Myanmar – velká cesta

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Barma
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha–Rangún–Praha (vč. všech poplatků)
1x přelet Heho–Rangún (základní verze)
2x přelet Heho–Thandwe–Rangún (prodloužená verze)
1x noční autobus na sezení
1x celodenní loď po Iravádí
mikrobusy
rikši
11x hotel ** se snídaní (+ 3x v prodloužení)
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje: barmské vízum – 1400 Kč
jednolůžkový pokoj – 9980 Kč
jednolůžkový pokoj – 7800 Kč
zobrazit 2 termíny
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně

Popis

Zveme vás do úžasné a tajuplné země plné kontrastů. Na jedné straně je Myanmar jedna z nejchudších zemí světa a na straně druhé země plná pozlacených pagod a Buddhů posázených drahokamy. Ačkoliv zemi de facto stále vládne vojenská junta, každé důležité rozhodnutí musí schválit astrolog a v každém domě lze nalézt oltářík zasvěcený natům – místním duchům. Přestože týden má sedm dní jako u nás, mají v Myanmaru osm znamení pro dny v týdnu. Muži tu chodí v sukních a pádlují nohama. To vše a mnoho dalšího uvidíte a zažijete na tomto zájezdu. Na závěr si můžete cestu po této zajímavé zemi prodloužit pobytem u moře na krásných plážích Bengálského zálivu.
Velikost skupiny:

8–16 účastníků
Záložka Něco navíc:

Jaktože má barmský kalendář osm dní, když v Barmě počítají týden od pondělí do neděle jako u nás? Středa je totiž rozdělena na dva dny – na dopoledne a odpoledne. Každý Barmánec pak musí vědět, ve kterém dni se narodil, aby mohl chodit obětovat do chrámu svému ochrannému zvířeti, které ke každému dni přináleží.

Program zájezdu

18. den

Ngapali: dvoudenní pobyt na bělostných plážích – možnost šnorchlování, výletů pěšky či na kole po okolních vesničkách, pozorování rybaření a sušení ryb (pro náročné nedaleké devítijamkové golfové hřiště).

20. den

Ngapali – Rangún: během dne přelet zpět do Rangúnu a následný odlet do ČR, přílet domů 21. den ráno.

15. den

Jezero Inle: plavba loďkou po horském jezeře (875 m n.m.) – plovoucí trhy a zahrady, rybáři pádlující nohama, prohlídka vesnice Indein s komplexem svatyní a stúp nad vesnicí a krásným výhledem na jezero.

16. den

Jezero Inle – Rangún: transfer na letiště, odlet do Rangúnu a následně večer do ČR, přílet domů 17. den.PRODLOUŽENÍ NA PLÁŽÍCH NGAPALI:

17. den

Rangún – Ngapali: přelet do města Thandwe a krátký přesun do některého z rezortů na jedné z nejkásnějších pláží v Barmě.

13. den

Kalaw: celodenní nenáročný pěší výlet do horských vesniček národnostním menšin Palaung a Pa–O.

14. den

Kalaw – Pindaya – Inle: přesun k jezeru Inle se zastávkou v Pindaya – krasový jeskynní komplex s více než 8000 postavami Buddhy z alabastru, teaku, mramoru a dalších materiálů.

11. den

Pagan: individuální toulky s prohlídkou dalších pagod – možnost projížďky na kole nebo kočárem taženým koníky, pro odvážné možnost vyhlídkového letu balonem nad Paganem.

12. den

Pagan – hora Popa – Kalaw: celodenní přejezd barmským venkovem se zastávkou na předbuddhistických svatyních natů na hoře Popa, tyčící se 737 m nad planinou – výstup na vrchol odměněný úžasným výhledem do krajiny; večer příjezd do Kalaw.

10. den

Pagan – staré královské město s více než 2000 pagodami, chrámy a svatyněmi z 11.–13. stol.: okruh mikrobusem s prohlídkou nejvýznamnějších pagod – nejkrásnější pagoda Ananda; návštěva dílny lakérů nádobí; pohled z některé z pagod na západ slunce nad Paganem.

8. den

Mandalaj: celodenní výlet do města Monywa – tzv. „marcipánová“ pagoda Thanbodday s půl milionem vyobrazení Buddhy, 90 m dlouhý ležící Buddha, přes 130 m vysoký stojící Buddha; pagoda Aung Setkya.

9. den

Mandalaj – Pagan: svítání na Iravádí – brzy ráno nalodění na místní loď a celodenní plavba po Iravádí do města Pagan (pozorování rušného života na řece).

6. den

Mandalaj: celodenní prohlídka – chrám Mahamuni s nejuctívanější sochou Buddhy, pokrytou 15 cm silnou vrstvou zlatých plátků; návštěva řemeslnických dílen; západ slunce na Mandalajské hoře s výhledem na řeku Iravádí.

7. den

Mandalaj: celodenní výlet po okolí s krátkou plavbou po Iravádí do Mingunu – pozůstatky největší pagody na světě (zamýšlená výška 150 m), největší funkční zavěšený zvon na světě (90 tun); podvečerní Amarapura se slavným 1,2 km dlouhým mostem z teakového dřeva.

1. den

Praha – Rangún: přílet do Barmy, vyřízení víz.

3. den

Rangún: prohlídka města – 98 m vysoká pagoda Shwedagon (symbol země a nejposvátnější buddhistický stánek v Barmě), obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi; možnost návštěvy trhu Bogyoke Aung San – úžasné panoptikum barmského života.

4. den

Rangún – Kyaiktiyo: přesun na jedno z nejvýznamnějších poutních míst v zemi, tzv. Zlatý viklan se stúpou s Buddhovým vlasem) – částečně pěší výstup a nocleh na vrcholu hory.

5. den

Kyaiktiyo – Mandalaj: přejezd do města Bago – prohlídka 55 m dlouhého ležícího Buddhy; Shwemawdaw – nejvyšší stúpa v zemi (114 m); večer odjezd nočním autobusem do Mandalaj.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Myanmar – velká cesta
v cenách od 72 800 Kč do 82 800 Kč