Argentina - Hotely Argentina ****

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Argentina
Ubytování: Hotely Argentina
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu dle programu
letištní taxy a palivové příplatky
asistenci česky mluvícího průvodce v Buenos Aires
12x ubytování v hotelích 3* se snídaní
transfery letiště-hotel-letiště
výlety dle programu
asistenci angl., německy nebo špan. mluvícího průvodce v dalších místech
zákonné pojištění CK
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna Evropské pojišťovny (doporučujeme připlatit)
fakultativní výlety
vstup do NP Iguazú z argentinské strany 26 USD - hradí se na místě
vstup do NP Iguazú z brazilské strany 23 USD - hradí se na místě
hotely 4* - 7000 Kč
zobrazit 1 termín
Duben 2018
 

Popis zájezdu

Popis

BUENOS AIRES • DELTA DEL TIGRE • SALTA • PURMAMARCA • MENDOZA • PUERTO DE IGUAZU • QUEBRADA DE HUMAHUACA • CRISTO REDENTOR
Zajišťujeme individuálně v libovolném termínu.
Zájezd je možné prodloužit o pobyt v Rio de Janeiru.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy/Vídně.

2. den

Buenos Aires - Přílet na letiště Ezeiza, transfer do hotelu, odpočinek po cestě, individuální volno.

3. den

Buenos Aires - Dopoledne návštěva centra města - po třídě Avenida de 9 de julio se vydáme k jednomu ze symbolů města, k Obelisku a slavnému divadlu opery s úžasnou akustikou. Poté se projdeme starobylou čtvrtí San Telmo, kolébce města. Pokračujeme k historickému a politickému centru města kolem náměstí Plaza de Mayo, s katedrálou, s koloniální architekturou a s Casa Rosada. La Boca je malebnou čtvrtí bývalých italských přistěhovalců, proslulá je zejména její ulička Caminita. Podél Avenidy de Mayo, která má pro změnu typický španělský ráz, se dostaneme na náměstí Plaza de los dos Congresos a k nádhernému parku Palermo. Návrat do hotelu. Odpoledne volno, Večer fakultativně večeře s představením Tango show. Před představením, které oživuje sofistikovanost, luxus a styl tanga v době jeho největší slávy, možnost lekce tanga.

4. den

Buenos Aires - Po snídani výlet k řece Paraná a do Delty del Tigre. Projedete rezidenční částí města, minete městečko Olivos s prezidentskou rezidencí Quinta de Olivos, San Isidro se starobylou katedrálou a známým obchodním centrem, a dostanete se k deltě řeky Paraná, 30 km severně od hlavního města. Zde se nachází jedinečná ekologická oblast Delta del Río Paraná. Po příjezdu do Tigre, které je považováno za ráj veslařů, budete moci vychutnávat nádhernou přírodu po nalodění na výletní bárky a při projížďce po kanálech a přítocích řeky. Oběd (bez nápojů) v místní restauraci. Návrat do hotelu, volno.

5. den

Buenos Aires/Salta - Po snídani transfer na letiště, odlet do Salty, malebného města, které si dochovalo nejvíce památek z koloniální doby. Celý název města je Salta la linda, což znamená krásná Salta. Procházka centrem města, kde se soustřeďují budovy jako katedrála a radnice, ve které se ukrývá Muzeum historie celé severní oblasti Argentiny, dále kostel sv. Františka s 53 metrů vysokou věž – jedna z nejvyšších v celé Americe, anebo klášter San Bernardo, v současnosti využíván karmelitánkami, který je nejstarší budovou ve městě. Ubytování.

6. den

Salta/Quebrada de Humahuaca - Po snídani odjezd do mnohobarevné krajiny s několika kouzelnými vesnicemi, kde se zdá, jakoby se zastavil čas. Jedna z nejkrásnějších osad se jmenuje Purmamarca, původní indiánská osada, nad kterou se tyčí vrchol zvaný "Sedm barev". Největší atrakcí oblasti je ovšem opevněná osada Pucará de Tilcara, která byla vybudována původním kmenem (Omaguaca) ještě v předkolumbovských dobách. Monolit, který označuje místo, kudy prochází obratník Kozoroha, je místo, kde se 21. června slaví Inti Raymi (Svátek slunce) – jedná se o oslavy s pradávnou historií v den, kdy začíná zimní slunovrat, který určuje i začátek nového zemědělského cyklu. Na samém severovýchodě se nachází "okruh Puna" - často navštěvovaná oblast díky svým četným malebným vesničkám.

7. den

Salta - Tren de las Nubes - Brzy ráno celodenní výlet vlakem Tren de las Nubes. Jedná se o jednu z nejokázalejších atrakcí Argentiny a taky o jednu z posledních velkých vlakových cest, které se dají realizovat v Jižní Americe. Vlak vybaven restaurací, barem, průvodcem a nejrůznějším personálem, který se postará o vaše pohodlí. Vlak vystoupá až do výšky 4192 m systémem zakroucených spirál. Po cestě budete sledovat malebné přírodní scenérie a obdivuhodnou architekturu železnice. V Ceně je snídaně a oběd. Ubytování v Saltě.

8. den

Salta - Mendoza - Po snídani odjezd na letiště a odlet ze Salty do Mendozy (přes Buenos Aires). Transfer do hotelu. Volno.

9. den

Mendoza - Po snídani prohlídka města, centra vinařské oblasti a známého vinobrání, s překrásným parkem Generála San Martína a zajímavou architekturou. Odpoledne návštěva vinic s proslulými argentinskými víny v Lujanu de Cuyo s ochutnávkou vín. Návrat do hotelu.

10. den

Mendoza - Andy - Po snídani odjezd na celodenní výlet do And - Alta Montaňa s vyhlídkami na nejvyšší hory a se zastávkou na chilsko-argentinské hranici. Po cestě si můžete kochat i stálou přítomností nejvyšší hory jižní polokoule Aconcaguy. Samotnou hranici mezi Argentinou a Chile, poznáte velice snadno, protože nad ní ve výšce 4200m stojí obrovská socha Krista. Večer návrat do hotelu.

11. den

Mendoza-Buenos Aires- Iguacu - Po snídani odjezd na letiště, odlet do Buenos Aires a pokračování letu do Puerto Iguazú. Transfer do hotelu.

12. den

Vodopády Iguacu z argentinské strany - Po snídani odjezd na prohlídku vodopádů z argentinské strany. Potom se ekologickým vláčkem svezeme po pralese až k můstkům a lávkám těsně nad vodopády. (vstup do přírodního parku v ceně) Po cestě zastávka u Ďáblova chřtánu Garganta del Diablo, kde je možné sledovat nekonečný a ohlušující příval vody řítící se do propasti. Další zastávka Cataratas nám umožní sledovat vodopády a deltu řeky Iguazú s četnými ostrůvky. (Circuito Superior). Projížďka na člunech pod vodopády. Odpoledne volno.

13. den

Vodopády Iguacu z brazilské strany - Výlet na brazilskou stranu vodopádů, po cestě můžeme obdivovat množství motylů všech barev. Vzhledem k tomu, že 80% vodopádů je na argentinské straně, park na brazilské straně má jen jeden můstek, respektive lávku o 1000 m. Při pěší procházce po ní je možné sledovat jeden z nejmohutnějších vodopádů na světě s 275 kaskádami a peřejemi o celkové šířce 2700m. Panoramatické výhledy na argentinskou stranu vodopádů. Návrat do hotelu.

14. den

Sao Paolo/Madrid - Odjezd na letiště, let do Sao Paola a následně do Evropy.

15. den

Madrid-Praha Přílet do Evropy a následně pokračování letu do Prahy/Vídně.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Argentina - Hotely Argentina ****
v cenách od 95 900 Kč