SARDINIE PRO SENIORY 55+ 2018

 

!!!NAVÍC SI KAŽDÝ SENIOR MŮŽE VZÍT S SEBOU JEDNOHO NESENIORA ZA STEJNÝCH PODMÍNEK!!!

 

 

Sardinie představuje v posledních letech i vzhledem k vyšším cenám destinaci vyhledávanou především movitější klientelou. Nyní se vám naskytla jedinečná příležitost poznat krásy druhého největšího ostrova Středozemního moře za nesrovnatelně nižší cenu! Objevte bělostné pláže s křišťálově čistým azurovým mořem, které jen těžko hledají v Evropě konkurenci. Poznejte bohatou historii ostrova a navštivte místa, která vás ohromí svou neopakovatelnou atmosférou.

 

Pro tento pobytově – poznávací zájezd jsme jako místo ubytování zvolili letovisko Palau na severu ostrova, které je pro svoji polohu výborným výchozím bodem pro uskutečňování výletů. Samotné Palau je klidnějším letoviskem, v centru naleznete obchody se suvenýry, supermarkety, restaurace a bary. Vzdálenost od letiště Olbia je asi 40 km.

 

Jednou z nejstarších a v této době  také nejluxusnějších turistických  zón na sardinském pobřeží je oblast nazývaná Costa Smeralda, neboli Smaragdové pobřeží. Naleznete zde jedny z nejkrásnějších pláží na ostrově.

 

 

TERMÍNY ODLETŮ A CENY:

 

JARO 2018

 

01.06. - 08.06.     15 990,-

08.06. - 15.06.     16 990,-

12.06. - 19.06.     17 990,-

15.06. - 22.06.     18 490,-

 

PODZIM 2018

 

07.09. - 14.09.     18 990,-

11.09. - 18.09.     18 790,-

14.09. - 21.09.     18 490,-

18.09. - 25.09.     17 490,-

21.09. - 28.09.     16 990,-

25.09. - 02.10.     15 990,-

 

Pozn.: Ceny jsou uvedeny v Kč za osobu 55+ (nebo její doprovod) ve dvoulůžkovém pokoji.

 

Příplatky:

Þ       jednolůžkový pokoj 2 500,-

Þ       příplatek za neseniora 2 700,-

Þ       plná penze 2 200,-

Slevy:

Þ       3.osoba na přistýlce 500,-

 

AKCE- jednolůžkové pokoje bez příplatku (do vyprodání kapacit).

Cena zahrnuje:

Þ    Zpáteční letenka Praha – Olbia – Praha (včetně všech poplatků)

Þ    Transfer letiště – hotel – letiště

Þ    7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji

Þ    Polopenze formou švédských stolů včetně 0,35l vody a 0,2l vína k večeři

Þ    1x výlet (může být spojen s transferem z/na letiště)

Þ    Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu

Þ    Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

 

Cena nezahrnuje:

Þ    Fakultativní výlety a služby

Þ    Komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu

Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů

 

 

Hotel Palmasera Village Resort 4*

 

Cala Golone
 
 
 

Popis hotelu: Tento krásný a velmi kvalitní hotelový komplex je situován v oblasti Golfo dei Orosei, jednoho z nejkrásnějších mořských parků Itálie. Je vybudován na panoramatickém místě na 12 ha pozemku přímo u krásné pláže (lehátka/křesílka a slunečníky v ceně). Přímo u hotelu je malebné přímořské městečko Cala Gonone, kde najdete množství barů, restaurací, zmrzlináren a obchůdků. Hotel je rozdělen na 3 části – hotel, Villaggio a Borgo. Hotel se nachází v centru resortu hned vedle bazénu. Villaggio má 300 poschoďových řadových vilek, které jsou obklopeny zelení, olivovníky a oleandry. Borgo nabízí klientům absolutní klid, jelikož se nachází vlevo od hotelové části a má vlastní bazén.

 

Vybavení hotelu: recepce, bar, restaurace, 2 tenisové kurty, fotbalové hřiště, 2 bazény, basketbalové hřiště, ping – pong, obchůdek se suvenýry, amfiteátr. Animace jsou v provozu v hlavní sezoně.

 

Vybavení pokoje v hotelu: standardní pokoje se sociálním zařízením, minibarem, TV/SAT, telefonem, trezorem, klimatizací, verandou.

 

Vybavení pokoje v částech Villaggio a Borgo: - pokoje se nacházejí ve vilkách a mají sociální zařízení, klimatizaci, TV/SAT, minibar/miniledničku, telefon, fén, trezor, balkon, terasu nebo verandu (přízemí nebo první patro).

 

Stravování: Polopenze formou švédských stolů (minimálně polévka, dva první a dva druhé chody) včetně sklenice vody a vína

 

Pláž: Krásná pláž s hrubším růžovým pískem se nachází 200–400 m (dle místa ubytování). Na pláž se dostanete po schodech nebo klidnou místní komunikací okolo hotelu. Doprava na pláž je také zajišťována bezplatným hotelovým minubusem. Plážový servis (lehátka/křesílka a slunečníky) zdarma.

 

 

 

UPOZORNĚNÍ:  Ceny zájezdů do Itálie nezahrnují případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů. Tato taxa je splatná na místě v hotovosti, v Eur. Upozorňujeme, že zavedení taxy a její výše může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny změněna. Aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu na ubytování.

 

 

TERMÍNY A REZERVACE

 
 
 
Můžete se zeptat, nebo rovnou rezervovat:
(do formuláře prosím uveďte název zájezdu)
 

 
 
 

Nabídka výletů

 

Celodenní výlet Maddalenské souostroví

Cena: 1 600 Kč/57 Eur

 

Odjezd do Palau, nalodění v přístavu. Výlet na souostroví La Maddalena, které je Národním mořským parkem a nachází se na severním pobřeží Sardínie, v zálivu Boniface. Nejdříve se zastavíme v jeho hlavním městě a kulturním centru – v půvabném městečku La Maddalena. Budeme moci obdivovat jeho originalitu a renesanční architekturu a zároveň budete mít příležitost nákupů různých suvenýrů. Komfortní lodí se poplavíte podél divokého pobřeží, poznáte bílé písečné zálivy ostrovů Spargi, Santa Maria a Budelli s jeho růžovou pláží Spiaggia Rosa. Během výletu 2 zastávky na koupání v azurovém moři, které je považované za nejkrásnější v Evropě. Během dne lehčí oběd v podobě těstovin přímo na palubě lodi.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem do přístavu, dopravu lodí, oběd, doprovod delegáta.

 

Cena nezahrnuje: případné vstupné do jednotlivých objektů.

 

 

Celodenní výlet Barbagia – perla Sardínie

Cena: 1 820 Kč / 65 Eur

 

Výlet takřka do samotného srdce Sardínie a do divokého pohoří Barbagia. Navštívíme městečko Nuoro a kostel Solitudine (chrám samoty) a seznámíme se s tradicemi Sardů v městečku Mamoiada, kde se nachází muzeum středomořských masek (vstup v ceně). Místní originální masky Mamuthones jsou vyrobené ze dřeva a zdobené přírodními materiály, jako je například kůže, ale i zvonečkami apod. Tradice používání těchto masek během karnevalů je stále živá. V městečku Orgosolo si jeho obyvatelé velmi zakládají na původních zvycích a je též známé tzv. Murale – nástěnnými malbami. Cestou se budeme moci kochat panoramatickou vyhlídkou na nádhernou sardskou přírodu a hory. Součástí výletu je i typický oběd u místních pastýřů s jejich domácími produkty.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, doprovod delegáta, oběd pastýřů, vstup do muzea masek. 

 

 

 

Cala Luna a jeskyně Grotta del Bue Marino – polodenní výlet

Cena: 840 Kč / 30 Eur

Mimořádně oblíbený lodní výlet spojený s návštěvou pobřežní jeskyně Grotta del Bue Marino (vstup je zahrnutý v ceně) a s následným koupáním na údajně nejkrásnější italské pláži Cala Luna.

Cena zahrnuje: lodní dopravu, doprovod delegáta, vstup do jeskyně.  

 

 

 

Atzara – za historií a tradicemi Sardínie – celodenní výlet

Cena: 1 820 Kč / 65 Eu

 

V ranních hodinách odjezd do městečka Atzara, v jehož centru se nachází muzeum umění (vstup není v ceně). Základy malířského umění přivezli do města španělští malíři již před několika staletími a město se stalo centrem malířské tvorby celé Sardínie. Návštěva La Robbia – unikátní laboratoře, kde budeme mít možnost obdvivovat přírodní barvení typických sardských materiálů a výrobků. Poté se odebereme do kantýny Fradiles, kde také poobědváme. Kantýna Fradiles je jednou z nejvyhlášenějších, v roce 2017 získala také ocenění od World Wine Awards. Po obědě se přesuneme do areálu typické sardské stavby – nuraghy Losa Abbasanta (vstup není v ceně), která patří k velmi dobře zachovaným představitelům nuragické architektury.

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, služby delegáta, oběd s ochutnávkou vína v kantýně Fradiles.

Cena nezahrnuje: vstupné do objektů cca 9 eur.   

 

 

 

Celodenní výlet Korsika a Bonifacio

Cena: 87 €

(k zakoupení pouze na místě)

 

Odjezd z hotelu do oblasti Santa Teresa, nalodění na trajekt a výlet na sousední ostrov, který spadá pod Francii. Vylodění v Bonifaciu, které je považováno za poklad Středozemí a už samotná cesta trajektem skýtá okouzlující zážitek pozorování místní místního fjordu s bílými vápencovými útesy. Celé městečko je složené takřka ze dvou částí – luxusního přístavu s jachtami a starověkého městečka vybudovaného právě na těchto útesech. V centru městečka budete mít možnost obdivovat vyhlášené schodiště Scala Aragonese, uličku Dvou císařů a také nejstarší kostel Panny Marie. Naleznete zde však i nepřeberné množství spletitých uliček, obchůdků s typickými místními suvenýry, barů i restaurací. Pro méně zdatné je k dispozici za poplatek také turistický vláček, který Vás vyveze do horní části města s hradbami, poskytujícími nezapomenutelné výhledy na pobřeží Sardínie a další ostrovy. Návrat do hotelu v pozdních odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu do přístavu a zpět, trajekt na Korsiku, doprovod delegáta.

Cena nezahrnuje: vstupy do jednotlivých objektů, turistický vláček v Bonifaciu. 

 

 

 

!!NEPROPÁSNĚTE AKČNÍ BALÍČEK FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ!!

 

Maddalanské souostroví + Barbagia – perla Sardínie

Cena: 3 305 Kč / 118 EUR

 

 

Polodenní výlet v ceně: Olbia a San Teodoro

Během tohoto výletu navštívíme města Olbia a San Teodoro.

Olbia: návštěva města, kde se seznámíme s charakteristickou Corso Umberto plnou malebných obchůdků a navštívíme nejdůležitější památku města: románský kostel San Simlicio, postavený ve dvanáctém století ze žulových bloků. San Teodoro: malebné městečko umístěné jen kousek od jedné z nejvyhlášenějších pláží La Cinta.

 

 

 

 

 

Důležité upozornění: 

- Ceny výletů jsou orientační a během sezony se mohou změnit. Pokud není výslovně uvedeno jinak, v ceně výletu je technický doprovod delegáta. Ceny výletů nezahrnují vstupy.

- programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven

- na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech

 

- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 25 osob