Namibie - svůdná a nepoznaná

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Namíbie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu


Varianta 1:

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: Praha – Windhoek – Praha s přestupy
letištní taxy
9x nocleh v 3* hotelech se snídaní
dopravu klimatizovaným mikrobusem
vstupy v ceně: Etosha NP, Twyfelfontein, Cape Cross, Welwitschia Mirabilis a Moon Valley, Sossusvlei, návštěva kmene Himba
služby českého průvodce
výpravná plavba v zátoce Walvis Bay
jízda terénními vozy k písečným dunám v Sossuvlei
Cena nezahrnuje: fakultativní vstupy a výlety a spropitné
víza do Namibie (vyřídí CK) 2.800,– Kč
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Varianta 2:

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: Praha – Windhoek – Praha s přestupy
letištní taxy
11x nocleh v 3* a 4* hotelech se snídaní
dopravu klimatizovaným vozem/mikrobusem
vstupy v ceně: Kolmanskop Ghost Town, Etosha NP, Twyfelfontein, Dolphin and Seals Walvis Bay, Welwitschia Mirabilis a Moon Valley, Sossusvlei, návštěva kmene Himba, Namibi Naukluft, meteorit Hoba
služby českého průvodce
výpravná plavba v zátoce Walvis Bay
jízda terénními vozy k písečným dunám v Sossuvlei
Cena nezahrnuje: fakultativní vstupy a výlety a spropitné
víza do Namibie (vyřídí CK) 3.000,– Kč
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Záruka jedinečných vzpomínek na zemi ostrých přírodních kontrastů, dravého oceánského pobřeží, špičkového safari a svérázné krajiny s nejstarší pouští světa.

Program zájezdu

1. den

ODLET Z PRAHY: Odlet skupiny do Windhoeku s přestupy

2. den

WINDHOEK: Přílet do Windhoeku, transfer do hotelu, ubytování. Odpolední prohlídka hlavního města Namibie, jemuž ve stínu moderních výškových budov dominuje pestrý shon ulice a tradičních trhovišť. Volný program, nocleh.

3. den

WINDHOEK – ETOSHA NP: Snídaně. Odjezd na sever do Okahandja, městečka bytostně spjatého s pyšným lidem Herero a jeho udatným bojem s německými kolonialisty. Návštěva tržiště s ceněnými výrobky těchto zručných domorodců. Odpoledne příjezd do NP Etosha. Podle časových možností podnikneme krátké večerní safari. Nocleh v těsné blízkosti rezervace.

4. den

NÁRODNÍ PARK ETOSHA: Snídaně. Celodenní putování divokou přírodou jednoho z nejunikátnějších národních parků Afriky. Prvotřídní zážitky v rezervaci Etosha umocní nesmírně pestrá krajina a pozorování volně žijících divokých zvířat, mezi nimiž nechybějí lvi, nosorožci, zebry, žirafy či kupříkladu hyeny a stovky druhů ptáků. Při velkém štěstí spatříme i vzácného pouštního slona. Nocleh v těsné blízkosti rezervace.

5. den

KMEN HIMBA A DAMARALAND: Snídaně. V ranních hodinách podnikneme další safari v Národním parku Etosha. Poté se přemístíme do překrásné krajiny Damaralandu. Tam nás čeká návštěva osady kmene Himba s proslulými krasavicemi, jež skrývají své půvaby jen za krátkými koženými sukénkami. Vedle toho se však dozvíme i vše podstatné o životu tohoto původního národa, jenž si navzdory mnoha civilizačním vlivům dokázal prozatím uchovat tradiční způsob kočovného života.

6. den

WYFELFONTEIN – DAMARALAND: Snídaně. Poté pokračujeme přes horské pásmo Damaralandu, domova pouštního slona a mnoha podivně rostlých a úžas vzbuzujících rostlin. Prohlédneme si více jak pět tisíc let staré skalní malby v oblasti Twyfelfontein, navštívíme ojedinělé geologické útvary Organ Pipes a také si uvidíme Burnt Mountain (horu ohně), která jakoby vzplane při dotyku s paprsky vycházejícíhi či zapadajícího slunce.Fakultativně návštěva muzea The Living s možností shlédnutí tradičního domorodého tance. Nocleh.

7. den

DAMARALAND – SWAKOPMUND: Snídaně. Ráno vyrazíme napříč drsnou krajinou Damaralandu kolem nejvyšší hory Namibie Brandberg k atlantickému pobřeží, kde oceníme značný pokles teploty způsobený chladným mořským proudem Benguela. Poté se přemístíme do přímořského města Swakopmundu. Krátká prohlídka města, které dík všudypřítomnému německému živlu nezapře své hluboké kořeny spjaté s érou kolonialismu. Ubytování, večer možnost návštěvy některé z vyhlášených restaurací, nocleh ve Swakopmundu.

8. den

WALVIS BAY LAGOON: Snídaně. Ráno výpravná plavba v zátoce Walvis Bay a pozorování tuleňů, delfínů a mnoha mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čersvé ústřice a víno (v ceně). Po návratu do Swakopmundu následuje volný program, který doporučujeme využít k návštěvě místních trhovišť a nákupu tradičních suvenýrů. Nocleh. 9. den NAMIB DESERT Snídaně. Dnes si plně vychutnáme drsnou, neuchopitelnou a nesmírně rozmanitou nádheru Namibijské pouště. Uvidíme záhadné rostliny Welwitchia Mirabilis, pojedeme po okraji Měsíčního údolí (Moon Valley) a navštívíme kaňon Kuiseb Canyon, jenž jako mohutná přírodní překážka brání rozpínavým písečným dunám v cestě dále k severu. Nocleh.

10. den

SOSSUSVLEI – SESRIEM CANYON: Snídaně. Brzy ráno nás čeká jízda podél koryta řeky Tsauchab, na jehož konci přesedneme do terénních vozů. Bez nich bychom stěží překonali poslední kilometry hlubokého písku a dosáhli jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – totiž Sossusvlei neboli magického shromaždiště vody. Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí svou pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných dun a tudíž nikdy nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Na zpáteční cestě si ještě prohlédneme malý zato však nádherný kaňon Sesriem. Nocleh.

11. den

ODLET DO PRAHY: Po snídani odjezd do Windhoeku, transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Namibie - svůdná a nepoznaná
v cenách od 79 990 Kč do 88 990 Kč