To nejlepší z Amsterdamu + ROTTERDAM (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku Praha - Amsterdam - Praha vč. letištních tax
kabinové a odbavované zavazadlo viz. podmínky pro přepravu zavazadel
transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
4x ubytování v hotelu
4x snídaně
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: cestovní pojištění
přesuny místní dopravou (cca 28 €)
vstupné na místě
fakultativní výlet do Rotterdamu (hradí se na místě, cca 40 € doprava a případné vstupy)
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 500 Kč
zobrazit 1 termín
Květen 2023
zobrazit 1 termín
Září 2023
 

Popis zájezdu

Popis

Kouzelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Amsterdamu a Rotterdamu. Projedete se lodí po městských kanálech, nasajete atmosféru slavných muzeí, nahlédnete do čtvrti červených luceren a objevíte originální kubickou architekturu. Poznejte s námi město květin a umění, kde pěší dávají přednost cyklistům, Amsterdam a navíc moderní Rotterdam!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

BikeTour

Dospělý 1500.00 Kč

Van Gogh Museum

Dospělý 600.00 Kč

Dům Anny Frankové

Dospělý 480.00 Kč
Dítě 240.00 Kč
Jiný 50.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy , po příletu transfer z letiště na hotel. Ubytování. Poté se přesuneme do  středověkého centra města . V historickém centru si prohlédneme náměstí Dam s Královským palácem ,   dům Anny Frankové,  květinový trh , projdeme si rušné nákupní tepny, se kterými kontrastuje  městská oáza klidu Begijnhof  a  ulice Nes , která je už přes 150 let ohniskem divadelního dění ve městě. Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

2. den

Po snídani přesun do centra města, kde s průvodcem proběhne  celodenní prohlídka . Vydáme se do  židovské čtvrti , zastavíme se v   brusírně diamantů, projdeme čtvrtí červených luceren až do míst původního opevnění a také se vypravíme do Muzea Heineken, které je vytvořeno v pivovaru, kde se přes sto let vařilo stejnojmenné pivo. Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

3. den

Po snídani přesun do centra města. Projdeme se kolem tří hlavních  amsterdamských kanálů  a dojdeme na  Albert Cuypmarkt  - největší amsterdamskou tržnici pod širým nebem, místo setkání mnoha kultur. V blízkosti tržnice budete mít několikahodinový prostor na návštěvu muzea dle libosti (Rijksmuseum, Van Gogh Museum, Stedelisk Museum), případně tento čas věnovat nákupům.  V podvečer si prohlédneme Amsterdam z jiné perspektivy, na programu bude totiž  plavba po Amsterdamských grachtech (kanálech). Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

4. den

Celodenní fakultativní výlet do největšího přístavního evropského města Rotterdamu.  Přestože druhé největší město Nizozemí Rotterdam nemohl stavebně Amsterdamu konkurovat, dnes je Rotterdam město originální moderní architektury i muzeí (Holandské Fotomuzeum). Rotterdam vyniká mnoha mrakodrapy a budovami svérázných tvarů jako Erasmův most , který spojuje "město" s obytnou a zábavní čtvrtí Kop van Zuid, a unikátní kubické domy , ale především přístavní částí , ve které nejběžnějším dopravním prostředkem není kolo, nýbrž vodní taxi .  Výhled na město je nezapomenutelný z vyhlídkové 185m věže Euromast, kam se vyvezeme speciálním skleněným výtahem. Původní dřevěné domečky ve městě a kouzelnou spleť kanálů zhlédneme ve starém přístavu Oude Haven  a kouzelnou spleť kanálů.  V podvečerních až večerních hodinách návrat na hotel.

5. den

Po snídani transfer z hotelu na letiště,  návrat do ČR .

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené To nejlepší z Amsterdamu + ROTTERDAM (letecky z Prahy)
v cenách od 17 990 Kč