ŠPANĚLSKO - ANDALUSIE PRO SENIORY 55+ 2018

    Costa del Sol     Costa de la Luz     Costa Almería

 

 

 

!!!NAVÍC SI KAŽDÝ SENIOR MŮŽE VZÍT S SEBOU JEDNOHO NESENIORA ZA STEJNÝCH PODMÍNEK!!!

 

 

Andalusie

 

Andalusie (španělsky Andalucía) zaujímá jižní část Pyrenejského poloostrova. Španělsko má 17 regionů a Andalusie neboli Andaluské autonomní společenství je druhé největší společenství Španělska a zároveň je nejlidnatější částí.

Andalusie je jediným regionem, který omývá jak Středozemní moře, tak Atlantický oceán. Region Andalusie se dělí do osmi provincí - Almería, Cádiz, Córdoba, Granada, Huelva, Jaén, Málaga, Sevilla. Sevilla je metropolí celého regionu.

V Andalusii se určitě nebudete nudit. Kromě slunění se na pláži, vodních sportů, posezení v přístavu u kávy, či procházce po promenádě máte mnoho možností.

Můžete se vydat do hor, které mnohdy přímo vybíhají od úzkého pobřežního pásu, a navštívit některé typické horské vesničky, specifické bílými domečky usazenými přímo na skalách.

Neopakovatelnou atmosféru nabízejí starobylá města s maurskými pevnostmi, jako je např. Granada se světoznámou Alhambrou. Zajímavou možností je návštěva britského území Gibraltar, či nejjižnějšího cípu poloostrova, kde se setkávají vody Středozemního moře s Atlantickým oceánem – Tarifa.

 

 

Costa del Sol – “Pobřeží Slunce”

 

Je jednou z nejoblibenějších turistických destinací ve Španělsku. Pobřeží Costa del Sol nebo-li pobřeží slunce je dominantou andaluské provincie. Rozkládá se na jihu Španělska o celkové délce asi 300 km. Najdeme zde rozsáhlou síť golfových klubů a hřišť. Costa del Sol se může chlubit okolo 300 slunečných dnů v roce, je zde málo srážek, neustálý vánek a příjemné teploty po celý rok. Dlouhé krásné pláže omývá azurově zbarvené, průzračné moře. Při zdejším pobytu se nám nabízí nádherná příroda a krajina, bílé andaluské vesničky nebo blízkost historicky zajímavých míst. Je zde široká nabídka nákupů, sportů a zábavy.

 

Andalusie je jediným regionem, který omývá jak Středozemní moře, tak Atlantický oceán. Tato oblast je typická svojí hornatou krajinou, která láká k túrám, kde zajisté stojí za návštěvu typické horské vesničky, které jsou usazeny přímo na skalách. Po příjemné procházce je nejlepší dát si dobré jídlo, kterého si v Andalusii užijete opravdu mnoho. Za ochutnání stojí tapas, paella a olivy, které k andaluské kuchyni neodmyslitelně patří. Dominantou Andalusie jsou starobylá města s maurskými pevnostmi, jako je např. Granada se světoznámou Alhambrou. 

 

Objevíte zde vše pro strávení klidné nebo naopak aktivní dovolené.

 

 

TERMÍNY ODLETŮ A CENY:

 

COSTA DEL SOL

 

JARO 2018

Termín:                               

17.05. - 24.05.            13 790,-

24.05. - 31.05.            14 490,-

31.05. - 07.06.            14 990,-

07.06. - 14.06.            15 290,-

14.06. - 21.06.            15 790,-

 

PODZIM 2018

Termín:                             

10.09. - 17.09.           15 990,-

13.09. - 20.09.           15 790,-

17.09. - 24.09.           15 490,-

20.09. - 27.09.           14 990,-

24.09. - 01.10            14 790,-

27.09. - 04.10            14 490,-

01.10. - 08.10.           13 990,-  

04.10. - 11.10.           13 790,-

 

 

Pozn.: Ceny jsou uvedeny v Kč za osobu 55+

(nebo její doprovod) ve dvoulůžkovém pokoji

 

Cena zahrnuje:

 

 • Zpáteční letenka Praha – Malaga – Praha (včetně všech poplatků)
 • Transfer letiště – hotel – letiště
 • 7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji
 • Polopenze formou švédských stolů včetně 0,35l vody a 0,2l vína k večeři
 • 1x výlet Malaga (může být spojen s transferem z/na letiště)
 • Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
 • Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

 

Cena nezahrnuje:

 

 •      Fakultativní výlety a služby
 •      Komplexní pojištění léčebných výloh vč. pojištění pro případ storna zájezdu

 

Příplatky:

 

 • jednolůžkový pokoj 3300,-
 • příplatek za neseniora 2700,-
 • plná penze 1500,-

 

Slevy:

 • 3.osoba 1000,-

 

 

FUENGIROLA PARK 4*

 

Poloha: nedávno zrekonstruovaný hotelový komplex je situovaný v pečlivě udržované zahradě. Hotel nabízí množství sportovních a zábavních aktivit. Areál leží jen pár kroků od pláže, na kterou se dostanete přes místní komunikaci, popř. lze využít hotelový podchod vedoucí přímo na pláž. Pláž 150 m, letiště 25 km, centrum 600 m, nákupní možnosti 500 m.

Vybavení: v hotelu je k dispozici vstupní hala s recepcí, hlavní restaurace, bar, snack bar, kavárna, herna, půjčovna kol, kadeřnictví, možnost připojení k internetu (za poplatek), bazén (lehátka a slunečníky zdarma), vnitřní bazén, dětský bazén, miniklub pro děti, spa (za poplatek).

Ubytování: vlastní sociální zařízení, klimatizace, telefon, satelitní TV, vysoušeč vlasů, WC, bezpečnostní schránka (za poplatek), balkon nebo terasa.

TERMÍNY

 

 


 

Můžete se zeptat, nebo rovnou rezervovat:
(do formuláře prosím uveďte název zájezdu)
 

 
 
 

Nabídka fakultativních výletů

 

Celodenní výlet: Sevilla

Cena: 2 050 Kč / 73 Eur

 

Cestou z hotelu do Sevilly budeme moci pozorovat typické andaluské vesničky a městečka, kterými jsou například Antequera, La Roda, Estepa nebo Osuna. Po příjezdu do Sevilly podnikneme vyhlídkovou jízdu městem, abychom poznali nejzajímavější kouty města (Pargque de Maria Luisa, Plaza de la Maestranza, Torre del Oro, Puente del V Centenario). Pěšky se poté vydáme do zahrad v Murillo a Barrio de Santa Cruz. Chybět nebude ani katedrála, jež byla vybudována v 15. století, která se honosí neuvěřitelným chórem, obrazy Murilla, Zurbarana či Goyi. Katedrála je se svými třiceti kaplemi zároveň třetí největší křesťanskou svatyní. Na závěr našeho výletu budeme mít volný čas na Plaza de Espaňa.

 

Celodenní výlet: Gibraltar

Cena: 1 630 Kč / 58 Eur

 

Odjezd od hotelu a cca dvouhodinová cesta na Gibraltar. Na Gibraltaru využijeme místní autobus, který nás odveze na skálu, kde budeme moci obdivovat jeskyně San Miguel, kde se nachází místní rezervace s opicemi a Punta Europa. Následovat bude volný čas v centru městečka. Průběh výletu může být pozměněn v závislosti na návštěvnosti v přírodním parku.

Nezapomeňte si prosím vzít s sebou CESTOVNÍ PAS!!! Prozatím je povolen vstup i na občanský průkaz, ale situace se může v průběhu sezóny změnit.

 

Celodenní výlet: Cordoba

Cena: 1 990 Kč / 71 Eur

 

Za doprovodu oficiálního průvodce pojedeme do Córdoby, města, které si po staletí uchovává vzpomínky na arabskou a židovskou kulturu. Po krátké projížďce městem zamíříme do centra města, kde nás již bude čekat místní průvodce, jehož výklad bude překládán českým průvodcem. Společně navštívíme jedinečnou Cordobskou mešitu, Synagogu, Římský most a Cristo de los Faroles.

 
 

Celodenní výlet: Granada

Cena: 2 240 Kč / 80 Eur

 

 

Cestou do Granady uděláme krátkou zastávku v Riofrio nebo Loja a budeme pokračovat do Granady.  Ve městě bude následovat volný čas k prohlídce Královského paláce či katedrály, která byla vybudována na objednávku králů v roce 1504 a která měla zároveň sloužit jako místo jejich posledního odpočinku. Následně se vydáme do světoznámé Alhambry, nejvýznamnější památky arabského stylu ve Španělsku.

 

Celodenní výlet: Tanger

Cena: 2 520 Kč / 90 Eur

 

Nejprve se vydáme směr Tarifa abychom se mohli nalodit a vyrazit k Tangeru. V Tangeru na nás již bude čekat marocký průvodce, který nás provede městem. Uvidíme „Cape Spartel“, což je soutok Středozemního moře a Atlantským oceánem. Zpět ve městě budeme pokračovat úzkými uličkami pěšky a uvidíme místní Kasbu s medinou. Navštívíme místní čtvrtě, kde se vyrábí hedvábí či kožené výrobky. V případě, že to bude možné, můžeme se krátce zastavit i u některého z místních uspávačů hadů. Oběd si vychutnáme v jedné z typicky marockých restaurací, kde budeme moci ochutnat tradiční pokrmy. V závěru výletu budeme mít možnost nakoupit v jednom z nejreprezentativnějších bazarů Tangeru. Následovat bude převoz lodí zpět do Tarify a návrat na Costa del Sol.

Nezapomeňte si vzít s sebou cestovní pas!!!

 

 

Výlet v ceně – Malaga

Polodenní výlet do hlavního města Costa del Sol. Výstup autobusem na vrchol Gibralfaro, odkud si můžete vychutnat úžasný výhled na přístav i město. Procházka po centru města, kde uvidíme hlavní obchodní zónu – Ulice Larios, katadrála, muzeum Picassa a také místo, kde se Picasso narodil. Ve volném čase možnost návštěvy těchto zajímavých míst. Výlet nezahrnuje vstupy.

 
 

Důležité upozornění

- v ceně výletů je zahrnuta autobusová doprava, průvodce/ delegát, vstupy do památek (pokud není uvedeno jinak, není zahrnut oběd)

- programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven

- na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech

- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 30 osob

 

 

 

 

zpět na aktuální nabídku zájezdů senior 55+