Silvestr na Šrí Lance

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Srí Lanka
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha–Kolombo–Praha (vč. všech poplatků)
pronajaté mikrobusy
8x hotel *** se snídaní (+ silvestrovská večeře)
vstupné do památkových objektů dle programu
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje: jednolůžkový pokoj – 5900 Kč
šrílanské vízum – 1100 Kč
zobrazit 1 termín
Prosinec 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně

Popis

Nadělte si pod stromeček opravdový odpočinek po předvánočním shonu a vydejte se s námi na Šrí Lanku – malý ostrov s nepřebernými možnostmi. Cestu začneme vskutku impozantně – u "Lví skály" v Sígiriji a v buddhistických jeskynních chrámech v Dambulle. Další zastávkou budou voňavé zahrady koření v Matalé a město Kandy s proslulým chrámem Buddhova zubu. Při jízdě divokou přírodou šrílanské Centrální vysočiny spatříme nespočet vodopádů, mlžné lesy, rododendrony a koloniální městečka. Ještě než se ponoříme do vod Indického oceánu, projdeme si opevněné centrum přístavu Galle a jeho půvabné koloniální uličky. Příchod nového roku pak oslavíme na pláži koupáním či výlety do okolí.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Program zájezdu

1. den

Praha –  Kolombo – Sígirija : přílet do Kolomba a pokračování do Arankele – dosud obývaný lesní klášter , legendární příbytek mudrce Malijadévy; příjezd do Sígirji s proslulou "Lví skálou".

3. den

Sígirija Kandy : impozantní skalní pevnost s jeskyněmi a freskami obklopená zahradami; buddhistický chrám v Dambulle a zahrady koření v Matalé; příjezd do Kandy.

4. den

Kandy  – Nuvara Elija : město na březích jezera – místní botanická zahrada, chrám Buddhova zubu ; v podvečer koloniální městečko Nuvara Elija; jedinečné scenérie Šrílanské vysočiny  – cestou zastávka u vodopádu.

5. den

Vysočina – Haputale : jízda zvlněnou horskou krajinou s vodopády a čajovými plantážemi , náhorní plošina Horton's Plains –  procházka na „Konec světa ".

6. den

Haputale – Galle : cesta na pobřeží Indického oceánu  – bývalý holandský přístav Galle se středověkou pevností a spletí půvabných koloniálních uliček.

7. den

Bentota : 2 dny v letovisku –  novoroční oslavy a odpočinek na pláži s možností vodních sportů; fakultativní výlety do okolí.

9. den

Bentota – Kolombo – Praha: rozloučení s mořem; přejezd zpět do Kolomba a odlet, přílet domů 10. den.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Silvestr na Šrí Lance
v cenách od 64 800 Kč