Do nitra And - Argentina, Chile, Bolívie

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Argentina Buenos Aires
Bolívie Potosí
Chile San Pedro de Atacama
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letecká doprava Praha – Buenos Aires / Santa Cruz – Praha včetně tax v ceně 22.000 Kč
vnitrostátní přelety Buenos Aires – Salta a Sucre – Santa Cruz
12x ubytování v hotelech 3-4* se snídaní
2x ubytování v hotelu s příslušenstvím na Salar Uyuni včetně plné penze
privátní doprava a transfery
uvedený program včetně vstupů
služby česky mluvící průvodce CK Soleada (minimum: 8 osob)
služby místních průvodců
zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje: fakultativní výlety a spropitné
odletová taxa cca 25 USD
zobrazit 1 termín
Květen 2025
 

Popis zájezdu

Ubytování

Během okruhu využíváme kvalitní a vyzkoušené 3* hotely, které se obvykle nacházejí v centru města. Díky tomu jsou významné památky a zajímavosti snadno dosažitelné chůzí. V okolí hotelů je i dostatek možností pro stravování.

Popis

BUENOS AIRES – SALTA – CAFAYATE – SAN ANTONIO DE LOS COBRES – JUJUY – SAN PEDRO DE ATACAMA – SALAR DE UYUNI – UYUNI – POTOSI – SUCRE – TARABUCO – EL FUERTE DE SAMAIPATA – SANTA CRUZ.

Tento unikátní program Vám nabízí nezapomenutelné zážitky. Okruhu dominuje město Salta a jeho okolí, jízda „vlakem do nebes" do San Antonio de los Cobres, přejezd přes průsmyk 4800 m.n.m. do San Pedra v Chile, působivé gejzíry a třídenní cesta po Altiplanu do Bolívie přes nádherné laguny až na Salar Uyuni. To vše rámuje krátký úvod v Buenos Aires a zakončení pobytu v bolivijských městech Potosí, Sucre a Santa Cruz.

Velikost skupiny: 8-12 osob
Fyzická náročnost: nízká (zájezd se pohybuje v nadmořských výškách 3000-4500 m.n.m.)

Stravování

Tradiční snídaně formou bufetu je servírována v hotelu. Během přejezdu Salar de Uyuni (8.-10.den) je zajištěna plná penze. Průvodce klientům doporučí kvalitní a vyzkoušené místní restaurace pro další stravování.

Doprava

Pravidelná linková doprava s renomovanými aerolinkami. Na letu z Prahy je přestup v jedné z evropských metropolí a poté následuje transatlantický let do cílové destinace. Nevyužíváme letecké spojení přes USA, takže klienti nepotřebují vízum do USA nebo ESTA.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy s přestupem.

2. den

Dopoledne přílet do Buenos Aires , transfer do hotelu a po krátkém odpočinku prohlídka centra města s hlavním náměstím Plaza de Mayo, Metropolitní katedrálou a Prezidentským palácem Casa Rosada. Procházka po nejširší ulici světa Avenida 9 de Julio se symbolem města Obeliskem republiky. Návštěva bohémské čtvrti San Telmo a čtvrti La Boca s pestrobarevnými domky a domácím klubem Diega Maradony, návštěva hrobky Evity Perón na impozantním hřbitově La Recoleta.

3. den

Ráno odlet na severozápad Argentiny do města Salta. Nadmořská výška pouhých 1100 m.n.m. mu dává příjemné klima, které doplňuje nádherná koloniální architektura. Až se ubytujeme, prohlédneme si koloniální centrum města a také vyjedeme lanovkou na vyhlídku nad centrem města.

4. den

Největší atrakcí celého regionu je bezesporu jízda „vlakem do nebes“. Unikátní trasa vede ze Salty přes vesnici San Antonio de los Cobres až na viadukt La Polvorilla v nadmořské výšce 4200 m.n.m. Během celého dne vlak urazí 217 km přes 29 mostů a 13 viaduktů a také staví v malých vesničkách po trase. Protože rychlost vlaku je v průměru 35km/hodinu, mají pasažéři dostatek času užívat si nádherné výhledy.

5. den

Dnes nás čeká celodenní výlet do městečka Cafayate. Ráno se vydáme směrem na jih k malému koloniálnímu městečku Cafayate, které si zachovalo svoji poklidnou atmosféru a je vyhlášené vinařstvím. Pěstuje se zde unikátní argentinská odrůda bílého vína – Torrontes. Nevynecháme návštěvu místního vinařství a ochutnávku zdejšího vína. Po cestě na jih budeme projíždět soutěskou Quebrada del Río Las Conchas a Cafayate. Tyto skalní útvary oplývají variacemi červené barvy a především během západu slunce se kouzelně barví. Navečer návrat do Salty.

6. den

Brzy ráno se vydáme na přejezd And směrem do Chile. Vyrazíme na sever od Salty přes město Jujuy a poté začneme stoupat do andských hřebenů. Projedeme vesnicí Purmamarca, v blízkosti které se nachází stejnojmenná Quebrada de Purmamarca. Minerály v horninách zde vytvářejí bohatou paletu červené barvy. Nejznámější kopec se nazývá „hora sedmi barev“. Z Purmamarca cesta začíná stoupat až do výšky 4800 m.n.m, kde překonáme průsmyk a začneme klesat k solnému ložisku „Salinas Grandes“. Navečer dorazíme do městečka San Pedro de Atacama.

7. den

Brzy ráno vyrazíme pozorovat El Tatio – nejvýše položené gejzíry na světě nacházející se ve výšce 4300 m a tryskající do výše 30 m. Po snídani koupel v termálních pramenech. S prvními slunečními paprsky budeme obdivovat majestátné gejzíry s jasným azurovým pozadím náhorní plošiny – Altiplana. Při zpáteční cestě můžeme pozorovat místní Altiplano s typickou florou a faunou – lišky, lamy a vikuně. Zastávka u pramenů Puritama, kde termální vody omývají skaliska a vytvářejí tak malé vodopády ve výšce 3500 m. Po odpoledním odpočinku návštěva Měsíčního údolí (Valle de la Luna) ve výšce 2500 m, kde zastavíme na několika vyhlídkách s překrásnou scenérií při západu slunce.

8. den

Brzy ráno vyrazíme směrem k bolivijským hranicím kolem vulkánu Licancabur (5390 m.n.m.). Tento vulkán se majestátně tyčí nad San Pedrem a okolím. Během následujících dvou dnů spatříte nezapomenutelné krásy Altiplana. Pro tuto oblast And, kde spadnou jen minimální srážky, jsou typické laguny, které se barví podle obsažených minerálů (Laguna Verde, Laguna Colorada, Laguna Cachi). Tato jezera jsou osídlena vzácnými druhy plameňáků – Jamesovi a také běžnými druhy – andskými a chilskými. Tisíce ptáků přes noc zamrzají na hladině lagun a každé ráno čekají na první sluneční paprsky. Během cesty budeme moci spatřit i bizarní skalní a písečné útvary, frekventované horké prameny a mnoho vulkánů s neuvěřitelně pravidelnými kónickými tvary. Vzduch je v této nadmořské výšce (2500-4500 m.n.m.) průzračně čistý a teploty mohou padat k bodu mrazu.

9. den

program viz. 9. den

10. den

Poslední den tohoto úžasného výletu nás čeká největší solné naleziště světa – Salar Uyuni. Na ploše větší než 20 tis. km 2 se rozkládá vyschlé solné ložisko, uprostřed kterého jsou skalnaté ostrovy porostlé kaktusy. Navštívíme ten nejznámější z nich – Isla Pescado. Poté budeme pokračovat napříč Salarem k městu Uyuni. Po krátké zastávce se vydáme na poslední část cesty do Potosí. Příjezd navečer a nocleh.

11. den

Město Potosí je se svým historickým centrem zařazeno na seznam památek UNESCO a patří mezi nejstarší španělská koloniální města Ameriky. Proslavilo se především těžbou stříbra, které po staletí financovalo španělské království. Proto nejprve vyrazíme na exkurzi do stříbrných dolů provrtávajících kopec Cerro Rico nad městem. Jedinečná příležitost spatřit těžební metody, které se nezměnily od dob španělské kolonizace. Odpoledne navštívíme proslavenou mincovnu Casa de la Moneda a kostel San Francisco.

12. den

Dopoledne budeme mít čas k prohlídce dalších zajímavostí centra – bohatě zdobené kostely, tržiště a především každodenní život na ulicích. Odpoledne se přesuneme do Sucre – hlavního města Bolívie, které je také na seznamu UNESCO. Díky své koloniální architektuře a příjemnému klimatu je Sucre považováno za nejkrásnější město Bolívie.

13. den

Tento den se nám naskytne jedinečná příležitost vidět místní trh ve vesnici Tarabuco, který se koná pouze v neděli a kde se scházejí místní obyvatelé z okolí. Prodává se zde vše od zeleniny přes rukodělné výrobky až po koku. Odpoledne návrat do Sucre.

14. den

Po snídani si prohlédneme centrum s hlavním náměstím Plaza 25 de Mayo s katedrálou a palácem Casa de la Libertad, kde byla Simonem Bolivarem vyhlášena nezávislost. Další zajímavostí je etnografické muzeum textilií a klášter La Recoleta. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Santa Cruz, největšího a nejbohatšího města země. Santa Cruz je hlavním městem stejnojmenné provincie, která leží v nížinaté východní části země.

15. den

Ráno vyrazíme jihozápadním směrem ze Santa Cruz zpět do hornaté oblasti. Navštívíme tajuplný skalní útvar El Fuerte de Samaipata, o jehož původu existují mnohé teorie. Od roku 1998 je tato památka také na seznamu UNESCO. Dále si prohlédneme městečko Samaipata a zpáteční cesta do Santa Cruz nám nabídne nádherné přírodní scenérie a možnost koupání u vodopádů Las Cuevas.

16. den

Dopoledne volno, následuje transfer na mezinárodní letiště a odlet do Evropy s přestupem.

17. den

Přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Do nitra And - Argentina, Chile, Bolívie
v cenách od 128 900 Kč