To nejlepší z Milána + NÁKUPY (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Itálie Lombardie Milán
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku Praha - Miláno - Praha
letištní taxy
transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
ubytování v 3* hotelu
3x snídaně
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
jízdné po Miláně
cestovní pojištění léčebných výloh
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 400 Kč
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
zobrazit 1 termín
Květen 2019
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně v hotelu je formou sladkého bufetu
během dne při prohlídce Milána bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Ubytování

hotel 3* v blízkosti centra Milána
hotel je dostupný MHD do centra města

Popis

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Milána. Navštívíte starobylou Monzu a užijete si nákupy v nejvyhlášenějších ulicích. Poodhalte roušku tajemství a nahlédněte do míst, kde se rodí dobrý vkus už do vínku a inspiruje svou rafinovaností celý svět. Poznejte s námi město světové módy, obchodu a designu Miláno!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel :
Zavazadlo v ceně zájezdu  – cestující má v ceně letenky 2 příruční zavazadla, ta podléhají podmínkám letecké společnosti: 


kabinové   zavazadlo  o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg ( toto zavazadlo nebudete mít s sebou na palubě, ale bude před nástupem do letadla personálem zdarma uloženo do zavazadlového prostoru )

malé   zavazadlo   o max. rozměrech 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)

UPOZORNĚNÍ! na obě kabinová zavazadla se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.)


Zavazadlo za příplatek 2 500 Kč / 95 €  – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg

NÁŠ TIP:  Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat „nalehko“.

Tyto ceny zavazadel jsou  garantovány při objednání do 30 dnů před uskutečněním zájezdu,  pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK).

Cestovní pojištění :
EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Přílet  v odpoledních hodinách do Milána , ubytování, v závislosti na době příletu bude možná buď procházka s průvodcem nebo pouze informační schůzka.

2. den

Ráno se vydáme k nejstarší sakrální stavbě na území Milána - Basilica di Saint Ambrogio - věnovanou mučedníkům, kteří byli pronásledováni Římany a jsou pod touto stavbou pohřbeni. MHD se přemístíme do pozoruhodného místa odpočinku významných italských osobností - Cimitero Monumentale, otevřenou galerii, ukrývající skvosty již z dob Antického Říma. Navštívíme největší gotickou stavbu Itálie - okouzlující  Duomo di Milano , projdeme jeho monumentálním obloukem do  Galleria Vittoria Emanuela  - nákupního centra, jenž vytváří dokonalý obraz milánské okázalosti a luxusu. Na  Piazza della Scala  zhlédneme věhlasný operní dům -  La Scala  a den ukončíme u pevnosti, která je srdeční záležitostí Miláňanů -  Castello Sforzesco -  na interiéru se podílela jména jako  Bramanbte, Da Vinci, Filarete .

3. den

Brzy ráno výlet s průvodcem do nedaleké Monzy . Návštěva Duomo di Monza , kde můžeme vidět Lombardskou Železnou korunu , kterou byli korunováni panovníci od dob Svaté Říše Římské až do 19. století. Projdeme se kolem Palazzo Reale , jenž nechala postavit Marie Terezie pro Ferdinanda II. jako letní sídlo. V poledních hodinách návrat do Milána - kde budeme mít vyhrazen čas k  nakupování v nejmódnějších milánských ulicích - Corso Buenos Aires, Via Torino, Corso Vittorio Emanuele . Uvidíme gotický kostel  Santa Maria Delle Grazie , v němž je uchováno mistrovské dílo Leonarda Da Vinciho -  Poslední Večeře Páně . Večer budeme mít možnost společné večeře nebo individuální volno ve městě.

4. den

V závislosti na letovém řádu možnost procházky Milánem v doprovodu průvodce, nebo odjezd tranferem na letiště, návrat do Prahy .

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší z Milána + NÁKUPY (letecky z Prahy)
v cenách od 13 990 Kč do 15 490 Kč