ITÁLIE - KALÁBRIE PRO SENIORY 55+ 2018

 

!!!NAVÍC SI KAŽDÝ SENIOR MŮŽE VZÍT S SEBOU JEDNOHO NESENIORA ZA STEJNÝCH PODMÍNEK!!!

 

  

 

Kalábrie se nachází na nejjižnějším cípu Apeninského poloostrova a své návštěvníky láká především zdejší krajina, která je atraktivní svou kombinací impozantních hor a čistého pobřeží s dlouhými písčitými plážemi, obojí často v těsné vzájemné blízkosti. Kouzlo panenské přírody je navíc umocněno hlavně tím, že se zde turistický průmysl nachází teprve v začátcích. Hlavním městem regionu je Catanzano.

 

Nejvíce návštěvníků však přitahuje kalábrijské pobřeží, na západě Tyrhénského moře a na východě moře Jónského a uprostřed horský masiv Sila. Jedna z nejhezčích oblastí Kalábrie, která stojí za navštívení, je výběžek Tropea na pobřeží Tyrhénského moře, kde najdete pláže s bílým pískem, tyrkysové moře a dvě nejosobitější starobylá střediska Kalábrie Tropeu a Pizzo. Pojeďte s námi odhalit kouzlo této méně známé části Itálie a ochutnat místní vynikající kuchyni.

 

TERMÍNY 2018

 

JARO 2018

04.06. - 11.06.         14 490,-

11.06. - 18.06.         15 490,-

12.06. - 19.06.         15 490,-*

18.06. - 25.06.         15 990,-

 

PODZIM 2018

03.09. - 10.09.         16 290,-

10.09. - 17.09.         15 990,-

11.09. - 18.09.         15 990,-*

17.09. - 24.09.         15 490,-

 

24.09. - 01.10.         14 490,-

*odlety z Brna         

                      

Příplatky:
- jednolůžkový pokoj 2 500,-
- příplatek za neseniora 2 700,-
- plná penze 2 200,-

 

Slevy:
- osoba na přistýlce 500,-

 

Pozn.:
- Ceny jsou uvedeny v Kč za osobu 55+ (nebo její doprovod) ve dvoulůžkovém pokoji.

 

Cena zahrnuje:

Þ     Zpáteční letenka Praha/Brno – Lamezia Terme – Praha/Brno

včetně všech tax a letištních poplatků (lety z Prahy nebo Brna

dle vybraného termínu, viz výše)

Þ     Transfer letiště – hotel – letiště

Þ     7 nocí ve 4* hotelu

Þ     Polopenze formou bufetu

Þ     Sklenice vody a vína k večeři

Þ     1x transfer do městečka Pizzo

Þ      Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu

Þ     Zákonné pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje:

Þ     Fakultativní výlety a služby

Þ     Pojištění léčebných výloh včetně pojištění pro případ storna zájezdu

Þ     Případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů.

Tato taxa je splatná na místě v hotovosti, v Eurech.

Upozorňujeme, že zavedení taxy a její výše může být úpravou

místní vyhlášky i v průběhu sezóny změněna. Aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu na ubytování.

 

 

AKCE- jednolůžkové pokoje bez příplatku (do vyprodání kapacit).

 

 

Voi Pizzo Calabro Resort 4*

|Pizzo|


 

Popis hotelu:  Krásný hotelový komplex se nachází v klidné lokalitě na Tyrhénském pobřeží nedaleko městečka Pizzo (cca 10 km) a je obklopen krásnou udržovanou zahradou s piniovým lesíkem.  Doprava minibusem do centra města Pizzo za poplatek – 1x zdarma.

 

Vybavení hotelu:  V hotelu naleznete recepci, restauraci, bary, bazén typu laguna, bazén s hydromasáží, 2 tenisové kurty, sauna a turecké lázně, obchod, miniklub, směnárnu a Wi-Fi v rámci recepce. Upozorňujeme, že v bazénu může být vyžadováno použití koupací čepice.

 

Vybavení pokoje: Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, klimatizací, TV, telefonem, miniledničkou, fénem, trezorem a balkonem či terasou se zahradním nábytkem.

 

Stravování: Polopenze formou švédských stolů včetně sklenice vody a vína.

 

Pláž:  Soukromá písčito - oblázková pláž se nachází u resortu. Cesta na pláž vede udržovaným lesíkem příjemnou procházkou, nebo lze využít hotelový vláček. Lehátka/ křesílka a slunečníky jsou poskytovány zdarma.

 

 

UPOZORNĚNÍ:  Ceny zájezdů do Itálie nezahrnují případnou pobytovou taxu dle vyhlášky místních úřadů. Tato taxa je splatná na místě v hotovosti, v Eur. Upozorňujeme, že zavedení taxy a její výše může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny změněna. Aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu na ubytování.

 


 

 

 

 

REZERVACE A AKTUÁLNÍ INFORMACE ZDE

 

 

 


 

Můžete se zeptat, nebo rovnou rezervovat:
(do formuláře prosím uveďte název zájezdu)
 

 
 
 

Nabídka výletů

 

Polodenní výlet Tropea a Capo Vaticano + ochutnávky

Cena: 900 Kč / 32 Eur

 

Odjezd do oblasti Capo Vaticano, jenž je obdivována umělci již po několik staletí: je to romantické místo plné klidu, kde kdysi věštily čarodejnice dle letu ptáků a dýmu stoupajícího z ostrova Stromboli, který je za dobré viditelnosti nádherně vidět. Návštěva místní vyhlídky s možností fotografování celého pobřeží, jenž získalo název Costa degli Dei – tedy pobřeží bohů a sami uvidíte, že právem. Poté odjezd do okouzlujícího městečka Tropea, které bývá často nazýváno také Perla Kalábrie, a to pro své bílé písečné pláže, azurové moře a historické monumenty – Cattedrale (normanská katedrála), odkud je nádherný výhled na malebnou krajinu a ostrůvek omývaný křišťálovým mořem, na němž stojí kostel Panny Marie. Prohlídka města s individuálním volnem s možností nákupu suvenýrů, kterých v tomto malebném městečku naleznete bezpočet.

 V průběhu dne návštěva místní výrobny produktů, kde bude připravena degustace spojená s ochutnávkami a možností nákupu typických produktů za výhodné ceny.

V ceně výletu je zahrnuta autobusová doprava a průvodce/delegát, degustace místních produktů.

 

V ceně výletu nejsou zahrnuté případné vstupy do objektů. 

 

 

Celodenní výlet Liparské ostrovy

Cena: 1 460 Kč/52 Eur

 

Lodí navštívíte 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Lipari absolvujete procházku historického centra Lipari, hlavního kulturního centra celého souostroví. Za poplatek se můžete také zúčastnit okružní jízdy kolem ostrova. Na Vulcano můžete ozkoušet léčivé koupele v bahenním sirném jezírku nebo na plážích ze sopečného písku s horkými prameny. Na Stromboli si určitě nenechtě ujít procházku malebným centrem.

V ceně výletu je zahrnuta autobusová doprava, lodní doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek)
Cena výletu na Liparské ostrovy a na Stromboli by night nezahrnuje vstupy a pobytovou taxu na Liparských ostrovech ve výši cca 5 Eur /osoba.

 

 

Polodenní výlet Stromboli by night

Cena: 1 370 Kč/49 Eur

 

Lodí navštívíte ostrov Stromboli, který je známý především pro svůj stále činný vulkán, jehož činnost probíhá v 15ti minutových intervalech. V odpoledních hodinách příjezd na ostrov Stromboli, procházka, možnost večeře v restauraci a poté se za tmy vydáte lotí na moře k místu zvanému Sciara del Fuoco, odkud budete pozorovat výbuchy sopky.

V ceně výletu je zahrnuta autobusová doprava, popř. lodní doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek).

Cena výletu na Liparské ostrovy a na Stromboli by night nezahrnuje vstupy a pobytovou taxu na Liparských ostrovech ve výši cca 5 Eur /osoba.

 

 

 

Celodenní výlet Taormina – perla Sicílie

Cena: 1 540 Kč/55 Eur

 

Již samotná cesta autobusem po dálnici směrem na Sicílii je nepřekonatelným zážitkem a poskytuje výhled nejen na Liparské ostrovy, ale i na Sicílie s dominantou sopky Etny. Nalodění na trajekt v přístavu San Giovanni, po připluží na Sicílii odjezd do Taorminy. Zde budeme mít možnost obdivovat nejen hlavní třídu s drahými butiky, bary, restauracemi a cukrárnami, jejichž výlohy stojí nejen za vyfocení, ale především za ochutnání, ale i řeckořímské divadlo (vstupné není v ceně), které je jednou z největších památek celého ostrova a poskytuje nádherné výhledy jak na sopku Etnu, tak na celý záliv Giardini Naxos. Pro zájemce možnost oběda (není v ceně) či sjezd a výjezd lanovkou k pobřeží (není v ceně).

V ceně výletu je zahrnuta autobusová doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek). 

 

 

 

Celodenní výlet na Jónské pobřeží – Crotone a Le Castella

Cena: 1 260 Kč/45 Eur

 

Výlet, který Vám umožní srovnat obě kalábrijská pobřeží. V ranních hodinách odjezd do Crotone, jednoho z nejdůležitějších měst tzv. Velkého Řecka, ve kterém bydlel například Pythagoras a jenž svého největšího rozmachu dosáhlo v 6. a 5. století př. n.l.  Návštěva hradu a místního muzea (vstup není v ceně). Poté prohlídka historického centra. Možnost individuálního oběda (není v ceně). Odjezd do malebného městečka Le Castella, jež Vás uchvátí svou turistickou atmosférou a především aragonskou pevností (vstup není v ceně), vybudovanou v přírodní mořské rezervaci Capo Rizzuto. Během dne degustace místních typických produktů.

V ceně výletu je zahrnuta autobusová doprava a průvodce/delegát (není zahrnutý oběd a vstupy do památek).

 

 

!!NEPROPÁSNĚTE AKČNÍ BALÍČEK FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ!!

 

Stromboli by night + + Tropea a Capo Vaticano + ochutnávky produktů

Cena: 2 100 Kč / 75 Eur

 

 

Výlet v ceně – městečko Pizzo, realizováno z hotelu

Pizzo je kouzelné městečko, které se nachází u překrásných pláží jižní Itálie. Tvoří jej malebné historické centrum s vévodícím aragonským hradem z 15. století, který se proslavil zejména tím, že zde byl popraven Murat, švagr Napoleona. Nicméně toto městečko je proslavené zejména výrobou unikátní zmrzliny tartufo, jejíž výrobu budete moci sledovat v jedné zmzrlinárně na náměstí.

Program: prohlídka historického centra, výroba zmrzliny v baru na náměstí, individuální volno s možností návštěvy (dle času příletu do destinace) aragonského hradu – interiérů a Muratova vězení – za poplatek.

 

 

 

 

Důležité upozornění: 

 

- Ceny výletů jsou orientační a během sezony se mohou změnit. Pokud není výslovně uvedeno jinak, v ceně výletu je  technický doprovod delegáta. Ceny výletů nezahrnují vstupy.
- programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven
- na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech
- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 28 osob

 

 

 

 

zpět na aktuální nabídku zájezdů senior 55+