Indie a Nepál

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Indie
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha–Dillí / Káthmándú–Praha (vč. všech poplatků)
1x noční lehátkový vlak
2x denní vlak
pronajaté mikrobusy
taxíky a rikši
14x hotel *** se snídaní
vstupné do památkových objektů dle programu
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje: jednolůžkový pokoj – 8400 Kč
Jednolůžkový pokoj – 8400 Kč
nepálské vízum – 30 USD
indické vízum – 2700 Kč
Indické vízum – 2700 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
zobrazit 1 termín
Březen 2019
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně

Popis

Nejoblíbenější zájezd po "klasické" Indii, obohacený o Nepál, na vás čeká! Pojeďte zažít slávu sultánů a rádžů do nádherných paláců někdejších mocných říší. V duchovnem naplněné zemi poznáme kontrast archaických tradic a moderního života, navštívíme hinduistická, buddhistická i islámská posvátná místa. Z Indie se vydáme do Nepálu, země, která vás okouzlí nejen nádherou svých památek, ale především krásou přírody a zejména majestátními vrcholky Himálaje.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků

Program zájezdu

1. den

Praha –  Dillí : největší indická mešita Džámí masdžid  s výhledem na  Červenou pevnost , místo zpopelnění Mahátmy Gándhího – Rádžghát; Humájúnova hrobka , symbol vítězství islámu Kutub Mínár , kaligrafie v kameni – mešita Kuvvatul islám, záhadný železný nerezavějící sloup .

3. den

Dillí – Džajpur : návštěva sikhské gurudváry Bangla Sáhab, přesun do "růžového města" státu Rádžasthán Džajpuru; večer individuální volno na uličky a bazary starého města .

4. den

Džajpur – Ámbér : středověká astronomická observatoř Džantar Mantar , sídlo rádžů City Palace , symbol města Havá Mahal  – tzv. "palác větrů"; jantarová pevnost Ambér  – fakultativně možnost projet se na slonech.

5. den

Džajpur – Fatéhpur Síkrí – Ágra : přes jedinečnou stupňovitou studni  baórí v Abhanérí do vodního paláce v Dígu a dále do Fatéhpur Síkrí – nádherně dochované hlavní město císaře Akbara s posvátnou hrobkou Salíma Čištího , jenž plní přání; večer dojezd do Ágry.

6. den

Ágra : svítání u nejslavnější hrobky lásky Tádž Mahalu , bývalé sídlo indických panovníků tzv. Červená pevnost , téměř neznámá předchůdkyně Tádž Mahalu – Itimád-ud-daula .

7. den

Ágra – Órčha – Khadžuráho : dopoledne přesun do vesničky Órčha – prohlídka nádherných zapomenutých paláců a chrámů někdejšího hlavního města Bundélkhandu; večer dojezd do Khadžuráha.

8. den

Khadžuráho : prohlídka proslulého chrámového komplexu s erotickými výjevy tzv. "Kámasútra vytesaná do kamene"; odpoledne přesun do Satny a následně noční vlak do Váránasí.

9. den

Váránasí – Sarnáth:  návštěva poutního  místa prvního kázání Buddhy ; křivolaké uličky a čtvrť tkalců  s rodinnými manufakturami na výrobu hedvábí; nejposvátnější místa hinduistů – koupací a spalovací gháty ; večer impozantní hinduistické obřady árthí na březích Gangy.

10. den

Varánasí : ranní projížďka lodičkou po Ganze , náboženské rituály na březích probouzejícího se města;   toulky křivolakými  bazary fascinujícího starého města s jedinečnou atmosférou; projížďka cyklorikšemi pulsujicími ulicemi.

11. den

Váránasí – hranice – Lumbiní : ranním vlakem do Górakhpuru, pokračování na indicko–nepálskou hranici a dále do Lumbiní – jedno ze čtyř velkých poutních míst buddhizmu, místo narození Buddhy .

12. den

Lumbiní – Pókhara : hluboká údolí, terasovitá rýžová políčka, nedozírné lesy – fotogenická cesta podhůřím Himálaje do druhého největšího města Nepálu.

13. den

Pókhara : relaxace v lůně osmitisícových Annapúren  – na loďkách po jezeře Phéva , krátky výstup k pagodě Míru a dále po hřebeni k soutezce Déví s výhledy na krásnou horu Mačhapučhre (tzv. "Rybí ocas") a masív Annapůren.

14. den

Pókhara – Káthmándú : přejezd do hlavního města Nepálu; odpoledne prohlídka historického jádra města náměstí Darbar palácem dětské žijící bohyně Kumárí .

15. den

Káthmándú : celodenní okruh po Káthmándské kotlině – starobylé hlavní město Bhaktapur s náměstím hrnčířu; nejstarší nepálská pagoda Čángu Nárájan   ležící na horském hřebenu i hinduistické centrum  Pašupatináth na březích Bagmatí.

16. den

Káthmándú : ráno fakultativně možnost letu k Mt. Everestu projížďka tuktuky k opičímu chrámu Svajambhunáth s výhledem na celé Káthmándské údolí , odpoledne volno na nákupy suvenýrů; odlet do ČR.

 

→ Přejít na 3 termíny dovolené Indie a Nepál
v cenách od 67 800 Kč do 68 800 Kč