ŠPANĚLSKO - ANDALUSIE PRO SENIORY 55+ 2018

Costa del Sol    Costa de la Luz     Costa Almería

 

 

 

!!!NAVÍC SI KAŽDÝ SENIOR MŮŽE VZÍT S SEBOU JEDNOHO NESENIORA ZA STEJNÝCH PODMÍNEK!!!

 

 

Andalusie

 

Andalusie (španělsky Andalucía) zaujímá jižní část Pyrenejského poloostrova. Španělsko má 17 regionů a Andalusie neboli Andaluské autonomní společenství je druhé největší společenství Španělska a zároveň je nejlidnatější částí.

Andalusie je jediným regionem, který omývá jak Středozemní moře, tak Atlantický oceán. Region Andalusie se dělí do osmi provincí - Almería, Cádiz, Córdoba, Granada, Huelva, Jaén, Málaga, Sevilla. Sevilla je metropolí celého regionu.

V Andalusii se určitě nebudete nudit. Kromě slunění se na pláži, vodních sportů, posezení v přístavu u kávy, či procházce po promenádě máte mnoho možností.

Můžete se vydat do hor, které mnohdy přímo vybíhají od úzkého pobřežního pásu, a navštívit některé typické horské vesničky, specifické bílými domečky usazenými přímo na skalách.

Neopakovatelnou atmosféru nabízejí starobylá města s maurskými pevnostmi, jako je např. Granada se světoznámou Alhambrou. Zajímavou možností je návštěva britského území Gibraltar, či nejjižnějšího cípu poloostrova, kde se setkávají vody Středozemního moře s Atlantickým oceánem – Tarifa.

 

 

 

Costa Almería

 

Costa de Almería se nachází na jihu Španělska, v nejvýchodnějším cípu regionu Andalusie. Na více než 200 km dlouhém pobřeží najdeme jak divokou přírodu a rozeklaná skaliska, tak dlouhé písčité pláže s průzračně čistou vodou oceněné modrou vlajkou EU. Oblast je charakteristická minimálním množstvím srážek a naopak největším počtem slunečných dní v celé Evropě, což se pochopitelně odráží na rázu zdejší krajiny. Mimo jiné zde tedy nalezneme jedinou poušť v Evropě, na které se natáčela řada známých, především westernových filmů. Z kulturních památek jistě nelze opomenout maurskou pevnost Alcazaba, která je dominantou hlavního města oblasti a poskytuje pěkný výhled na přilehlou arabskou čtvrť i celé město. Costa de Almería je ideální pro všechny, kteří si zamilovali krásy Andalusie a zároveň chtějí poznat nová místa.

 

 

TERMÍNY ODLETŮ A CENY:

 

COSTA ALMERÍA

 

JARO 2018

 

27.05. - 03.06.             14 490,-

03.06. - 10.06.             15 490,-

10.06. - 17.06.             16 490,-

 

PODZIM 2018

 

16.09. - 23.09.             16 490,-

23.09. - 30.09.             15 990,-

 

Pozn.: Ceny jsou uvedeny v Kč za osobu 55+

(nebo její doprovod) ve dvoulůžkovém pokoji

 

Příplatky:

Þ       jednolůžkový pokoj 4200,-

Þ       plná penze 2 000,-

Þ       all inclusive 5 000,-

Þ       příplatek za neseniora 2 700,-

 

Slevy:

Þ       3.osoba 500,-

 

Cena zahrnuje:

Þ       Zpáteční letenka Praha – Almería – Praha (včetně všech poplatků)

Þ       Transfer letiště – hotel – letiště

Þ       7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji

Þ       Polopenze formou švédských stolů včetně 0,35l vody a 0,2l vína k večeři

Þ       1x výlet (může být spojen s transferem z/na letiště)

Þ       Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu

Þ       Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

 

Cena nezahrnuje:

Þ       Fakultativní výlety a služby

Þ       Komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu

Þ       Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů 

 

 

Hotel Best Roquetas 4*

|Roquetas de Mar

 

 

Poloha: Tento krásný a kvalitně vybavený hotel se nachází u nábřeží Roquetas de Mar, vedle nábřežní promenády. Nachází se pouhých 5 km od centra města Roquetas a 45 minut jízdy od centra města Almería a letiště. V okolí hotelu se nachází restaurace, bary a supermarket.

 

 

Hotel se až do roku 2017 jmenoval Playaluna 4* a patřil pod řetězec Playa senator, který znáte z naší nabídky (např. Playa Bonita na Costa del Sol nebo Playaballena na Costa de la luz). Na sezonu 2018 jej koupil Best hotels a název změnili na Best Roquetas 4*.

 

Vybavení hotelu: Recepce, výtahy, bar, hotelová restaurace, miniclub, obchod se suvenýry, kadeřnictví, bazén s jacuzzi, směnárna.

 

 

Vybavení pokoje: Vlastní sociální zařízení, klimatizace, fén, TV, telefon, minibar (za příplatek), trezor (za příplatek), terasa nebo balkon.

 

Stravování: Polopenze formou švédských stolů včetně sklenice vody a vína k večeři.

 

Pláž: Pláž s hrubozrnným pískem (místy přechází v kamínky) je od hotelu oddělena pouze promenádou.

 

 

 

TERMÍNY

 

 


 

Můžete se zeptat, nebo rovnou rezervovat:
(do formuláře prosím uveďte název zájezdu)
 

 
 
 

Nabídka fakultativních výletů

 

Celodenní výlet: Granada

Cena: 2 100 Kč / 75 Eur

 

Celodenní výlet autokarem bez oběda. Po krátké prohlídce města odjezd k atraktivnímu cíli mnoha turistů – k prohlídce arabského sídelního paláce Alhambra, paláce Carlose V. a zároveň nejkrásnější arabské stavbě všech dob na světě. Prohlídka překrásných zahrad Generalife, které se nachází v těsném sousedství Alhambry. Zde je možné pozorovat fontánky, vodní nádržky v pečlivě udržované zahradě s mnoha druhy pestrobarevných květin. Poté návrat zpět do města, volno, možnost návštěvy královské kaple či katedrály, odpoledne návrat do letoviska.

 

 

Celodenní výlet: Gibraltar

Cena: 2 380 Kč / 85 Eur

 

Celodenní výlet autokarem bez oběda. Odjezd k prohlídce britské kolonie Gibraltar, nejjižnějšího místa evropského kontinentu. Po přejezdu španělsko-gibraltarské hranice je na programu atraktivní projížďka minibusem po skále Gibraltaru. První zastávka je na nejjižnějším cípu Gibraltaru s názvem Europe Point, při dobré viditelnosti lze vidět Afriku. Další zastávka je u vstupu do krápníkové jeskyně San Miguel a třetí zastávka je u přírodní rezervace slavných opiček macaca. Po skončení projížďky je na programu volno s možností procházky městem, posezení v některé z mnoha restaurací a britských barů nebo výhodné nákupy na obchodní třídě v této bezcelní zóně.

Nezapomeňte si prosím vzít s sebou CESTOVNÍ PAS!!! Prozatím je povolen vstup i na občanský průkaz, ale situace se může v průběhu sezóny změnit.

 

 

Sierra Nevada & Guadix

Cena: 1 350 Kč / 48 Eur

 

Celodenní výlet autokarem bez oběda. Po odjezdu z hotelu zastávka v malebné vesničce Seine Almeia, zde degustace místního vína. Dále přejezd na jižní území Sierra Nevady, jednoho z nejkrásnějších pohoří v Evropě, druhá zastávka v přístavu La Ragua. Siera Nevada je jedno z nejvyšších pohoří v západní Evropě s výškou pres 3 000 m nad mořem a s vrcholem Mulhacén – nejvyšší na Iberijském poloostrově.

 

Městečko Quadix je proslulé více než 2 000 obyvatelných jeskyní, je skutečným prehistorickým městem, zde se nachází i krásná kaple Ermina Nueva. Po prohlídce volno na nákupy, prohlídku parku a katedrály (není v ceně). Guadix je jedno z nejstarších osídlení ve Španělsku, a i v oblasti Granady. Poslední zastávkou bude hrnčířská vesnička Alhabía, kde je možné navštívit hrnčířskou dílnu a sledovat práci hrnčířů. Po prohlídce návrat do hotelu.

 

 

Mini Hollywood 

Cena: 1 490 Kč / 53 Eur

 

Celodenní výlet bez oběda. Odjezd do pouště Tabernas, možnost navštívit tematický zábavní park Mini Hollywood s westernovými salóny, bankou či kanceláři šerifa. Každodenní show z divokého západu pro malé i velké, v níž probíhají souboje kovbojů s povozy a koňmi. Zde se natáčely různé filmy např. Indiana Jones s Harrisnem Fordem či další filmy z divokého západu pod vedením špičkových režisérů. V parku je také ZOO, kde žije více než 100 iberijských a afrických živočišných druhu. Uvidíme voliéru, terárium s více než 40 druhy, nádrž s krokodýly či pobíhající žirafy a jeleny. Lze vidět představení papoušků, je zde i bazén.

 

 

Výlet v ceně - Roquetas

 

Panoramatický výlet po jedné z hlavních turistických destinací v provincii Almería – Roquetas de Mar. Z Hradu sv. Anny (Castillo de Santa Ana) je nádherný výhled na okolní krásy, jako například monument "La Peseta", město Aguadulce či na samotné Roquetas de Mar.

 

 

 

Důležité upozornění

- v ceně výletů je zahrnuta autobusová doprava, průvodce/ delegát, vstupy do památek (pokud není uvedeno jinak, není zahrnut oběd)

- programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven

- na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech

- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 30 osob

 

 

zpět na aktuální nabídku zájezdů senior 55+