To nejlepší ze Stockholmu (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Švédsko Střední Švédsko Stockholm
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha – Stockholm – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel viz níže)
transfer letiště - hotel - letiště
3x ubytování ve Stockholmu v hotelu ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
3x snídani
průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
Cena nezahrnuje: zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže)
přesuny ve Stockholmu (cca 300 - 400 SEK na MHD na osobu na celý pobyt + cca 220 SEK na loď)
vstupné na místě
cestovní pojištění
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 500 Kč
zobrazit 1 termín
Květen 2020
 

Popis zájezdu

Popis

Výjimečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze Stockholmu. Projdete se starým městem Gamla Stan, zhlédnete Královský palác. Užijete si kouzelnou plavbu po jezeře Mälaren, vydáte se na ostrov Djurgarden s jedinečnými muzei a stihnete i nejstarší skanzen na světě. Objevte s námi krásy skandinávské metropole a poznejte Stockholm!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: EASY (35 Kč / den / osoba)
UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Po příletu se pojedeme ubytovat a odpoledne nás bude čekat prohlídka historického centra města. Odpoledne věnujeme prohlídce nejkrásnějších koutů švédské metropole , která se rozkládá na několika ostrovech v zálivu Baltského moře a často jí bývá přezdíváno „Benátky severu“. Naše kroky povedou do oblasti starého město (Gamla Stan) , kde se budeme procházet malebnými křivolakými uličkami a ze všech stran na nás bude dýchat duch středověku. Gamla Stan je také populárním místem pro nákup suvenýrů a uměleckých předmětů. Nevynecháme návštěvu nejstaršího švédského farního kostelu Storkyrkan , jenž je místem konání slavnostních královských obřadů. Největší atrakcí oblasti je však Královský palác , který je se svými 600 pokoji jedním z nejrozsáhlejších na světě. Navštívíme nejstarší náměstí Stortorget , na kterém sídlí Nobelovo muzeum a projdeme se jednou z prvních městských ulic. Staré město také ukrývá nejužší uličku Marten Trotzigs Gränd , která je šiřoká pouhých 90 cm. Z Gamla Stanu přejdeme na vedlejší ostrov Riddarholmen , kde budeme obdivovat stejnojmenný kostel Riddarholmen, který je stockholmskou ikonou a současně místem posledního odpočinku švédských králů a královen. Cestou také zhlédneme rozsáhlou budovu parlamentu , která leží na malém ostrůvku obklopeném ze všech stran vodou. Pokračovat budeme po nábřeží ke královské opeře a parku .

2. den

Plavba po jezeře Mälaren na ostrov Lovön s návštěvou paláce Drottningholm. Dnešní program započneme u stockholmské radnice , jejíž věž z červených cihel představuje jeden z význačných stockholmských bodů viditelných z velké dálky. Radnice se každoročně 10. prosince stává místem udělování Nobelových cen a následného slavnostního banketu. Od nábřeží před radnicí se nám otevírá nádherný panoramatický pohled na celé město . V blízkosti radnice se nalodíme na výletní parník (200 SEK), který nás vezme na kouzelnou plavbu po jezeře Mälaren , které je třetím největším jezerem ve Švédsku. Během hodinové plavby budeme mít možnost kochat se nádhernou okolní přírodou s množstvím ostrůvků rozesetých po jezeře. Po připlutí nás čeká prohlídka paláce Drottningholm a přilehlých zahrad . Drottningholmský palác je soukromým sídlem švédské královské rodiny a od roku 1991 je zapsán na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o vskutku majestátný komplex, který je znamenitou ukázkou švédské královské tradice . Mimo překrásné interiéry paláce, jež byly ovlivněny řadou uměleckých slohů, jsou skutečným lákadlem zahrady a park obklopující palác. V barokní části budeme obdivovat množství soch, jejichž autorem je umělec Adrian de Vries, v sekci anglické opustíme symetrii a budeme se procházet po cestičkách v krásné přírodě mezi rybníky. Po prohlídce opět nastoupíme na výletní loď a znovu budeme mít možnost vychutnat si příjemnou plavbu a při příjezdu do centra města se před námi budou otevírat nezapomenutelná panoramata .

3. den

Výlet na ostrov Djurgarden – oáza klidu a nádherná muzea. Po snídani se vydáme na ostrov Djurgarden , jehož hlavní atraktivitou jsou místní jedinečná muzea . Zájemci mohou navštívit unikátní Vasa muzeum , jehož hlavním exponátem a středobodem celé prohlídky je loď Vasa, která se potopila hned při své první plavbě v roce 1628 ve Stockholmském zálivu, kde ležela celá staletí a pod nánosy písku byla prakticky zakonzervována, díky čemuž se zachovala v obdivuhodném stavu. Světlo světa spatřila opět až po 333 letech, kdy byla slavnostně vytažena a umístěna v muzeu, které je v současnosti nejnavštěvovanějším ve Skandinávii . Po absolvování prohlídky tohoto jedinečného námořního artefaktu se ještě plni dojmů přesuneme ke stockholmskému skanzenu , který je fascinujícím muzeem pod širým nebem. Jedná se o nejstarší skanzen na světě založený v roce 1891 , který je současně také zoologickou zahradou a nám se tedy naskytne možnost pozorovat typická skandinávská zvířata. V průběhu prohlídky se zde seznámíme s architekturou a způsoby života v celém Švédsku v různých historických dobách. Budeme mít také možnost občerstvit se v místních restauracích a ochutnat tradiční švédské pokrmy . V případě zájmu je možné navštívit také neméně známé Nordiska Museet (Muzem švédské kultury) či zábavný park Grőna Lunds Tivoli .

4. den

Dopoledne individuální volno a v poledne přesun na letiště a odlet zpět do ČR. V dopoledních hodinách je možné ještě využít volno například k nákupům lokálních potravin a suvenýrů.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené To nejlepší ze Stockholmu (letecky z Prahy)
v cenách od 14 490 Kč