Itálie - Basilicata pro seniory 55+ 2018

 

 

Basilicata je jedním z jihoitalských regionů, který nejvíce prosperoval v dobách tzv. Velkého Řecka. Dnes se jedná o převážně zemědělský region, který láká návštěvníky zejména pro svou krajinu. Přestože se jedná o jeden z nejvyprahlejších koutů Itálie, je atraktivní pro svou kombinaci majestátních hor a čistého pobřeží, které se velmi často nachází v těsné blízkosti. Kouzlo nedotčené přírody zde působí téměř na každém kroku. Hlavním městem regionu je Potenza, důležitý dopravní uzel a příhodné

výchozí město pro výlety do středověkých měst na severu. Zcela jistě ale stojí za návštěvu město Matera, které je druhým největším městem a okouzluje své návštěvníky zvláštním půvabem. Zdejší Sassi di Matera, obydlí vybudovaná ve skále v centru města, dodávají Mateře zvláštní atmosféru a řadí ji na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO od roku 1993. Nicméně v Mateře najdete i spoustu dalších zajímavostí, a právě proto bylo město vyhlášeno v roce 2014 Evropským městem kultury pro rok 2019. Region Basilicata nevyniká jen nádhernou přírodou, řeckými památkami, středověkými městy, ale i místní typickou kuchyní. Základem kuchyně jsou těstoviny, rajčata, chléb, olivy a vepřové maso. Místní mají zálibu v kořeněných jídlech, což je patrné v používání mnoha druhů paprik a v Itálii nepříliš běžného zázvoru. Mezi nejoblíbenější patří
místní silné sýry.,

TERMÍNY ODLETŮ A CENY:

 

JARO 2018

07.06. - 14.06.       13 790,-

14.06. - 21.06.       14 990,-

21.06. - 28.06.       15 790,-

 

PODZIM 2018

30.08. - 06.09.       15 990,-

06.09. - 13.09.       15 490,-

13.09. - 20.09.       14 990,-

20.09. - 27.09.       13 990,-

27.09. - 04.10.       13 490,-


Příplatky:
- jednolůžkový pokoj: 2 900,-
- Příplatek za neseniora: 2 700,-
- Příplatek za plnou penzi: 2 000,-

Slevy:
- 3. Osoba na přistýlce: 500,-
- dítě 2 – 11 let: 1 000,-

Pozn.:
- Ceny jsou uvedeny v Kč za osobu 55+ (nebo její doprovod) ve dvoulůžkovém pokoji.

 

Cena zahrnuje:

Þ    Zpáteční letenka Praha – Bari – Praha (včetně všech poplatků)

Þ    Transfer letiště – hotel – letiště

Þ    7 nocí pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji

Þ    Polopenze formou švédských stolů včetně 0,35l vody a 0,2l vína k večeři

Þ    Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu

Þ    Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

 

Cena nezahrnuje:

Þ    Fakultativní výlety a služby

Þ    Komplexní pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu

Þ    Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů 

 

AKCE-jednolůžkové pokoje bez příplatku (do vyprodání kapacit).

 

 

VILLAGGIO HOTEL AKIRIS ****

 

 
Popis:
Resort umístěný v pěkné udržované zahradě se nachází u jónského pobřeží regionu Basilicata. Vlastní soukromá pláž vč. plážového servisu (lehátka a slunečníky) ZDARMA u resortu. Hotel disponuje 82 komfortně zařízenými pokoji a apartmány. Přes den cca každou hodinu jezdí veřejný bus do nedalekého městečka (cena cca 1 Eur/1 cesta) – autobusová zastávka před hotelem. V resortu naleznete také malé obchůdky.

Vybavení hotelu:
V hotelu je recepce, 2 restaurace, 2 bary, 2 bazény, 2 dětské bazény, 3 tenisové kurty, 2 fotbalové hřiště, hřiště na volejbal a basketbal, mini golf, parkoviště, bankomat, malé obchodní centrum, sál s TV. Upozorňujeme, že v bazénu může být vyžadováno použití koupací čepice. Bar u bazénu a na pláži. V hotelu jsou pořádány animační programy s hudbou do cca 24:00 hod.

Vybavení pokoje/apartmánu:
Dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky nebo apartmán s vlastním sociálním zařízením jsou vybaveny ledničkou, telefonem, TV, klimatizací, terasou či balkonem.

Pláž:
Soukromá písčito-oblázková pláž u resortu, plážový servis (slunečník, lehátko) zdarma. Vlastní cesta z resortu na pláž vede udržovaným lesíkem (cca 250 m).

Stravování:
Polopenze formou švédských stolů + sklenice vody a vína k večeři


UPOZORNĚNÍ: 
- Ceny zájezdů do Itálie nezahrnují případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů. Tato taxa je splatná na místě v hotovosti, v Eur. Upozorňujeme, že zavedení taxy a její výše může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny změněna. Aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu na ubytování.

 

 

 

Termíny a rezervace Basilicata - Villagio hotel Akiris

 

 

Můžete se zeptat, nebo rovnou rezervovat:

(do formuláře prosím uveďte název zájezdu)
 

 
 

Nabídka výletů

Perly Apulie – městečka Martina Franca a Alberobello

Cena: 1 180 Kč/42 Eur

Polodenní výlet do Martina Franca, jednoho z nejkrásnějších městeček Apulie, pěší prohlídka historického centra. Poté pokračování do Alberobella, městečka zapsaného na seznam UNESCO roku 1996, a to právě díky tzv. „trulli“ – pitoreskním stavbám s konickými střechami, které jsou vystavěné bez malty jen z opracovaných kamenů a původně měly jen jednu místnost. Jejich stěny jsou natřeny bílým vápnem a právě kontrast tmavých střech a bílých stěn dodává typický kolorit tomuto malebnému městečku.

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, doprovod delegáta/průvodce.

Cena nezahrnuje: vstupy do jednotlivých objektů.

 
 

Matera – po stopách světového dědictví UNESCO

Cena: 1 040 Kč/37 Eur

Polodenní výlet do tohoto krásného města, které bylo zapsáno na seznam UNESCO již v roce 1993. Matera, poněkud exoticky vyhlížející město, je hlavím střediskem celé provincie a jeho úroveň a elegance je na tuto oblast neobvyklá. Zdejší pozoruhodností jsou sassi, obydlí vyhloubená v několika vrstvách do skály. Návštěva dvou nejslavnějších oblastí – Malve a Casalnuovo, při kterých se podíváme také do Casa Grotta, typického zrekonstruovaného sassa – obydlí, včetně nábytku a předmětů denní potřeby. Prohlídka kostela San Pietro v Monterrone a historické vinice. Zastávka na několika místech, kde byl natáčen slavný film s Mel Gibsenem. Degustace typických místních produktů.

Cena zahrnuje: dopravu busem, doprovod delegáta, degustaci typických místních produktů

Cena nezahrnuje: jednotné vstupné do Casa Grotta, kostela San Pietro v Monterrone, Grottone Naturale a historické vinice (cca 4 Eur / osoba)

 

 

Za historií Basilicaty – Lucania – Policoro – Anglona – Tursi

Cena: 1 040 Kč/37 Eur

Polodenní výlet, při kterém navštívíme nejdříve Národní muzeum v Policoro a také kostel Panny Marie v Anglona, který je považován za nejslavnější středověkou památku v oblasti. Byl založen ve 12. století na místě řecké Pandosie. Pokračování do Tursi, návštěva Rabatana či Arabatana, původního arabského osídlení. Poté ochutnáme typické místní produkty v Borgo Antico Palazzo dei Poeti.

Cena zahrnuje: dopravu busem, doprovod delegáta, degustaci typických místních produktů.

Cena nezahrnuje: případné vstupy do jednotlivých objektů.

 

 

Matera pro náročné – celodenní

Cena: 1 320 Kč/47 Eur

Celodenní výlet do tohoto krásného města, které bylo zapsáno na seznam UNESCO již v roce 1993. Matera, poněkud exoticky vyhlížející město, je hlavím střediskem celé provincie a jeho úroveň a elegance je na tuto oblast neobvyklá. Zdejší pozoruhodností jsou sassi, obydlí vyhloubená v několika vrstvách do skály. Návštěva dvou nejslavnějších oblastí – Malve a Casalnuovo, při kterých se podíváme také do Casa Grotta, typického zrekonstruovaného sassa – obydlí, včetně nábytku a předmětů denní potřeby. Prohlídka kostela San Pietro v Monterrone a historické vinice. Zastávka na několika místech, kde byl natáčen slavný film s Mel Gibsenem. Individuální volno s možností oběda. Degustace typických místních produktů. Poté odjezd do krypty del Peccato, přezdívané také Sixtínská kaple Matery.

Cena zahrnuje: dopravu busem, doprovod delegáta, degustaci typických místních produktů

Cena nezahrnuje: jednotné vstupné do Casa Grotta, kostela San Pietro v Monterrone, Grottone Naturale a historické vinice (cca 4 Eur /osoba), vstupné do krypty del Peccato (cca 8 Eur / osoba).

 

 

Taranto – město dvou moří

Cena: 1 320 Kč/47 Eur

Polodenní výlet do tohoto malebného městečka, druhého největšího v Apulii, které si pro své sídlo vybrali Řekové už v 8. století př. n. l. pod názvem Taras. Město samotné se skládá ze tří částí, asi nejzajímavější je stará část, umístěná na ostrově, jenž je spojen pevninou hned dvěma mosty. Taranto je ovšem i důležitým přístavem a za ochutnání stojí místní specialita z mušlí – slávek, která je proslavena po celé Itálii. O jejich přípravě se více dozvíme v rámci degustace typických místních produktů. Poté odjezd do Národního muzea (jedno ze třech nejvýznamějších v Itálii pro své sbírky z období tzv. Velkého Řecka). Návrat do hotelu.

Cena zahrnuje: dopravu busem, doprovod delegáta, degustace typických místních produktů).

Cena nezahrnuje: vstupné do jednotlivých objektů (Národní muzeum cca 2,5 Eur / osoba)

 

 

!!NEPROPÁSNĚTE AKČNÍ BALÍČEK FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ!!

 

Matera (po stopách svět. dědictví UNESCO) + Za historií Basilicaty

Cena: 1 935 Kč / 69 Eur

 

 

Důležité upozornění: 

- Ceny výletů jsou orientační a během sezony se mohou změnit. Pokud není výslovně uvedeno jinak, v ceně výletu je technický doprovod delegáta. Ceny výletů nezahrnují vstupy.

- programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven

- na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech

- minimální počet pro uskutečnění výletu je 25 osob

 

 

 
 
 

zpět na aktuální nabídku zájezdů senior 55+