ŠPANĚLSKO - ANDALUSIE PRO SENIORY 55+

Costa del Sol     Costa de la Luz     Costa Almería

 

 

 

!!!NAVÍC SI KAŽDÝ SENIOR MŮŽE VZÍT S SEBOU JEDNOHO NESENIORA ZA STEJNÝCH PODMÍNEK!!!

 

Andalusie

 

Andalusie (španělsky Andalucía) zaujímá jižní část Pyrenejského poloostrova. Španělsko má 17 regionů a Andalusie neboli Andaluské autonomní společenství je druhé největší společenství Španělska a zároveň je nejlidnatější částí.

Andalusie je jediným regionem, který omývá jak Středozemní moře, tak Atlantický oceán. Region Andalusie se dělí do osmi provincí - Almería, Cádiz, Córdoba, Granada, Huelva, Jaén, Málaga, Sevilla. Sevilla je metropolí celého regionu.

V Andalusii se určitě nebudete nudit. Kromě slunění se na pláži, vodních sportů, posezení v přístavu u kávy, či procházce po promenádě máte mnoho možností.

Můžete se vydat do hor, které mnohdy přímo vybíhají od úzkého pobřežního pásu, a navštívit některé typické horské vesničky, specifické bílými domečky usazenými přímo na skalách.

Neopakovatelnou atmosféru nabízejí starobylá města s maurskými pevnostmi, jako je např. Granada se světoznámou Alhambrou. Zajímavou možností je návštěva britského území Gibraltar, či nejjižnějšího cípu poloostrova, kde se setkávají vody Středozemního moře s Atlantickým oceánem – Tarifa.

 

Costa de la Luz

 

Na samém jihu Španělska, na pobřeží Atlantického oceánu se nachází takzvané „Pobřeží světla“

– Costa de la Luz.

 

Costa de la Luz byla dlouhou dobu turisty opomíjenou oblastí ale postupem času se stala jednou z nejpopulárnějších turistických destinací ve Španělsku. Pro cestovní ruch se Costa de la Luz otevřela teprve nedávno, což je znát v každém koutě této oblasti.

 

Kilometry dlouhé, přírodní pláže s jemným pískem lemují pobřeží Atlantického oceánu a společně s místní přírodou, kulturou a kuchyní lákají každoročně více a více turistů z celého světa.

 

Mimo historická města jako je Cádiz, který je unikátní svou polohou prakticky na ostrově oddělený od pevniny jen úzkým pásem země, zde nalezneme i původně malé, rybářské vesničky, které se postupem času rozrostly do menších, klidných městeček a které svou velikostí ani zdaleka nedosahují takových rozměrů jako letoviska v jiných částech Andalusie. Pokud tedy vyhledáváte klidnější oblast, sluncem zalité, dlouhé a písečné pláže či starověkou historii zdejších velkých měst, bude Costa de la Luz tím pravým pro Vás!

 

 TERMÍNY ODLETŮ A CENY:

 

JARO A PODZIM 2018:

 

Termín:                                      Cena:

 

30.05. - 06.06.                          15 490,-

06.06. - 13.06.                          16 790,-

 

12.09. - 19.09.                          16 990,-

19.09. - 26.09.                          16 490,-

26.09. - 03.10.                          15 990,-

03.10. - 10.10.                          15 490,-

 

Příplatky:

Þ       jednolůžkový pokoj 3 700,-

Þ       příplatek za neseniora 2 700,-

Þ       plná penze 1 000,-

 

Slevy:

Þ       3. dospělá osoba v pokoji 700,-

 

 

Navíc s každým seniorem může cestovat nesenior

za stejných podmínek! Za příplatek si mohou zájezd

zakoupit i osoby mladší 55 let bez doprovodu seniora.

 

 

Pozn.:

- Ceny jsou uvedeny v Kč za osobu 55+ (nebo její doprovod) ve dvoulůžkovém pokoji.

 Cena zahrnuje:

Þ       Zpáteční letenka Praha – Sevilla – Praha (včetně všech poplatků)

Þ       Transfer letiště – hotel – letiště

Þ       7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji

Þ       Polopenze vč. sklenice vody a vína k večeři

Þ       1x výlet (může být spojen s transferem z/ na letiště)

Þ       Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu

Þ       Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

 

Cena nezahrnuje:

Þ       Fakultativní výlety a služby

Þ       Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu

Þ       Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů 

 

 

 

 


Aparthotel Las Dunas 4*
|Chiclana de la Frontera|

 

 

Popis hotelu: Tento kvalitní a výborně vybavený Aparthotel Las Dunas se nachází na pobřeží Costa de la Luz přímo u krásné písečné pláže „La Barrosa“, v lokalitě Sancti Petri a nabízí širokou škálu aktivit jak sportovních, volnočasových tak i gastronomických. Hotelový komplex je obklopen zahradami a v blízkosti hotelu naleznete také golfový resort Novo Sancti Petri. Nedaleko hotelu cca 1,5 km se nachází obchodní centrum. Bary, obchody, restaurace a menší supermarket cca 100m od hotelu. Hotel prochází celkovou rekonstrukcí, která bude dokončena začátkem roku 2018

 

Vybavení hotelu: nonstop recepce, restaurace, bar, Wi-Fi připojení zdarma, úschovna zavazadel, venkovní bazén, bar u bazénu, dětský bazén, zahrada, lehátka a slunečníky u bazénu, minimarket, směnárna, prádelna, čistírna, výtah, dětské hřiště a miniclub, stolní tenis, sluneční terasa, bar na pláži.

 

Vybavení pokoje: Apartmány s vlastním sociálním zařízením jsou vybaveny kuchyňkou s lednicí, kávovarem, mikrovlnou troubou a základním kuchyňským vybavením. Dále je zde klimatizace/topení, telefon, satelitní TV, Wi-Fi, vysoušeč vlasů.  UBYTOVÁNÍ V NOVĚ ZREKONSTRUOVANÝCH POKOJÍCH. Pokoje jsou bez možnosti přistýlky. V pokoji jsou umístěna dvě široká lůžka pro 2-3 dosp. osoby.

 

Stravování: polopenze formou švédských stolů včetně sklenice vody a vína k večeři.

 

Pláž: krásná dlouhá a široká písčitá pláž "La Barrosa", kterou obklopuje pobřeží Chiclanera, je považována za jednu z nejlepších pláží ve Španělsku, která se nachází v přírodním prostředí dun, borovic a moře. Lehátka a slunečníky za poplatek (pouze v hlavní sezoně).

 

 

REZERVACE A AKTUÁLNÍ INFORMACE ZDE

 

 

 


 

Můžete se zeptat, nebo rovnou rezervovat:
(do formuláře prosím uveďte název zájezdu)
 

 
 

Nabídka fakultativních výletů

 

 

Polodenní výlet Rota/Cádiz

Cena: 1 350 Kč/ 48 Eur

 

 

Po snídani odjedeme od hotelu do města Rota, kde byla vybudována po vzájemné dohodě, podepsané v roce 1953 mezi Španělskem a Spojenými státy americkými námořní základna. Nachází se zde základna vojenských válečných lodí Šesté flotily a letiště pro vojenské transportní letouny amerického letectva. Po příjezdu do města nás čeká dopolední procházka, která začíná u majáku a pokračuje po přímořské promenádě kolem Atlantického oceánu do historického jádra města Roty. Zde vstoupíme do okouzlujícího kostela Nuestra Señora de La O, jehož výstavbu sponzoroval v XVI století vévoda Rodrigo Ponce de Leon. Kostel je nádhernou ukázkou architektonických stylů,od gotiky až po baroko. Dále pokračujeme návštěvou místního zámku postaveného z mořských kamenů, který měli ve znaku muslimové už ve XIII.století. Po procházce nastoupíme na loď a poplavíme se hodinu ve vodách Atlantického oceánu, až do patrně nejstaršího dosud stojícího města v jihozápadní Evropě, Cádizu. Město bylo založeno Féničany před rokem 1 000př.n.l., podle tradice 80 let po  Trojské válce a my jej společně poznáme z paluby našeho autobusu. Hodinovou okružní jízdu městem spojenou s procházkou botanickým parkem Genoveze. Poté budeme mít volný čas v centru města a odjedeme zpět do hotelu. Návrat cca v 15:00.

 

 

Celodenní výlet Jerez

Cena: 1 400 Kč/ 50 Eur

 

 

Po snídani odjedeme od hotelu do centra Jerezu de la Frontera 45min. Po příjezdu se projdeme spletí uliček historického jádra města, jež bylo vyhlášeno kulturní památkou. Vstoupíme do Alcazaru postaveného za Almohadů ve XII. století. Nacházejí se zde velmi dobře zachované Arabské lázně, jediná mešita města a zajímavý hydraulický systém dešťové vody. Po dobytí města křesťany se tady usídlil výběrčí daní, který zahájil v XIII. století důležité reformy Alcazaru. Vystavěl kapli i barokní palác Villavicencio, mlýn k výrobě olivového oleje, vše ladí s původní islámskou architekturou. V roce 1931 vyhlásila španělská  vláda tento objekt umělecko-historickým monumentem. Po této dvou hodinové procházce historií Jerezu budeme mít volný čas k obědu. Odpoledne navštívíme výrobnu proslulého jerezského vína, Bodegas González Byass, neboli víno Tio Pepe, které se dnes vyváží do celého světa. Část areálu projedeme vláčkem, seznámíme se s historií těchto vinných sklepů založených v roce 1835. Dnes zde vyrábí už pátá generace nejen víno, ale i vinný ocet a proslulé brandy Lepanto. Projdeme sklepem navrženým francouzským architektem Eiffelem, dále sklepem Apoštolů, kde je víno 300 let staré a sklepem Jeho Veličenstva. Na závěr zde ochutnáme tři druhy sherry a vrátíme se do hotelu.

 


Celodenní výlet Gibraltar

Cena: 1 960 Kč/ 70 Eur

Odjezd od hotelu a cca dvouhodinová cesta na Gibraltar. Na Gibraltaru využijeme místní autobus, který nás odveze na skálu, kde budeme moci obdivovat jeskyně San Miguel, kde se nachází místní rezervace s opicemi a Punta Europa. Následovat bude volný čas v centru městečka. Průběh výletu může být pozměněn v závislosti na návštěvnosti v přírodním parku.

Nezapomeňte si prosím vzít s sebou CESTOVNÍ PAS!!! Prozatím je povolen vstup i na občanský průkaz, ale situace se může v průběhu sezóny změnit.

 

 

 

Polodenní výlet San Lucar/Donana

Cena: 2 100 Kč/ 75 Eur

 

 

Po snídani odjedeme od hotelu do města Sanlúcar de Barrameda 45min. První zastávkou je bývalá továrna na výrobu ledu, která byla ještě donedávna srdcem i duší přístavu. Dnes se zde nachází muzeum o parku Doñana, kde se seznámíme s jeho historií a unikátní kombinací ekosystémů, poslechneme si a uvidíme ohrožené druhy zvířat, které tam žijí. Poté přejdeme na molo, kde nastoupíme na jednu z lodí, která se dnes plaví po největší řece Andalusie. Guadalquivír neboli Velká řeka, jak jí nazývali Arabové je 657 kilometrů dlouhá, vlévající se právě zde do Atlantického oceánu. Při půl hodinové plavbě – 13 km směrem do Sevilly, uvidíme město, ze kterého vyplul Krištof Kolumbus, ptactvo a solné bažiny,které nás zásobují mořskou solí.Doplujeme do bývalé osady chýší zvané La Plancha a přestoupíme  do terenních vozů. Na nich  podnikneme jedinečnou 2-hodinovou projíždku úchvatně krásnou krajinou v parku, který se skládá ze čtyř částí. Projedeme přes mokřady, borovicový les i pláž Atlantického oceánu. Zastavíme se mezi písečnými dunami, kde se dozvíme, proč borovice písek zasype a jalovec se na duně pohybuje. Nakonec dojedeme na molo, kde nastoupíme na speciální vory, které každoročně převezou tisíce poutníků letní slavnosti Romeria de El Rocio, jejíž trasa vede přes Národní park Doñana, který patří k posledním mokřadům v Evropě a je zapsaný do světového dědictví UNESCO. V odpoledních hodinách návrat autobusem do hotelu.

 

 

Celodenní výlet Tanger

Cena: 2 660 Kč/ 95 Eur

 

 

Nejprve se vydáme směr Tarifa abychom se mohli nalodit a vyrazit k Tangeru. V Tangeru na nás již bude čekat marocký průvodce, který nás provede městem. Uvidíme „Cape Spartel“, což je soutok Středozemního moře a Atlantským oceánem. Zpět ve městě budeme pokračovat úzkými uličkami pěšky a uvidíme místní Kasbu s medinou. Navštívíme místní čtvrtě, kde se vyrábí hedvábí či kožené výrobky. V případě, že to bude možné, můžeme se krátce zastavit i u některého z místních uspávačů hadů. Oběd si vychutnáme v jedné z typicky marockých restaurací, kde budeme moci ochutnat tradiční pokrmy. V závěru výletu budeme mít možnost nakoupit v jednom 

z nejreprezentativnějších bazarů Tangeru. Následovat bude převoz lodí zpět do Tarify a návrat na Costa del la Luz. Nezapomeňte si vzít s sebou cestovní pas.

 

 

Výlet v ceně – Sevilla

Cestou z hotelu do Sevilly budeme moci pozorovat typické andaluské vesničky a městečka, kterými jsou například Antequera, La Roda, Estepa nebo Osuna. Po příjezdu do Sevilly bude následovat procházka překrásnými zahradami Marie Luisy, kde mimo jiné nalezneme nejznámější náměstí Americké a Španělské. Po prohlídce se vydáme do města ke 3. nějvětší katedrále v Evropě, kde jsou umístěny ostatky Kryštofa Kolumba. Katedrálu můžete navštívit ve volném čase, stejně tak i další zajímovosti města jako například Alcázar a jiné.

 
 
Důležité upozornění: 

- v ceně výletů je zahrnuta autobusová doprava,  průvodce/delegát, vstupy do památek (pokud není uvedeno jinak, není zahrnut oběd)

- programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven

- na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech

- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 30 oso

 

 
 

zpět na aktuální nabídku zájezdů senior 55+