Západní Austrálie

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Austrálie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu a letištní poplatky
16x nocleh kategorie 3* se snídaní
dopravu busem, minibusem či vozem
vstupy do národních parků
služby českého průvodce
Cena nezahrnuje: fakultativní vstupy a výlety
spropitné a stravování vyjma snídaní
vízum do Austrálie (zajistí CK za 500,- Kč)
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Poněkud opomíjená, podle mnohých však nekrásnější část země. Taková je západní Austrálie.

Program zájezdu

1. den

ODLET Z PRAHY: Sraz skupiny a odlet do Darwinu z letiště v Praze.

2. den

NA CESTĚ: Let na trase s mezipřistáním v Asii.

3. den

DARWIN: Po příletu do Darwinu transfer do hotelu, ubytování, volný program, nocleh.

4. den

KATHERINE GORGE: Návštěva NP Litchfield s vodopády, jezírky a termitišti. Cesta do Katherine. Plavba mezi pískovcovými skálami Katherine Gorge.

5. den

LAKE ARGYLE – KUNUNURRA: Cesta přes Victoria River a Timber Creek, kde uvidíte okouzlující Lake Argyle. Dále plavba po Old River do Kununurry.

6. den

BUNGLE BUNGLE DAY: Návštěva drsné oblasti Kimberley a největšího diamantového dolu světa. Odpoledne cesta do El Questro Station s tradičními dobytčími farmami o rozloze milionů akrů půdy.

7. den

FITZROY CROSSING: Návštěva Halls Creek – místa, kde v 19. století vřela zlatá horečka. Odpoledne strávíme v povodí řeky Fitzroy River.

8. den

GEIKIE GORGE – BROOME: Plavba strhující roklinou Geikie Gorge. Dále návštěva Derbyjského Boab Prison Tree. Za zhlédnutí stojí tyrkysová modř zátoky Roebuck Bay. V podvečer návštěva Pearl Lugger Musea a expozice o pěstování perel.

9. den

BROOME: Volný program v Broome s nabráním sil pro další poznávání Západní Austrálie. Fakultativně možnost vyjížďky na velbloudech.

10. den

PORT HEDLAND: Průjezd odlehlou krajinou Great Sandy Desert, která se táhne k přístavu Port Hedland. Návštěva Iron Ore Port s výkladem o historii přístavu. Podíváme se rovněž na obrovské důlní zařízení využívané při těžbě.

11. den

KARIJINI NATIONAL PARK: Cesta do Národního parku Karijini, který je známý velkolepými vodopády a roklinami. Zastávka u vodopádu Fortescue Falls. Nocleh.

12. den

OM PRICE MINE NORTH: Návštěva fascinujícího důlního komplexu MT. TOM PRICE MINE. Odpoledne cesta do Karratha a Dampier. Návštěva North-West Project Visitors Centre – největšího výzkumného projektu v Austrálii. Pak se vydáme na jih krajinou pokrytou kobercem trávy spinifex až k pobřežnímu městu Exmouth.

13. den

CORAL BAY – NINGALOO REEF: Cesta do malebné zátoky Coral Bay s pohádkově modrou vodou a bílým pískem. Vyhlídková plavba po Ningaloo Reef – k vidění je na 500 druhů ryb v okolí pestrobarevných korálů. V rezervaci Cape Range zastavíme v překrásné zátoce Turquoise Bay. Program zakončíme v majáku Vlaming Head Lighthouse s neopakovatelnými výhledy na pobřeží.

14. den

SHARK BAY: Návštěva rybářského města Carnarvon, kde se pěstuje tropické ovoce. Cesta do Shark Bay a NP Francois Peron, jehož mělké a teplé vody jsou domovem delfínů, želv a velryb.

15. den

MONKEY MIA DOLPHINS: Prohlídka Monkey Mia, neobvyklého místa, kde divocí delfíni připlouvají ke břehům.

16. den

NP KALBARRI: Návštěva Hamelin Pool se starověkými zkamenělinami. Po dojezdu do NP Kalbarri se naskytne ohromující pohled na řeku Murchison River, která si před dvěma miliony prorazila cestu k pobřeží skrz pískovec a nechala za sebou 80 km pitorestních meandrů a strží. Cesta do rybářského města Geraldtonu.

17. den

HE PINNACLES: Po návštěvě historické vesničky Greenough nás pohltí NP Nambung s ohromujícím pohledem na poušť, z níž vystupují tisíce pískovcových pilířů.

18. den

PERTH: Prohlídka hlavního města Západní Austrálie. Navštívíme Fremantle a další zajímavosti města včetně výletu na ostrov Rottnest Island.

19. den

ODLET DO PRAHY: Transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Západní Austrálie
v cenách od 137 990 Kč