Himaláje a trek pod Annapurnou

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Nepál
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Přílety: Praha
Cena zahrnuje: letenku do Káthmándú a zpět
3x nocleh v hotelu 3* v Káthmandu
2x nocleh v hotelu 3* v Pokhaře
4x nocleh v lodge na treku
1x tranzitní nocleh v Dubaji (pokud je čekání na letišti delší než 12 hodin)
5x snídani (Káthmandu, Pokhara)
transfery z letiště do hotelu a zpět v Kathmandu
místní doprava v Kathmandu (návštěva Swoyambhu)
transfery autem z Káthmándú do Pokhary a zpět
transfery autem z Pokhary do Naypulu / Phedi a zpět do Pokhary
místního nosiče na treku (jednoho na dvojici)
TIM (povolení na trek)
vstupné do Národního parku Annapurna
služby průvodce CK
Cena nezahrnuje: vízum do Nepálu - vyřizuje se na místě po příletu na letišti za poplatek 25 USD místní dopravu (mimo výše uvedené transfery)
zobrazit 1 termín
Listopad 2018
zobrazit 1 termín
Březen 2019
 

Popis zájezdu

Stravování

Snídaně v ceně hotelového ubytování. Nepálská snídaně se poněkud liší od evropských standardů. Mléčné či masné výrobky zde najdete jen výjmečně nebo v omezeném rozsahu. Většinou jsou k dispozici vajíčka (na různý způsob), opečený brambor a dále pestrá nabídka ovoce a zeleniny. Samozřejmě, čaj nebo káva, pečivo či toust, džem a máslo (zpravidla jačí). Stravování na treku v místních restauracích a lodgích. Dostatečný výběr místní kuchyně. Jak v Káthmándú, tak i v Pokhaře je v místě ubytování pestrý výběr restaurací s dostatečnou nabídkou a výběrem jídel jak místní, tak i mezinárodní kuchyně. Ceny oběda či večeře se pohybují kolem 300 - 600 NR (60 - 120 Kč). Ceny nápojů od 50 do 400 NR (cola, minerálka, džus, pivo, ...).

Program tohoto zájezdu vám vedle poznání Kathmandu a přilehlých královských měst nabídne i možnost podívat se na Himaláje opravdu zblízka. Program tohoto zájezdu je sestaven tak, aby jej mohl absolvovat každý běžný turista. Nevyžaduje žádnou velkou fyzickou zdatnost či zkušenost s vysokohorským prostředím a turistikou. Podstatnou část cesty tvoří nepříliš obtížný 5-denní trek v oblasti Annapurny spojený s výstupem na jeden z himalájských minivrcholků, tzv. Poon Hill (3190 m).

Součástí zájezdu je i nepříliš náročný trek v oblasti Annapurny. Nejsou nutné žádné předchozí trekové či expediční zkušenosti. Dostačující je průměrná fyzická kondice, kvalitní trekové boty, vhodné oblečení a lehký spacák (běžné lůžkoviny jsou k dispozici. Po dobu treku je ubytování zajištěno v jednoduchých ale čistých lodžích (= horská chata), pokoje s oddělenými lůžky pro 2-3 osoby. Stravování po dobu treku je dostupné v horských lodích v rozsahu odpovídajícím místním podmínkám. Orientační ceny vstupného do památkových objektů (10 NR (nepálských rupií) = 2,5 Kč): Durbar Square v Káthmándú - 1000 NR Patan - 500 NR Bhaktapur - 1500 NR Pašupatinath - 1000 NR Sarangkot / Pokhara - 60 NR Devis Fall / Pokhara - 30 NR jeskyně Gupteshwor / Pokhara - 100 NR

Ubytování

Hotel 3* v Thamelu / Kathmandu. Nejčastěji hotel Grand Thamel. Hotel 3* v Pokhaře. Nejčastěji hotel Bougienvilla. Hotely této kategorie nabízí obvyklou vybavenost a rozsah služeb. S určitým přihlédnutím ke specifikům dané lokality. 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím, TV, klimatizací. Horská chata (tzv. lodge) na treku. Jednoduše vybavené pokoje (2-3 lůžkové). Někdy s vlastním příslušenstvím, někdy společná sprcha a WC.

Program zájezdu

0. den

1. den: Odlet z Prahy do Kathmandu. Na vyžádání je možný odlet též z Vídně, Mnichova či Bratislavy. Večer přílet do Dubai a ubytování v hotelu. 2. den: Pokračování v letu do Nepálu. Přílet do Kathmandu ve večerních hodinách. Transfer do hotelu (obvykle v centru Kathmandu - čtvrti Thamel) a ubytování. 3.den: Vyřízení povolení k návštěvě národního parku Annapurny a povolení k treku. Odpoledne procházka čtvrtí Thamel (turistické centrum Kathmandu) a návštěva královského komplexu paláců na Durbar Square. Budete moci obdivovat nádheru newarské dřevěné architektury. Čtvrť Thamel je de facto jedním obrovským tržištěm, kde můžete koupit prakticky cokoliv. A za ceny, které vás v mnoha případech doslova nadchnou. Zejména ty z vás, kteří dovedou o konečné ceně s místními obchodníky smlouvat. V četných prodejnách starožitných předmětů pak můžete na nějaké zastrčené a zaprášené poličce narazit i na opravdové historické unikáty. 4. den: Transfer z Kathmandu do Pokhary. Pokhara (900 m n.m.) je jednoznačně nejnavštěvovanějším nepálským městem. Říká se, že oblast Pokhary patří k jedněm z nejkrásnějších míst na světě. Přispívá k tomu především úchvatné panoráma himalájských osmitisícovek nad městem i půvabné jezero Phewa. 5. den: Po snídani transfer z Pokhary do Nayapulu (cca 90 min. jízdy). Zde již začíná vaše dobrodružství. Přejdete vysutý most přes řeku Modi a zamíříte k vesničce Birethanti (1030 m), kam se dostanete zhruba po 45 minutách chůze. Cesta dále mírně stoupá směrem k Tikhedungha (1540 m). Odpoledne ubytování v horské lodge (chatě) a odpočinek po cestě. V údolí můžete obdivovat všechny horské velikány této oblasti. Především pak horský masív Annapurny. 6. až 8 den: Trek přes Ghorepani na Poon Hill (výhledy na osmitisícovky v oblasti) do výšky 3200 metrů. Dále sestup do Thadapani a Ghandruku. 9. den: Po snídani váš čeká sestup z Ghandruku zpět do Nayapulu. Odpoledne transfer zpět do Pokhary a ubytování v hotelu v Pokhaře. 10. den: Odjezd z Pokhary zpět do Kathmandu. Za jasného počasí možno kochat se výhledy na Ganesh Himal, Himala Chuli, Manaslu, Annapurnu Cesta trvá cca 6 hodiny. Odpoledne ubytování v hotelu v Kathmandu. 11. den: Dopoledne možnost návštěvy královských měst Patan či Bhaktapur. Odpoledne transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do Prahy. 12.den: Přílet do Prahy v odpoledních hodinách..

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Himaláje a trek pod Annapurnou
v cenách od 47 990 Kč