Tibetem do Nepálu

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Nepál
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha–Peking / Káthmándú–Praha
1x přelet Peking–Xining
1x lehátkový vlak II. třídy (24 h)
pronajaté džípy a mikrobus
MHD
11x hotel
2x hotel
2x dvou a vícelůžková ubytovna se spol. soc. zař
český odborný průvodce China Tours
v Tibetu i místní průvodce
Cena nezahrnuje: jednolůžkový pokoj (jen v hotelech) – 5440 Kč
čínské vízum – 2200 Kč
nepálské vízum – 25 USD (platí se při vstupu)
zobrazit 1 termín
Září 2018
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

bez stravování

Popis

Uskutečněte neopakovatelnou 24hodinovou jízdu nejvýše položenou železnicí světa a vyjeďte až na náhorní planinu tzv. vnějšího Tibetu, do Lhasy. Zde nás ohromí bývalé sídlo dalajlamy – Potála a v dalších význačných chrámech a klášterech v okolí nasajeme tibetskou duchovní atmosféru. Pokračovat budeme najatými džípy po centrálním Tibetu, uvidíme život obyčejných Tibeťanů, mnichů v klášterech či kočovných pastevců. S odbočkou do základního tábora nejvyšší hory světa – Mt. Everestu – překročíme několik průsmyků ve výšce kolem 5000 m a pokocháme se nezapomenutelnými výhledy na himálajské velikány. Putování završíme sjezdem do zeleného Káthmándského údolí, kde se seznámíme s jeho starými paláci, stúpami a chrámy.
Poznámka:

Zájezd lze individuálně prodloužit programem v Bhútánu – více informací v kanceláři.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků
China Tip:

Italský horolezec Reinhold Messner věří, že yetti existuje. V průběhu 12 let zorganizoval v Tibetu a Nepálu přes dvacet výprav, které popsal ve své knize Yetti, legenda a skutečnost. Messner našel zvíře, kterému se říká sněžný medvěd a odpovídá představám místních lidí o yettim. Yetti prý má v mládí načervenalou srst, která později tmavne a dostává šedivou barvu. Dožívá se prý 20 až 30 let, živí se ovcemi a přesně podle legendy je citlivý na hluk. Myslíte, že na něj v základním táboře Everestu narazíme?
Náročnost:

Zájezd je náročný pro nadmořskou výšku, která se pohybuje okolo 5000 m a více! Není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a schopnost aklimatizace.

Program zájezdu

1. den

Praha –  Peking – Xining (Si-ning): přílet do Pekingu a následný přelet do Xiningu.

3. den

Xining – Lhasa : celodenní výlet ke klášteru Kumbum ; noční a denní přejezd vlakem přes Tibetskou náhorní plošinu  – příjezd do Lhasy 4. den odpoledne či večer.

5. den

Lhasa : bývalé sídlo dalajlamů Potála ; jeden z největších klášterů tzv. sekty žlutých čepic –  klášter Däpung , poutní okruh Barkhor.

6. den

Údolí Jarlung  – celodenní výlet do kolébky tibetské kultury a státnosti: hrad Jumbulagang –  sídlo prvních tibetských králů , Samje –  nejstarší tibetský klášter ; pozdě večer návrat do Lhasy.

7. den

Lhasa : půldenní výlet do kláštera Gandän ležícího v nádherné scenérii přírodního amfiteátru 4300 m vysoko nad údolím řeky Kjičchu; bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka .

8. den

Lhasa – Nam Co : dvoudenní výlet k největšímu tibetskému jezeru Nam nacházejícímu se v nadmořské výšce 4700 m a obklopenému hřebenem sedmitisícových vrcholů  – procházka po březích jezera a pozorování západu a východu slunce ; druhý den odpoledne návrat do Lhasy – po návratu nejposvátnější tibetský chrám Džokhang .

10. den

Lhasa –  Gjance : celodenní přejezd pronajatými džípy kolem posvátného jezera Jamdok – přes téměř pětitisícový průsmyk s nádherným výhledem na 7200 m vysokou horu Nanťingaca – do Gjance.

11. den

Gjance – Žikace : klášter Palkhor-čchöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum , nad starým tibetským městem tyčící se pevnost Gjance ; odpoledne přesun do Žikace – poutní okruh kolem kláštera k monumentální pevnosti, rozsáhlé staré tibetské město .

12. den

Žikace –  Sakja : jeden z nejvýstavnějších tibetských klášterů a sídlo pančenlamů Tašilhünpo ; přejezd do městečka Sakja.

13. den

Sakja – Šäkar : bývalé hl. m. Tibetu se stejnojmenným klášterem, vystavěným v tradiční, Mongoly ovlivněné architektuře; odpoledne přejezd do Šäkaru.

14. den

Šäkar –  základní tábor Mt. Everestu : odbočka z hlavního směru k nejvyšší hoře světa, 8850 m vysoké Matce hor - odpoledne pěší návštěva základního tábora (5200 m); Rongphu – nocleh v ubytovně u nejvýše položeného kláštera na světě .

15. den

Rongphu – hranice Tibetu : východ slunce nad Everestem; celodenní přejezd směrem na tibetsko-nepálské hranice s výhledem na další osmitisícové vrcholy , zejména nejnižší osmitisícovku Šišapangma .

16. den

Hranice – Káthmándú : přesun přes hranice a dále hlubokým lesnatým údolím  – cestou možnost zastávky u mostu visutého 160 m nad řekou; večer Káthmándú – obchodní čtvrť Thamel.

17. den

Káthmándú : celodenní okruh pronajatým mikrobusem po Káthmándském údolí  – hinduistické centrum Pašupatináth se spalovacími gháty, bývalé hlavní město Bhaktapur , tzv. opičí chrám se stúpou Svajambhunáth s výhledem na celé údolí.

18. den

Káthmándú – Praha: dopoledne další královské město Pátan , nebo fakultativně možnost letu k Everestu; odpoledne odlet, přílet domů 19. den.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Tibetem do Nepálu
v cenách od 79 800 Kč