Led a oheň Patagonie (Argentina a Chile)

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Argentina Buenos Aires
Chile Punta Arenas
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letecká doprava Praha - Buenos Aires - Praha s přestupy včetně tax v ceně 22.000 Kč
vnitrostátní přelety
14x nocleh ve 3-4* hotelech se snídaní, 1x oběd, 1x večeře
privátní doprava a transfery
výše uvedený program včetně vstupů
služby průvodce CK SOLEADA (minimum: 8 osob)
služby místních průvodců
zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje: fakultativní výlety a spropitné
zobrazit 2 termíny
Listopad 2023
zobrazit 1 termín
Březen 2024
 

Popis zájezdu

Doprava

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Popis

BUENOS AIRES – USHUAIA – BEAGLE CHANNEL – MAGALHAESŮV PRŮLIV – PUNTA ARENAS – ISLA MAGDALENA – PUERTO NATALES – NP TORRES DEL PAINE – NP BERNARDO O´HIGGINS – EL CALAFATE – PERITO MORENO – EL CHALTEN – FITZ ROY – BARILOCHE – NP NAHUEL HUAPI - BUENOS AIRES.

Nejprve se necháme unést rytmy tanga v Buenos Aires a poté začneme naše putování Patagonií na „konci světa“ v Ushuaia, odkud budeme pokračovat do Chile do NP Torres del Paine, zpět do Argentiny za unikátním ledovcem Perito Moreno a dále až pod majestátní Fitz Roy. Poslední zastávkou je „malé Švýcarsko“ v Bariloche včetně výroben čokolády.

Minimum osob: 8

Stravování

snídaně, 1x oběd, 1x večeře

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy v odpoledních hodinách s přestupem.

2. den

Přílet do Buenos Aires, transfer do hotelu v centru a odpoledne si prohlídka této metropole. Navštívíme Avenida 9 de Julio, Prezidentský palác Casa Rosada, Catedrala Metropolitana, slavný Obelisk i rušnou pěší zónu Florida a další zajímavá místa.

3. den

Ranním vlakem se vydáme do městečka Tigre, kam jezdí obyvatelé Buenos Aires na víkendové pikniky a kde se projedeme lodí po ramenech řeky Paraná. Poklidné městečko je příjemnou změnou od rušného centra Buenos Aires. Odpoledne návrat do metropole, kde budeme pokračovat v prohlídce. Navštívíme např. slavný hřbitov Recoleta. Večer Vás čeká nezapomenutelná Tango Show s pravým argentinským steakem.

4. den

Transfer na letiště a odlet do nejjižnějšího argentinského města - Ushuaia. Během několika hodin letu se ocitneme v Ohňové zemi, v nejjižnější části Patagonie, odkud začneme naše putování. Transfer do hotelu a volno na prohlídku města.

5. den

Po snídani se pojedeme podívat do Parque Nacional Tierra del Fuego. Tento pobřežní národní park byl vyhlášen jako první v Argentině. V odpoledních hodinách podnikneme lodní výlet po zálivu Beagle Channel, kde uvidíte ostrovy s mnoha ptačími koloniemi a lvouny.

6. den

Brzy ráno odjezd autobusem směrem na Punta Arenas na chilské pevnině. Během cesty napříč celým ostrovem Ohňová země, překročíme hranice mezi Argentinou a Chile a nakonec pojedeme trajektem přes Magalhaesův průliv. Tento den Vám umožní poznat Patagonii, tak jako nic jiného. Nocleh v Punta Arenas.

7. den

Dopoledne si prohlédneme centrum města včetně vyhlídky nad městem a místním hřbitovem. Odpoledne odjezd směrem na Purto Natales v Chile. Po cestě se zastavíme v přírodní rezervaci Seno Otway, kde navštívíme místní kolonii tučňáků. Navečer příjezd do Puerto Natales, které je vstupní branou do národního parku Torres del Paine.

8. den

Celodenní výlet do národního parku Torres del Paine, který je vyhlášen za biosférickou rezervaci UNESCO a patří mezi největší turistické atrakce celé Patagonie. Nádherná tyrkysová jezera, ledovce, žulové masivy a husté lesy vytvářejí úchvatný obraz přírody, který musí spatřit každý návštěvník Patagonie.

9. den

Volný program. Možnost fakultativního výletu lodí do NP O Higgins. Plavba fjordy až k ledovci Balmaceda a nádherné výhledy na NP Torres del Paine.

10. den

Po snídani odjezd do Argentiny do městečka El Calafate, ubytování a prohlídka centra.

11. den

Brzy ráno se vydáme k největší atrakci této oblasti, k ledovci Perito Moreno, který se nachází v Parque Nacional Los Glaciares. Úchvatná podívaná na padající bloky ledu z výšky 60m do jezera Lago Argentino Vám na dlouho utkví v paměti. Pro odvážné je zde možnost plavby na turistické lodi až do bezprostřední blízkosti ledovce. Návrat do El Calafate a navečer odjezd do El Chaltenu.

12. den

Brzy ráno se vydáme na celodenní výlet až k úpatí žulového masivu Fitz Roy, této jedinečné přírodní atrakce Patagonie. Navečer návrat do El Calafate.

13. den

Volné dopoledne k nákupům suvenýrů. Odpoledne odlet do San Carlos de Bariloche, které je nazýváno městem čokolády a také Švýcarskem Latinské Ameriky. Leží na břehu jezera Nahuel Huapi a je považováno za nejkrásnější lyžařské středisko Argentiny. Ideální místo pro výlety po Lake District v letním období. Odpoledne prohlídka centra a okolí.

14. den

Během tohoto dne absolvujeme tzv. „Circuito Chico“ – okruh po největších přírodních atrakcích v okolí Bariloche. Dále navštívíme lyžařské středisko Cerro Catedral. Sedačkovou lanovkou se vydáme na vrchol hřebenů, odkud je jedinečný výhled na celou jezerní oblast.

15. den

Během dne podnikneme výlet do okolí, navečer transfer na letiště a odlet do Buenos Aires.

16. den

Individuální volno k posledním nákupům nebo možnost fakultativních výletů (návštěva Estancie nebo Colonia), transfer na letiště a odlet do Prahy.

17. den

Přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Led a oheň Patagonie (Argentina a Chile)
v cenách od 129 900 Kč do 139 900 Kč