trojici domorodých ostrovů  Keyodhoo, Felidhoo a Thinadhoo, po obědě šnorchlování a podvečerní návštěva obydleného ostrova Fulidhoo (seznámení s místním obyvatelstvem, procházka po ostrově), večeře a noc na zakotvené lodi.

20. den

po snídani pozorování delfínů, skvělé šnorchlování na korálové stěně u ostrova Thinadhoo (nekonečná hejna pestrobarevných ryb, murény), oběd a plavba na obydlený ostrov Felidhoo, koupání a šnorchlování (trnuchy, želvy), procházka po ostrově, seznámení s domorodci a jejich tradičními řemesly jako například stavba lodí, po večeři představení  Bodu Beru (tradiční  bubnování a zpěvy domorodců, které mají původ v Africe), noc na zakotvené lodi.

21. den

po snídani plavba směr atol Jižní Malé, po obědě šnorchlování u resortu Embudu Village, večeře a noc na zakotvené lodi u resortu Velassaru.

22. den

po snídani odjezd k letišti a odhlášení z lodi, návštěva hlavního města Malé (islámské centrum, muzeum, pestrobarevný místní trh s rybami a ovocem, nákupy) nebo odpočinek na plážích umělého ostrova Hulhumalé, odlet, návrat do ČR.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Srí Lanka, Maledivy - Cejlon - tropický ráj zvířat s plavbou na Maledivách
v cenách od 89 990 Kč