To nejlepší z Milána + NÁKUPY (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Itálie Lombardie Milán
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku Praha - Miláno - Praha
letištní taxy
transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
ubytování v 3* hotelu
3x snídaně
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
jízdné po Miláně
cestovní pojištění léčebných výloh
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 400 Kč
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
zobrazit 1 termín
Květen 2019
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně v hotelu je formou sladkého bufetu
během dne při prohlídce Milána bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Ubytování

hotel 3* v blízkosti centra Milána
hotel je dostupný MHD do centra města

Popis

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Milána. Navštívíte starobylou Monzu a užijete si nákupy v nejvyhlášenějších ulicích. Poodhalte roušku tajemství a nahlédněte do míst, kde se rodí dobrý vkus už do vínku a inspiruje svou rafinovaností celý svět. Poznejte s námi město světové módy, obchodu a designu Miláno!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění :
EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Přílet  v odpoledních hodinách do Milána , ubytování, v závislosti na době příletu bude možná buď procházka s průvodcem nebo pouze informační schůzka.

2. den

Ráno se vydáme k nejstarší sakrální stavbě na území Milána - Basilica di Saint Ambrogio - věnovanou mučedníkům, kteří byli pronásledováni Římany a jsou pod touto stavbou pohřbeni. MHD se přemístíme do pozoruhodného místa odpočinku významných italských osobností - Cimitero Monumentale, otevřenou galerii, ukrývající skvosty již z dob Antického Říma. Navštívíme největší gotickou stavbu Itálie - okouzlující  Duomo di Milano , projdeme jeho monumentálním obloukem do  Galleria Vittoria Emanuela  - nákupního centra, jenž vytváří dokonalý obraz milánské okázalosti a luxusu. Na  Piazza della Scala  zhlédneme věhlasný operní dům -  La Scala  a den ukončíme u pevnosti, která je srdeční záležitostí Miláňanů -  Castello Sforzesco -  na interiéru se podílela jména jako  Bramanbte, Da Vinci, Filarete .

3. den

Brzy ráno výlet s průvodcem do nedaleké Monzy . Návštěva Duomo di Monza , kde můžeme vidět Lombardskou Železnou korunu , kterou byli korunováni panovníci od dob Svaté Říše Římské až do 19. století. Projdeme se kolem Palazzo Reale , jenž nechala postavit Marie Terezie pro Ferdinanda II. jako letní sídlo. V poledních hodinách návrat do Milána - kde budeme mít vyhrazen čas k  nakupování v nejmódnějších milánských ulicích - Corso Buenos Aires, Via Torino, Corso Vittorio Emanuele . Uvidíme gotický kostel  Santa Maria Delle Grazie , v němž je uchováno mistrovské dílo Leonarda Da Vinciho -  Poslední Večeře Páně . Večer budeme mít možnost společné večeře nebo individuální volno ve městě.

4. den

V závislosti na letovém řádu možnost procházky Milánem v doprovodu průvodce, nebo odjezd tranferem na letiště, návrat do Prahy .

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené To nejlepší z Milána + NÁKUPY (letecky z Prahy)
v cenách od 13 990 Kč do 15 490 Kč