SICÍLIE PRO SENIORY 55+ 2018

!!!NAVÍC SI KAŽDÝ SENIOR MŮŽE VZÍT S SEBOU JEDNOHO NESENIORA ZA STEJNÝCH PODMÍNEK!!!

 

 

 

 

Sicílie je největším ostrovem Středozemního moře a jako turistická destinace má co nabídnout jak milovníkům nádherných pláží a přírody tak i těm, kteří se zajímají o umění, kulturu a historii.

Bylo by možné ji bez nadsázky nazvat “muzeem pod širým nebem”. Je zvláštní říší, ostrovem odděleným od zbytku Itálie nejen mořem, ale i historickými a kulturními odlišnostmi.

V průběhu staletí přitahoval celou řadu nájezdníků, jako byli Kartaginci, Římané, Řekové, Vandalové, Arabové, Normané, Španělé nebo Francouzi.

Výsledkem těchto invazí je neobyčejné dědictví, které jednotlivé kultury na ostrově zanechaly: divadla v Syrakusách a v Taormině, úžasné chrámy v Agrigento a Sagesta, nádherné mozaiky na Piazza Armenia, architektura ovlivněná maurskou kulturou nebo majestátní normanská architektura reprezentovaná především chrámy v Monreale a Cefalu. Nejdůležitějšími sídly, která jsou zároveň hlavními městy jednotlivých provincií, jsou Palermo, Catania, Syrakusy, Agrigento, Messina, Caltanissetta, Trapani, Enna a Ragusa

 

TERMÍNY ODLETŮ A CENY:

 

JARO 2018             hotel Villa Athena 3*       hotel Baia degli dei 3*   

 
27.05. - 03.06.           14 490,-                          15 490,-
03.06. - 10.06.           14 990,-                          15 990,-
10.06. - 17.06.           15 490,-                          16 490,-
17.06. - 24.06.            15 990,-                         16 990,- 
  
PODZIM  2018
02.09. – 09.09.           15 990,-                          17 490,-
09.09. – 16.09.           15 490,-                          16 990,- 
16.09. – 23.09.           14 990,-                          16 490,- 
23.09. – 30.09.           14 490,-                          15 990,-

 

 

Pozn.:
Ceny jsou uvedeny v Kč za osobu 55+

(nebo její doprovod) ve dvoulůžkovém pokoji.
 

Cena zahrnuje:

Þ      zpáteční letenku Praha - Catania - Praha včetně poplatků,

Þ      7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji

Þ      Polopenze (včetně sklenice vody a vína k večeři-Villa Athena 3*, sklenice vody, vína či piva nebo nealko nápojů k večeři- hotel Baia degli dei 3*)

Þ      1x výlet (může být spojen s transferem z / na letiště)

Þ      transfer letiště – hotel - letiště

  Þ     služby delegáta

  Þ     pojištění CK pro případ úpadku

 

Cena nezahrnuje:

Þ     fakultativní výlety a služby

Þ     cestovní pojištění vč. pojištění pro případ storna

Þ     případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů

Þ     svoz na/z letiště v Praze

 

 

 

 

Hotel Sporting Baia 4*

Giardini Naxos

 

 

 

Poloha: Hotel Sporting Baia 4* se nachází u zálivu Giardini Naxos nedaleko Taorminy. Centrum letoviska s obchody, bary a restauracemi je vzdáleno pouhých 100m. V hotelu se nachází sluneční terasa, odkud je krásný výhled na sopku Etnu. V hotelu můžete relaxovat v salonu krásy, fitness centru, sauně, u vnitřního bazénu nebo přímo na pláži u hotelu. Vzdálenost od letiště je 65km.

Vybavení hotelu: recepce, restaurace, bar, fitness centrum (za poplatek), vnitřní bazén a spa centrum (za poplatek), hotel má soukromou pláž, která je dostupná přes místní komunikaci, lehátka a slunečníky za poplatek, WI-FI za poplatek.

Vybavení pokoje: dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, vysoušečem vlasů, televizí, trezorem (za poplatek), minibarem (za poplatek). Pokoje disponují oknem nebo balkonem nebo terasou.

Stravování: Rozšířená kontinentální snídaně bufetovou formou. Večeře servírované výběrem z menu, salátový bufet.

Pláž: Pláž s hrubozrnným pískem se nachází hned naproti hotelu přes místní komunikaci.
 

 

 

TERMÍNY A REZERVACE

 

Villa Athena 3*- Giardini Naxos

 

 

Villa Athena je 3* depandancí 4* hotelu Sporting Baia, od kterého je vzdálena cca 30 m přes ulici. Pláž nádherné zátoky Naxos se pak nachází cca 50 – 100 m od Villa Athena. Vzdálenost od letiště je 65km a centrum letoviska s obchody je vzdáleno pouhých 100m. Klienti ubytovaní ve Villa Atheně využívají služeb hotelu Sporting Baia vč. restaurace, kde je servírována polopenze. Můžete zde relaxovat v salonu krásy, fitness centru sauně, u vnitřního bazénu nebo přímo na pláži u hotelu.

 

Vybavení Hotelu: hotel Sporting Baia disponuje recepcí, hlavní restaurací, dvěma bary, fitness centrem (za poplatek), vnitřním bazénem a spa centrem (za poplatek). Na střeše se nachází rozlehlá terasa s posezením, ze které se můžete kochat výhledem na pláž a přilehlé hory.

Vybavení pokojů Villa Athena: Villa Athena leží přes ulici od Sporting Baia. Pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, vysoušečem vlasů, sat. TV, elektronickým trezorem (za poplatek) a balkonem nebo terasou.

Stravování: V hotelu Sporting Baia. Rozšířená kontinentální snídaně bufetovou formou. Večeře servírované výběrem z menu, salátový bufet.

Pláž: Pláž s hrubozrnným pískem se nachází cca 50 - 100 metrů od hotelu.

 
 

 

  

Můžete se zeptat, nebo rovnou rezervovat:
(do formuláře prosím uveďte název zájezdu)
 

 
 

Nabídka výletů

 

¾ denní výlet: Etna

Cena: 1 260 Kč / 45 €

 

Cestou k  sopce projedeme přes několik malebných vesniček, abychom nakonec dorazili ke kaštanovým lesům na úpatí největšího evropského vulkánu. Poté, během výjezdu do 2000 m nad mořem, budeme moci obdivovat následky nedávných velkých erupcí, které se odehrály v letech 1983, 2002 a 2003.  Cestou nahoru se nám dostane odborného výkladu o vzniku a historii Etny, zatímco budeme moci obdivovat roztodivné útvary vzniklé ze ztuhlé lávy během erupcí. Dále se půjdeme podívat na krátery Silvestri – jedná se o pětici kráterů, z nichž dva, které jsou nejsnáze dostupné, půjdeme prozkoumat blíže (do jednoho z nich je dokonce možno přímo vstoupit). Z vrcholu budeme moci obdivovat úchvatný výhled na krajinu pod námi, včetně města Katánie a stejnojmenné nížiny, na které se nacházejí stovky menších sopečných vyústění. Před cestou zpět si budeme moci na památku vzít kousek sopečné horniny, která se zde nachází v různých barvách (černá, žlutá, bílá, růžová).

 

 

Celodenní výlet: Údolí chrámů v Agrigento se zastávkou v Enně

Cena: 1 540 Kč / 55 €

 

Cestou do Agrigenta navštívíme horské městečko Enna, které se nachází ve středu Sicílie. Pak zamíříme do Agrigenta. Nejznámější atrakcí je zde archeologické naleziště zahrnující pozůstatky několika dórských chrámů, které zde vznikaly od 5. století před naším letopočtem.

Chrám Concordia byl postaven roku 430 př. n. l. a je nejzachovalejším dórským chrámem a jedním z nejkrásnějších z hlediska proporcí a tvarové harmonie. Chrám Giunone disponuje 40 sloupy, z nichž 16 má zachované sloupové hlavy. V blízkosti chrámu se nacházejí obětní svatyně.

Herkulův chrám je nejstarším chrámem v Agrigento a byl postaven s jednou řadou sloupů po všech stranách.

Díův chrám je s rozměry 112 x 56 metrů jednou z největších staveb řecké architektury. Byl postaven roku 480 př. n. l. jako pocta bohu Díovi po vítězství nad Kartagínci. Vstupné: cca 11€ (není zahrnuto v ceně)

 

 

 

Celodenní výlet: Syrakusy

Cena: 1 260 Kč / 45 €

 

Syrakusy bývaly nejvlivnější řeckou kolonií na Sicílii, které vládli mocní panovníci, jejichž stopy jsou zde dodnes patrné. Navštívíme rozlehlý archeogický park, kde můžeme spatřit řecké divadlo zasazené přímo do skály. Obdivovat můžeme i Dionýsovo ucho či římský amfiteátr. Poté se vydáme směrem k přístavu, odkud se procházkou dostaneme k ostrovu Ortigia. Projdeme středověkými, úzkými uličkami až k náměstíčku u katedrály, která je zasvěcena sv. Lucii, patronce Syrakus. Tato katedrála byla vystavěna k oslavě vítězství Syrakusanů nad Kartaginci a byla několikrát restaurována. Vstupné: Archeologický park cca 10 €, Katedrála 2€ (není zahrnuto v ceně)

 

 

 

Celodenní výlet: Palermo a Monreale

Cena: 1 540 Kč / 55 €

 

Brzy ráno odjezd z hotelu (cesta do Palerma trvá cca 4-4,5 hodiny). Nejdříve navštívíme Monreale s katedrálou, která je zdobena nádhernými mozaikami v arabském, normanském a byzantském stylu. Poté se přesuneme do Palerma a prohlídku začneme u místní katedrály, na které budete moci obdivovat úchvatný mix mnoha architektonických slohů. Pokračovat budeme k Palazzo dei Normanni a jeho kapli Cappella Palatina. Celá prohlídka bude doprovázena výkladem průvodce, který vám poví o nejzajímavějších památkách a historických událostech města.

Vstupné:  cca 13,50 € (není zahrnuto v ceně)

 

 

Celodenní výlet: Liparské Ostrovy – Lipari a Vulcano

Cena: 65 € + ekotaxa

 

(v současné době cca 5 Eur/os. - upozorňujeme, že její výše může být i v průběhu sezony změněna) - výlet lze zakoupit pouze na místě

Liparské nebo také Aiolské ostrovy leží u severního pobřeží Sicílie. Jsou vulkanického původu, tvoří je vyhaslé nebo téměř vyhaslé sopky. Své jméno ostrovy získaly po řeckém bohu Aiolovi, který držel větry zavřené v jedné z mnoha jeskyní na ostrově.  Centrálni skupina ostrovů Vulcano, Lipari, Panarea, Salina a Stromboli je poměrně známá a přitahuje velký počet obdivovatelů.

Během našeho výletu navštívíme ostrovy Lipari a Vulkano. Autobusem pojedeme od hotelu (cca v 7:15) do přístavu v Milazzu. Zde nastoupíme na loď, která nás nejdříve odveze na ostrov Lipari, kde budeme mít čas prohlédnout si pevnost s archeologickým areálem a na procházku malebným městečkem. Následovně se lodí přesuneme z Lipari do přístavu Porto Levante na ostrově Vulcano. Zde budeme mít možnost vystoupat na Velký kráter s fumarovým polem (3€), navštívit černou sopečnou pláž nebo se vykoupat v termálním sirném bahenním jezírku (2€). Nezapomeňte si plavky! Návrat do přístavu v Milazzu (cca v 17:30) a autobusem zpátky do hotelu. 

 

 

 

!!NEPROPÁSNĚTE AKČNÍ BALÍČEK FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ!!

Etna + Palermo a Monreale + Syrakusy

Cena: 3 780 Kč / 135 Eur

 

 

Polodenní výlet v ceně zájezdu: Riviera dei Ciclopi

Během tohoto výletu navštívíme Acireale, Aci Castello a Katánii. Acireale – Nejprve nás bude čekat vyhlídková jízda centrem, posléze budeme pokračovat pěšky a navštívíme tři nejvýznamnější kostely Acireale. Aci Castello - budeme moci obdivovat neobyčejně krásné čedičové pobřeží. Jeho podoba byla po staletí vytvářena četnými erupcemi bočních sopouchů Etny, během nichž láva doputovala až do moře. Kromě toho je oblast bohatá rovněž na podmořské vulkány, které se také podílely na vytváření rázu pobřeží. Volný čas na fotografování budeme mít u normanského hradu, který pochází z 11. století a nachází se na nejvyšším útesu. Katánie – okružní prohlídka města.

 

 

 

Důležité upozornění
- v ceně výletů je zahrnuta autobusová doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek)

- programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven

- na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech

 

- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 20/25 osob