Madrid – pokladnice umění

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Španělsko Madrid
Ubytování: Madrid – El Escorial – Toledo
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 4 ubytování se snídaní
leteckou přepravu Praha / Madrid / Praha
kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
letištní taxy a poplatky
transfer z/na hotel
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby cca 100 EUR
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Popis

Zaleťte si s námi do Madridu, pulzující metropole, v níž se elegantní architektura potkává se španělským temperamentem a veselím. Do města muzeí a galerií. Podívat se můžete také do Toleda, které je jedinečným svědkem minulosti, městem tří kultur, tří světů a do kláštera El Escorial, jehož monumentalita bere dech.

Madrid – El Escorial – Toledo

Program zájezdu

1. den

Dle letového řádu odlet s průvodcem z Prahy, přílet do Madridu . Transfer na ubytování do hotelu. První část prohlídky Madridu. Podíváme se na náměstí Sluneční brány (Puerta del Sol), srdce celého Španělska, ke Královskému divadlu a na Východní náměstí (Plaza Oriente), dále po Calle Mayor, k  Plaza de la Villa až na pompézní Plaza Mayor, hlavní madridské náměstí - domy tmavě rudé barvy, balkony, věžičky, mansardová okna i jezdecká socha Filipa III. Večer individuální volno.

2. den

Snídaně. Dopoledne výlet místní dopravou na úpatí pohoří Sierra de Guadarrama, k prohlídce monumentálního paláce a kláštera Filipa II. El Escorial (UNESCO), nespočet uměleckých děl, Královská knihovna s freskami, mramorový Královský panteon atd. Po návratu do Madridu prohlídka další části města, Paseo del Prado, třída umění světového věhlasu. Na pár set metrech zde stojí trojice skvostných uměleckých sbírek - skvělé Museo del Prado s galerií největší kolekce španělských mistrů na světě, obrazy Velázqueze, Goyi, El Greka, Zurbarána, Ribery či Murilla. Především 20. stol. je pak zastoupeno v Museo Reina Sofía s Picassovou Guernicou. Třetí z trojice je Museo Thyssen-Bornemisza, na jehož stěnách je dokumentováno osm století výtvarného umění. V termínu od 24.11. Madrid bez návštěvy paláce El Escorial

3. den

Snídaně. Ráno fakultativní výlet do Toleda (UNESCO), města připomínající staleté soužití tří místních kultur, křesťanské, židovské a muslimské. Náměstí Zocodover, dominanta města Alcázar, monumentální katedrála - vrcholné dílo gotiky s příměsí dalších slohů, radnice, kostel Santo Tomé, v němž je vystaveno jedno z nejznámějších děl El Greca, Pohřeb hraběte Orgaze. Zastavíme se u dvou místních synagog a procházku zakončíme u kláštera San Juan de los Reyes, který nechala postavit Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský. Po návratu do Madridu navštívíme Královský palác (Palacio Real). Velkolepost palácového komplexu podtrhuje přilehlá katedrála Almudena.

4. den

Po snídani dokončíme prohlídku města. Projdeme se po okázalé Calle Alcalá, dále po rušné Gran Vía, zamíříme na Plaza Cibeles a přijdeme až k Parku Retiro. Individuální volno a dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Madrid – pokladnice umění
v cenách od 14 290 Kč