Okruh Vietnamem ***

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Vietnam
Ubytování: Okruh Vietnamem
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu


Varianta 1:

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu do Vietnamu a zpět vč. letištních tax
leteckou přepravu ve Vietnamu vč. tax
8× bytování ve dvoulůžkových pokojích ve 3–4* hotelech
1× ubytování ve dvoulůžkové kajutě na lodi v Halong Bay
dopravu, výlety a všechny vstupy dle programu
9× snídani
3× oběd a 1× večeři dle programu
služby místních anglicky mluvících průvodců
služby českého průvodce (při účasti min. 10 osob)
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 8.900 Kč
vyřízení víz cca 2.000 Kč
Předpokládané náklady na spropitné 50 €
zobrazit 1 termín
Listopad 2019
 

Varianta 2:

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Vídeň
Cena zahrnuje: leteckou přepravu do Vietnamu a zpět vč. letištních tax
leteckou přepravu ve Vietnamu vč. tax
8× bytování ve dvoulůžkových pokojích ve 3–4* hotelech
1× ubytování ve dvoulůžkové kajutě na lodi v Halong Bay
dopravu, výlety a všechny vstupy dle programu
9× snídani
3× oběd a 1× večeři dle programu
služby místních anglicky mluvících průvodců
služby českého průvodce (při účasti min. 10 osob)
Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
jednolůžkový pokoj 8.900 Kč
vyřízení víz cca 2.000 Kč
Předpokládané náklady na spropitné 50 €
zobrazit 1 termín
Listopad 2019
 

Popis zájezdu

Popis

HANOI – HALONG BAY – HUE – DANANG - HOI AN – SAIGON – DELTA MEKONGUZájezd s českým průvodcem

Doprava

Doprava do Asie je zajištěna leteckou společností Qatar Airways

Předpokládaný letový řád (místní časy):

Praha - Katar 17:10-00:05, Katar - Saigon 2:20-13:55

Hanoi - Katar 18:30 - 23:05, Katar - Praha 2:20-7:40


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 32 kg (při vnitrostátních letech 20 kg)
a jedno příruční zavazadlo do 7 kg.

Program zájezdu

1. den

Odpoledne odlet z Prahy/Vídně do Vietnamu (s přestupem).

2. den

Večer přílet do Saigonu, transfer do hotelu. Ubytování v Saigonu.

3. den

Po snídani odjezd do delty řeky Mekong. Program začne v My Tho plavbou povodím Mekongu na typických lodích kolem ostrovů draka, fénixe, želvy a jednorožce. Zastávka na ostrovech k návštěvě místní dílny, kde můžeme pozorovat výrobu rýžových produktů, kokosového cukroví aj., k návštěvě farmy na pěstování tropického ovoce s jeho ochutnávkou i návštěvě medové farmy, kde ochutnáme místní produkty z medu. Projížďka po menších kanálech řeky, kde si budeme moci vychutnat krásy okolní krajiny. Uvidíme tradiční obydlí v deltě řeky Mekong postavená ze dřeva a palmových listů a budeme moci pozorovat každodenní aktivity místních zemědělců. Po projížďce povodím řeky zastávka na oběd, kde ochutnáme místní speciality. Po obědě návrat zpět do Saigonu na ubytování. Celodenní program zakončíme na jednom z nejživějších krytých trhů v Saigonu – na tržišti Ben Thanh, kde budeme mít možnost nákupů tradičních předmětů a večerní procházka centrem Saigonu.

4. den

Po snídani procházka centrem Saigonu, které je kombinací supermoderních staveb s historickými budovami a krásnými parky. Projdeme nejvýznamnější památky města – historickou budovu pošty, katedrálu Notre Dame, radnici, budovu opery. Poté návštěva bývalého prezidentského paláce a Muzea války s ukázkami válečné techniky i dalšími upomínkami vietnamské války. Pozdě odpoledne transfer na letiště a odlet do Hue. Po příletu přivítání místním průvodcem a transfer do hotelu na ubytování.

5. den

Celodenní prohlídka města Hue a jeho okolí. Ranní návštěva sedmipodlažní osmiúhelníkové pagody Thien Mu, jejíž původ sahá do počátku 17. století a je jedním z nejvýznamnějších center budhistů ve Vietnamu. Poté se nalodíme na tzv. dračí lodě a poplujeme po Voňavé řece – Perfume River. Dále navštívíme dvě z nejkrásnějších mauzoleí v oblasti Hue – Hrobku císařů Tu Duc a královskou hrobku Khai Dinh. Jedná se o rozsáhlé areály s nádhernými bohatě zdobenými chrámy, sochami mandarinu a slonu, zahradami i jezírky. Odpoledne navštívíme Císařské město, ze které dynastie Nguyen vládla Vietnamu od roku 1802–1945. Ubytování v Hue.

6. den

Ráno odjezd z Hue přes průsmyk Hai Van Pass, odkud budeme mít krásný výhled na Jihočínské moře a okolní kopce s bohatou vegetací a rýžovými políčky. Zastávka v Lang Co. Ve městě Danang navštívíme fascinující muzeum čamské kultury a slavnou čínskou pláž a poté již budeme pokračovat do Mramorových hor. Procházkou projdeme oblastí neuvěřitelně bohatou na zdobené chrámy, pagody a další posvátná místa ukrývaná mezi kopci i v hlubokých jeskyních. Odpoledne odjezd na pobřeží k městu Hoi An a ubytování v hotelu na pobřeží.

7. den

Návštěva okouzlujícího města Hoi An, kdysi jednoho z nejvýznamnějších mezinárodních přístavů v jihovýchodní Asii a dnes asi nejlépe zachovaným městečkem zapsaným na seznam Unesca od roku 1999. Projdeme se starobylou historickou částí města s kupeckými domy, úzkými uličkami a čínskými chrámy, navštívíme 400 roků starý Japonský most, který je hlavní památkou města a budeme obdivovat pestrou výzdobu uliček s všudypřítomnými barevnými lampióny a fáborami. Zájemci mohou absolvovat výlet na kolech okolím městečka. Poté navštívíme místní farmu ve vesnici Tra Que, kde se seznámíme s místním zemědělstvím a kde bude i oběd připravovaný místními obyvateli složený ze spousty místních specialit. Odpoledne individuální volno k odpočinku na pobřeží Jihočínského moře.

8. den

Dopoledne volno, odpočinek, koupání. Odpoledne transfer na letiště do Danangu a odlet do Hanoje. Přílet do Hanoje, přivítání místním průvodcem a transfer do hotelu, ubytování.

9. den

Po snídani celodenní prohlídka Hanoje – začneme návštěvou Ho Chi Minhova pamětního komplexu: Mauzuoleum, Prezidentský palác, Pagoda na jediném sloupu, která je postavena na jediném betonovém sloupu a je jedním z nejpůsobivějších chrámů Vietnamu. Poté prohlídka Chrámu literatury věnovaného Konfuciovi. Zde se nachází Císařská akademie – vietnamská první národní univerzita. Chrám literatury je vzácným projevem vietnamské úcty ke vzdělání a k literatuře obecně. Pokračujeme procházkou kolem jezera Hoan Kiem s chrámem a Želví věží, podíváme se na katedrálu sv. Josefa a poté historické centrum města. Fakultativně možnost návštěvy slavného vietnamského Vodního loutkového divadla s tisíciletou tradicí. Večer možnost individuálních procházek historickou čtvrtí Starého města, kde se zastavil čas.

10. den

Ráno odjedeme z Hanoje na dvoudenní výlet, který bude jistě vrcholem naší cesty. Navštívíme Dračí zátoku Halong Bay zařazenou mezi nejvýznamnější přírodní divy světa a pod ochranou Unesco. Nalodíme se na výletní loď, kde se ubytujeme ve dvoulůžkových kajutách a vyrazíme na plavbu po zálivu. Ohromí nás nádherné přírodní scenérie tisíců vápencových ostrůvků, které vystupují z vody a vytváří úžasnou kulisu. Při obědě na lodi si pochutnáme na čerstvě ulovených mořských plodech. Odpoledne budeme pokračovat dále k proslulé pláži Titop. Pokud nám počasí dovolí, vyjdeme na vrcholek hory, která se zde tyčí nad mořem a vychutnáme si okouzlující výhledy na záliv Halong při západu slunce. Večeře a nezapomenutelný nocleh na palubě výletní lodi.

11. den

Hned po probuzení budeme moci přímo na palubě lodi absolvovat cvičení Thai Chi a obdivovat okouzlující scenérie skalnatých krasových veží vyrustajících ze zelených vod moře. Po snídani se vydáme malými loděmi na návštěvu jednoho z ostrovů s rozsáhlou krasovou jeskyní, možnost projížďky na kajacích či koupání. Okolo poledne návrat do přístavu a cesta zpět do Hanoje. Po cestě ještě krátká zastávka k návštěvě typické vesnice, kde se vyrábí keramika – Dong Trieu. Návrat do Hanoje, transfer na letiště a odlet zpět (s přestupem).

12. den

Po přestupu pokračování letem do Evropy a odpoledne přílet do Prahy/Vídně.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Okruh Vietnamem ***
v cenách od 49 770 Kč