Indonésie – velká cesta

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Indonézie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha–Yogyakarta / Denpasar nebo Mataram–Praha (vč. všech poplatků)
2x přelet (Surabaya–Makassar–Denpasar)
1x noční linkový autobus na sezení
mikrobusy
1x loď nebo trajekt v prodloužení
14x hotel ** se snídaní (+ 3x v prodloužení)
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje: jednolůžkový pokoj – 6400 Kč
jednolůžkový pokoj – 8800 Kč
zobrazit 2 termíny
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně

Popis

Jáva, Sulawesi, Bali a Lombok. Přijměte pozvání do Indonésie – největšího souostroví světa – a seznamte se s kulturní a náboženskou různorodostí jeho ostrovů. Poznejte monumentální chrámy Borobudur a Prambanan, animistickou kulturu Toradžů i nesčetné exotické taneční a divadelní formy. Okouzlí vás také nádherná, nesmírně pestrá a rozmanitá indonéská příroda. Zažijete východ slunce nad vulkánem Bromo, projdete se mezi rýžovými políčky. Poznáte unikátní tradiční kultury a ochutnáte místní skvělou kuchyni. Zájemci si mohou cestu prodloužit a odpočinout si na písčitých plážích ostrova Lombok.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Záložka Něco navíc:

Stínové divadlo je velmi populární v celé JV Asii, v Indonésii a zejména na Jávě a Bali obzvlášť. Mnohahodinová představení vysílá dokonce i televize a Javánci dokáží strávit jejich sledováním celou noc. Stínové loutky se vyrábějí z buvolí kůže a jsou barevně vymalovány, což samo o sobě naznačuje, že diváci je sledují především ze strany, odkud vrhají stín, nikoli naopak, jak by se mohlo zdát podle názvu "stínové divadlo" logické.

Program zájezdu

1. den

Praha –  Yogyakarta : přílet do hl. m. bývalého jávského království , proslaveného výrobou batik.

3. den

Yogyakarta : návštěva sultánského paláce , prohlídka „vodního paláce“ Taman Sari; výlet do hinduistického chrámu Prambanan z 9. stol.; večer představení Rámájany .

4. den

Yogyakarta : východ slunce na buddhistickém chrámu Borobudur z přelomu 8. a 9. stol., menší  chrámy   Mendut  a  Pawon ; procházka po obchodní třídě Malioboro; večer fakultativně tradiční javánské loutkové divadlo .

5. den

Yogyakarta – Sarangan : přejezd k jezeru Sarangan zajímavou  krajinou centrální Jávy  – cestou návštěva sultánského města Surakarta (Solo),  scénický vodopád u Tawang Mangu.

6. den

Sarangan – Bromo: pokračování přejezdu do horské vulkanické oblasti NP Bromo.

7. den

NP Bromo  – Bondowoso: úchvatná scenérie východu slunce nad vulkánem Bromo a činnou sopkou Gunung Semeru (3676 m) v pozadí – procházka po okraji vulkánu ; přesun do Bondowoso nedaleko náhorní planiny Ijen.

8. den

Planina Ijen : výlet s výstupem k sirnému jezeru na hranu kráteru Kawah Ijen s úchvatnou scenérií –  nosiči s koši a vozíky naplněnými sírou absolvují namáhavý výstup ze dna kráteru.

9. den

Bondowoso – Makassar: přejezd do města Surabaja a přelet na ostrov Sulawesi .

10. den

Makassar – Rantepao: celodenní přejezd krásnou tropickou krajinou  do centra unikátní kulturní oblasti Tana Toraja.

11. den

Rantepao : návštěva místního typického tržiště ; možnost zúčastnit se tradiční pohřební slavnosti , při níž se obětují až desítky buvolů (nemusí se vždy konat).

12. den

Rantepao : pěší výlety po okolí –  terasovitá rýžová políčka , pasoucí se vodní buvoli , tradiční stavení s typickými střechami.

13. den

Rantepao: výlet po vesničkách v okolí – Kete Kesu s tradičními domy ve tvaru buvolích rohů , Lemo s figurkami tau tau , Londa s tzv. zavěšenými hroby ; noční autobus.

14. den

Makassar –  Ubud : ranní příjezd, přelet do Denpasaru a přejezd do kulturního centra ostrova Bali  – odpočinek s možností tradičních balijských masáží ; fakultativně návštěva Opičího lesa .

15. den

Bali : celodenní okruh po ostrově –  chrám posvátného pramene Pura Tirta Empul, největší balijský chrám Besakih rozkládající se na úpatí vulkánu Gunung Agung (3142 m), jezero Danau Batur; večer fakultativně představení   tradičního balijského tance .

16. den

Bali : výlet do oblasti centrálních hor –  jezerní chrám Danu Bratan zasvěcený Dewi Danu, bohyni vody, botanická zahrada, zastávka u rýžových políček (dle konkrétní sezóny); odpoledne prohlídka chrámu Taman Ayun – jeden z nejkrásnějších na Bali; scénický západ slunce nad „chrámem na moři“ Tanah Lot.

17. den

Ubud – Denpasar – Praha: přesun do Denpasaru a odlet domů, přílet 18. den.   PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ LOMBOK : Ubud –  Lombok : přesun na ostrov s majestátním vrcholem sopky Gunung Rinjani (3726 m) – přejezd do hotelu u pláže a ubytování.

18. den

Lombok: dva dny na písečných plážích  – odpočinek s možností šnorchlování, koupání či individuálního poznávání ostrova .

20. den

Lombok – Praha: přesun na letiště a odlet do ČR, přílet domů 21. den.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Indonésie – velká cesta
v cenách od 68 800 Kč do 72 800 Kč