Skvosty říše Středu

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Čína
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha–Peking / Šanghaj (Hongkong)–Praha (vč. všech poplatků)
1x v prodloužení přelet Šanghaj–Guilin
2x noční lůžkový vlak I. třídy
1x v prodloužení rychlovlak
mikrobusy
metro
7x hotel *** se snídaní (+ 4x v prodloužení); 9x večeře (+ 2x v prodloužení
v HK jen snídaně)
vstupné do památkových objektů dle programu
český čínsky hovořící průvodce China Tours
Cena nezahrnuje: jednolůžkový pokoj – 5380 Kč
jednolůžkový pokoj – 8980 Kč
čínské vízum – 2200 Kč
zobrazit 2 termíny
Červenec 2018
zobrazit 2 termíny
Srpen 2018
zobrazit 4 termíny
Září 2018
zobrazit 2 termíny
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

polopenze

Popis

Pojeďte si na vlastní oči porovnat minulost a současnost jedné z nejstarších civilizací světa. Setkat se s největšími nábožensko-filozofickými proudy Orientu, projet se původním venkovem a projít se po rýžových polích. Ochutnat pravou pekingskou kachnu, poslechnout si nefalšovanou pekingskou operu či nakoupit pravé čínské hedvábí. Uvidíte moderní velkoměsta se širokými bulváry, "zakázané" císařské město i objev 20. století – přes dva tisíce let starou "hliněnou armádu" a samozřejmě nejvelkolepější stavbu světa – Dlouhou zeď. Také se spolu s čínskými poutníky vydáme na jednu z posvátných hor. Navštívíme typické čínské zahrady, "vodní městečko" a překvapí nás supermoderní, a přesto krásná Šanghaj. A kdo si prodlouží cestu o čtyři dny do jižní Číny, ten určitě nebude litovat. Podívá se ještě do malebné krasové oblasti vápencových homolí a terasovitých rýžových polí, finále zájezdu bude patřit "městu 3. tisíciletí" – Hongkongu.
Velikost skupiny:

8–18 účastníků
Naše doporučení:

Program zájezdu

1. den

Praha –  Peking :  odpoledne přílet; procházka starými mizejícími uličkami Pekingu; večer místní specialita –  pekingská kachna .

3. den

Peking : celodenní výlet na jeden z přístupných úseků Dlouhé zdi , jedné z největších staveb lidstva nazývané také Velká čínská zeď; cestou zastávka u olympijských sportovišť –  Ptačí hnízdo, Vodní kostka .

4. den

Peking : výstavní lamaistický klášter Yonghegong (Jung-che-kung), konfuciánská akademie; návštěva Letního paláce  – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor na břehu jezera Kunming (Kchun-ming); exkurze na perlovou farmu; večer představení pekingské opery .

5. den

Peking : procházka po náměstí Tian'anmen (Tchien-an-men) – největší náměstí na světě; prohlídka tzv. Zakázaného města  – sídlo čínských císařů do r. 1911, největší palácový komplex na světě; chrám Nebes  – místo, kam se chodili čínští císařové modlit za dobrou úrodu; noční přejezd lůžkovým vlakem.

6. den

Xi'an (Si-an): výlet s prohlídkou světoznámé Hliněné armády  – jedinečné archeologické naleziště z konce 3. stol. př. Kr., cestou zastávka v nefritové dílně; Velká mešita a podvečerní procházka muslimskou čtvrtí.

7. den

Xi'an : celodenní výlet na posvátnou taoistickou horu Huashan (Chua-šan) s několika tisíci schody (značně usnadněno výjezdem lanovkou na Severní vrchol) –  typická čínská krajina , častá předloha pro výtvarné umění.

8. den

Xi'an : dokončení prohlídky města –  taoistický klášter Osmi nesmrtelných, pagoda Malé divoké husy ,  monumentální 14 km dlouhé hradby ; odpoledne či večer odjezd lůžkovým vlakem.

9. den

Suzhou (Su-čou): ráno příjezd do Suzhou – starobylé město při Velkém císařském kanálu , procházka nádhernými čínskými zahradami  – posezení v nejmalebnější zahradě Mistra rybářských sítí a největší zahrada Pokorného služebníka, exkurze do továrničky na zpracování hedvábí .

10. den

Suzhou –  Šanghaj : přejezd do Šanghaje se zastávkou v kanály protkaném „vodním“ městečku Zhouzhuang (Čou-čuang) – projížďka v "gondole" a procházka starými domy bohatých čínských obchodníků; večerní Šanghaj s obchodní třídou Nanking .

11. den

Šanghaj : mizející staré čínské město ; prohlídka supermoderní čtvrti Pudong (Pchu-tung) – vyhlídka ze 492 m vysoké věže SWFC, projížďka nejrychlejším (magnetickým) vlakem na světě (431 km/h); nábřeží Bund  – centrum života smetánky 20. a 30. let 20. stol.; večer odlet, přílet do ČR 12. den.   PRODLOUŽENÍ DO JIŽNÍ ČÍNY:

12. den

Šanghaj –  Guilin (Kuej-lin) –  Yangshuo (Jang-šuo): přelet do Guilinu a následně přejezd do městečka Yangshuo – centrum světoznámé oblasti homolovitých kopečků ; odpoledne vyhlídková plavba lodí po řece Li mezi homolemi.

13. den

Yangshuo : celodenní výlet na terasovitá rýžová políčka  – oblast Dračí hřbet (Longji – Lung-ťi)  obývaná zajímavými národnostními menšinami , výstup na vyhlídku s  panoramatickým výhledem na terasy.

14. den

Yangshuo – Shenzhen (Šen-čen)  – Hongkong : výlet auty rýžovými políčky mezi kopečky – výstup na Měsíční "horu" s neopakovatelným výhledem po malebné krajině; odpoledně přejezd rychlovlakem (300 km/h) do Shenzhenu; přechod hranic a transfer do Hongkongu; příjezd pozdě večer.

15. den

Hongkong  – (Praha): procházka ulicemi moderního velkoměsta ,  historickou lanovkou na kopec Victoria Peak ; pohled na večerní Hongkong z městské části Kowloon,večer odlet, přílet do ČR 16. den.

 

→ Přejít na 10 termínů dovolené Skvosty říše Středu
v cenách od 59 800 Kč do 77 800 Kč