To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy)

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Itálie Benátsko Benátky
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku Praha - Benátky - Praha
letištní taxy
přesun transferem z letiště do Benátek a z hotelu na letiště
3× ubytování v hotelu se snídaní
průvodcovské služby
Cena nezahrnuje: zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže)
cestovní pojištění
přesuny místní lodní dopravou, lodní lístek stojí 40 Eur na 72 hodin
vstupné na místě
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 200 Kč
zobrazit 1 termín
Duben 2022
zobrazit 1 termín
Květen 2022
zobrazit 1 termín
Červen 2022
zobrazit 1 termín
Říjen 2022
 

Popis zájezdu

Popis

Romantický eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Benátek. Projedete se lodí po Canalu Grande s jeho honosnými paláci, můžete obdivovat vzácné sbírky Peggy Guggenheimové a prohlédnete si krásy ostrovů benátské laguny. Toulejte se s námi uličkami, chrámy i místy s prastarými tradicemi a poznejte okouzlující Benátky!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den

Příjezd v odpoledních hodinách do Benátek - Trevisa, přejezd transferem na hotel, prohlídka Benátek s průvodcem.

2. den

Po snídani se vypravíme do Benátek na náměstí San Marco, na kterém stojí snad  nejexotičtější z evropských katedrál bazilika sv. Marka. Uvidíme honosný Dóžecí palác   postavený ve stylu benátské gotiky, který byl sídlem vládců,  věž Kampanilu,  ze které je nádherný pohled na celé město. Navštívíme kostel Frari, ve kterém se nacházejí díla Tiziana, nejkrásnější barokní chrám v Benátkách Santa Maria della Salute. Pro zájemce možnost projížďky po Canale Grande. Uvidíme Celnici , která kontrolovala obchodníky přijíždějící do Benátek a ze které je nádherný pohled na náměstí sv. Marka. A před návratem na hotel ještě můžeme zhlédnout benátskou loděnici z XII. stol., která byla ve své době největší loděnicí v Evropě a dnes se zde nachází námořní muzeum. Na prohlídku všech pamětihodností bude dostatek volného času. Volný čas bude i na nákupy, oběd a odpočinek.

3. den

Po snídani se vydáme na prohlídku benátských ostrovů. Přepravní lodí se projedeme po moři na  ostrov sklářů Murano a ostrov rybářů a krajek s barevnými domky Burano. Na ostrově Burano budeme obdivovat zdejší domečky, které jsou tak úzké, že se mnohdy nechce ani věřit, jak v nich lidé mohou bydlet. V případě dostatku volného času zamíříme ještě na ostrov Torcello s byzantskou katedrálou Santa Fosca . Před katedrálou bude možnost se vyfotit na Attilově trůnu , na němž prý sedával samotný bojovník. Na těchto krásných malých ostrovech na rozdíl od Benátek panuje klid a suvenýry se zde dají pořídit levněji.

4. den

Ve velmi brzkých ranních hodinách přesun objednaným transferem na letiště a návrat do ČR .

 

→ Přejít na 4 termíny dovolené To nejlepší z Benátek (letecky z Prahy)
v cenách od 16 590 Kč do 16 990 Kč