Královská města Indočíny

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Kambodža
Thajsko
Laos
Vietnam
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha–Hanoj / Bangkok–Praha (vč. všech poplatků)
3x přelet (Hue–Luang Phrabang–Siem Reap–Bangkok)
1x noční lehátkový vlak
5x lodní výlet (1x s noclehem)
mikrobusy
případně taxi a tuk-tuky
10x hotel *** se snídaní (+ 3x v prodloužení)
1x kajuta na lodi s plnou penzí
1x bufetová večeře při khmérském představení
vstupné do památkových objektů a přírodních lokalit dle programu
český odborný průvodce China Tours
Cena nezahrnuje: kambodžské vízum – 30 USD
jednolůžkový pokoj – 7800 Kč
vietnamské vízum – 1000 Kč
jednolůžkový pokoj – 10800 Kč
laoské vízum – 30 USD
zobrazit 2 termíny
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

snídaně

Popis

Vydejte se s námi za poklady jihovýchodní Asie a poznejte to nejlepší, co někdejší Indočína nabízí. Projdeme se kolem hanojského Jezera Navráceného meče, zažijeme nezapomenutelnou plavbu Zátokou zanořujícího se draka, loďkou se projedeme po Voňavé řece v Hue. Se zatajeným dechem budeme kráčet okolo majestátních angkorských chrámů, zpola utopených v okolní džungli. Po jezeře Tonle se vydáme k plovoucím vesnicím, v Bangkoku spatříme nejednu obří sochu Buddhy. Vychutnáme si poklidnou atmosféru Luang Phrabangu – města tisíců chrámů. Proti proudu legendárního veletoku Mekong doplujeme k jeskyním plným Buddhů. Vyrazíme na plovoucí trh a navštívíme nejkrásnější chrámy současné i dřívější metropole Thajska. Zájemci si cestu mohou prodloužit na vyhlášených plážích ostrova Koh Samet.
Velikost skupiny:

8–16 účastníků
Záložka Něco navíc:

Jak vznikla zátoka Halong? Stará legenda vypráví o draku, který si razil cestu z hor směrem do moře a mrskal přitom ocasem tak silně, že celou krajinu „přemodeloval“ v úchvatnou scenérii, jejíž prohlubně a údolí se zalily vodou ve chvíli, kdy se drak vnořil do moře... proto Zátoka zanořujícího se draka.

Program zájezdu

1. den

Praha – Hanoj: hlavní město Vietnamu – rušné uličky starého města, romantická zákoutí u jezera Navráceného meče; večer představení věhlasného vodního loutkového divadla.

3. den

Hanoj – Halong : přejezd do zátoky Zanořujícího se draka – romantická jízda lodí mezi nesčetnými vápencovými homolemi, návštěva některé z krasových jeskyní, loďkou k plovoucím rybářským vesnicím; nocleh na palubě lodi.

4. den

Halong – Hanoj: koupání či možnost kajakingu ve vodách Tonkinského zálivu (podle počasí); odpoledne návrat do Hanoje a přejezd nočním vlakem do císařského města Hue.

5. den

Hue : bývalé hlavní město nazývané "městem harmonie", sídlo posledních vietnamských císařů – rozsáhlé hrobky panovníků dynastie Nguyen a areál císařského paláce, tzv. Zakázaného města se síní Nejvyšší harmonie; projížďka loďkou po Voňavé řece k sedmistupňové pagodě Thien Mu.

6. den

Hue – Luang Phrabang : ranní přelet přes Hanoj do bývalé metropole Laosu – toulky královským městem s příjemně poklidnou atmosférou a mnoha buddhistickými chrámy, jako Wat Wisunarat, Wat Aham či Wat Xieng Thong; vrch Phu Si s výhledy do údolí s řekou Mekong.

7. den

Luang Phrabang: ranní návštěva snad nejkrásnějšího místního chrámu Wat Xieng Thong, poté výlet lodí po Mekongu k jeskyním Pak Ou – místu stovek Buddhových soch; cestou zastávka v tradiční vesnici – návštěva palírny či tkalcovské dílny, vodopády Kuang Si s možností koupání v přírodních jezírkách.

8. den

Luang Phrabang – Siem Reap: rozloučení s městem – bývalý Královský palác, dle času odletu možnost návštěvy některého z dalších místních nádherných chrámů; odpolední přelet do kambodžského města Siem Reap v blízkosti angkorských chrámů.

9. den

Chrámový komplex Angkor : celodenní prohlídka khmérských chrámů – Bayon, Ta Prohm, Banteay Kdei, Sloní terasa a mnoho dalších; večer khmérské taneční vystoupení s večeří.

10. den

Siem Reap: výlet k jezeru Tonle – projížďka lodí k plovoucím vesnicím a pozorování života na jezeře; odpoledne návštěva "citadely krásek" – Banteay Srei.

11. den

Siem Reap – Bangkok: ranní přelet do hlavního města Thajska – chrámový komplex Wat Po a 45metrová socha ležícího Buddhy, projížďka po řece Chao Phraya.

12. den

Bangkok: nádherně zdobený královský palác a chrám Wat Phra Keo, chrám Wat Traimit se sochou zlatého Buddhy; rušná čínská čtvrť s mnoha stánky a obchody.

13. den

Bangkok – Ayutthaya : výlet do Ayutthayi – historický park s polorozpadlými chrámovými komplexy, připomínka slavné minulosti jedné z nejstarších a nejmocnějších metropolí JV Asie, centra stejnojmenné říše.

14. den

Bangkok: ráno nejznámější thajský plovoucí trh Damnoen Saduak – možnost nákupů přímo z lodi; odpoledne individuální volno v centru Bangkoku a čas na nákup posledních suvenýrů; večerní odlet přes Saigon/Hanoj domů, přílet do ČR 15. den.PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ KOH SAMET:14. Bangkok – Koh Samet: odpoledne přejezd přes Rayong na ostrov Koh Samet (cca 2 h cesty, poté přejezd lodí).

15. den

Koh Samet: odpočinek na krásných písčitých plážích ostrova, který je součástí národního parku, díky čemuž se vyhnul výstavbě obrovských rezortů – poklidná atmosféra, nádherné pláže, koupání a vodní sporty.

17. den

Koh Samet – Praha: návrat na pevninu a odlet domů, návrat do ČR 18. den.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Královská města Indočíny
v cenách od 79 800 Kč do 84 800 Kč