Japonsko – země samurajů

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Japonsko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha–Tokio / Ósaka–Praha (vč. všech poplatků)
příměstské vlaky a šinkanseny
MHD
metro a taxi ve velkých městech
14x hotel *** se snídaní
vstupy do památkových objektů dle programu
český japonsky hovořící průvodce China Tours
Cena nezahrnuje: Jednolůžkový pokoj – 9980 Kč
zobrazit 1 termín
Červen 2018
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně

Popis

Západní svět je už několik století přitahován exotikou a neuchopitelností této vzdálené ostrovní země. Navštivte s námi Japonsko a připravte se na nekončící řadu zážitků a překvapení. Poznáte šokující kontrasty tisíciletých tradic a nejmodernější technologie, ucítíte kaleidoskop chutí a vůní, spěch velkoměst a hluboký klid zenových chrámů, uvidíte majestátní hrobky, chladné a elegantní mrakodrapy, rýžová políčka za okny vlaku řítícího se třísetkilometrovou rychlostí, a v neposlední řadě místo, kde se před 70 lety násilně zastavil čas. Přijedete-li s otevřenýma očima a srdcem, najdete přátelskou, fascinující a na světě zcela jedinečnou zemi.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků
Naše doporučení:

Nejoblíbenější Poznejte to nejlepší z Japonska – císařské paláce, klid zenových chrámů a zahrad i kontrast supermoderních technologií. Atmosféru země dotvoří neobyčejně přátelští a ochotní Japonci.

Program zájezdu

1. den

Praha –  Tokio : ubytování a odpočinek; případný další program dle času příletu  návštěva Císařských zahrad , elektronické městečko Akihabara aj.

3. den

Tokio : Asakusa  – atmosférický chrám Sensódži , brána Kaminarimon ; výlet lodí po řece Sumida, císařská zahrada Hamarikjů ; lodí do Tokijské zátoky pod mostem Rainbow Bridge, Odaiba; slavná čtvrť obchodů a bank Ginza , zázrak moderní architektury Tokijské kongresové centrum.

4. den

Tokio – Kamakura : výlet vlakem do starého hlavního města –  velký Buddha pod otevřeným nebem Daibutsu; nádherný chrám Hasedera a šintoistická svatyně Hačimandžingů ; večer západní a východní Šindžuku – kontrast dech beroucích mrakodrapů –  Tokijská radnice ; Sumitomo Building a největší zábavní čtvrť na světě Kabukičó .

5. den

Tokio – Fudži : výlet lodí, vlakem a lanovkou do národního parku Fudži-Hakone –  pohledy na posvátnou horu Fudži  z okolních hor, relaxace v tradičních termálních pramenech onsen – ideální příležitost k odpočinku od ruchu velkoměsta.

6. den

Tokio – Nikkó : výlet vlakem do jednoho z nejkrásnějších míst v Japonsku –  hrobky největších z šógunů Tokugawa v prastarých cedrových lesích ; chrám Rinnódži, svatyně Tóšógů a další památky.

7. den

Tokio : ráno dle zájmu možnost navštívit obrovský rybí trh Tsukidži a dále individuální program –  odpočinek či   možnost nákupů ; případně fakultativně celodenní výlet do energického a příjemného přístavního města Yokohama .

8. den

Tokio – Kanazawa : přejezd na pobřeží Japonského moře (poprvé si vychutnáme pohodlí a přesnost japonského rychlovlaku šinkansen); odpoledne návštěva tradiční dílny na barvení hedvábí (možnost nakoupit krásné dárky) v samurajské čtvrti Nagamači, prohlídka vily bohaté samurajské rodiny .

9. den

Kanazawa – Kjóto : prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností města, včetně jedné z nejkrásnějších a nejstarších japonských zahrad Kenrokuen; původní domy gejš v Higašijama a zbytky hradu s branou Išikawa; odpoledne odjezd do Kjóta , kdysi hlavního města japonského císařství –  večerní město , zábavní čtvrť Pontóčó.

10. den

Kjóto : nejkrásnější památky císařského města , kulturní perly Japonska  –  císařský palác , chrám Kjómizudera, Ginkakudži ( Stříbrný pavilon ), Kinkakudži ( Zlatý pavilon ), chrám Nanzendži; večer fakultativně představení japonské tradiční kultury ve čtvrti Gion.

11. den

Kjóto – Nara : výlet vlakem do tradičního centra japonského buddhismu  –  zlatý Buddha v největší dřevěné stavbě na světě v chrámu Daitokudži, park plný krotkých srn; překrásná zenová zahrada Isuien, zastávka v chrámu Fénixe (místo proslavené též pěstováním speciálního čaje); v podvečer procházka v atmosferické svatyni Fušimi Inari, světoznámé díky filmu Gejša.

12. den

Kjóto – Himedži : dopoledne "hrad" šógunů Tokugawa Nidžó ; výlet superexpresem šinkansen do města Himedži –  největší a nejkrásnější původně dochovaný japonský hrad

13. den

Kjóto – Hirošima : ráno odjezd do Hirošimy – prefekturální muzeum s díly slavného hirošimského umělce Hirayama Ikuo, přilehlá zahrada Šukkei-en ; kontroverzní Muzeum atomové bomby , Památník míru , ruiny budovy Centra na podporu průmyslu  – symbol hirošimské atomové zkázy. Hirošima – Ósaka : výlet na ostrov Mijadžima s proslulou „plovoucí“ branou Torii –    lanovkou  na chrámovou horu Misen , kde už 1200 let hoří oheň zapálený mnichem Kúkai; večer šinkansenem do druhého největšího japonského města Ósaka.

14. den

Ósaka : prohlídka fascinujícího velkoměsta – div moderní architektury Umeda Sky Building se střešní observatoří pod otevřeným nebem, ósacký hrad, chrám Šitennódži ; čtvrť jídla a zábavy Namba s výstřední Amerika mura, procházka retročtvrtí Šinsekai ; film Blade Runner připomínající  pohledy z mostů Ebisu-baši .

16. den

Ósaka –  Praha:  celodenní výlet na posvátnou horu Kója  – tradiční centrum buddhismu uprostřed divoké přírody; případně volno na nákupy či fakultativně  slavné akvárium ; návštěva zábavní čtvrti Šinsekai; večer odlet ze slavného letiště Kansai postaveného na umělém ostrově; přílet do ČR 17. den.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Japonsko – země samurajů
v cenách od 108 800 Kč