ŠPANĚLSKO - ANDALUSIE PRO SENIORY 55+, COSTA DE LA LUZ 2017

 

 

!!!NAVÍC SI KAŽDÝ SENIOR MŮŽE VZÍT S SEBOU JEDNOHO NESENIORA ZA STEJNÝCH PODMÍNEK!!!

 

 

 

Andalusie – Costa de la Luz

 

Na samém jihu Španělska, na pobřeží Atlantického oceánu se nachází takzvané „Pobřeží světla“

– Costa de la Luz.

 

Costa de la Luz byla dlouhou dobu turisty opomíjenou oblastí ale postupem času se stala jednou z nejpopulárnějších turistických destinací ve Španělsku. Pro cestovní ruch se Costa de la Luz otevřela teprve nedávno, což je znát v každém koutě této oblasti.

 

Kilometry dlouhé, přírodní pláže s jemným pískem lemují pobřeží Atlantického oceánu a společně s místní přírodou, kulturou a kuchyní lákají každoročně více a více turistů z celého světa.

 

 

Mimo historická města jako je Cádiz, který je unikátní svou polohou prakticky na ostrově oddělený od pevniny jen úzkým pásem země, zde nalezneme i původně malé, rybářské vesničky, které se postupem času rozrostly do menších, klidných městeček a které svou velikostí ani zdaleka nedosahují takových rozměrů jako letoviska v jiných částech Andalusie. Pokud tedy vyhledáváte klidnější oblast, sluncem zalité, dlouhé a písečné pláže či starověkou historii zdejších velkých měst, bude Costa de la Luz tím pravým pro Vás!

 

 TERMÍNY ODLETŮ A CENY:

 

JARO A PODZIM 2017:

 

Termín:                                      Cena:

 

31.05. - 07.06.                         15 990,-

07.06. - 14.06.                         16 490,-

 

13.09. - 20.09.                         18 990,-

20.09. - 27.09.                         16 490,-

27.09. - 04.10.                         15 990,-

04.10. - 11.10.                         14 990,-

 

 

Příplatky:

- jednolůžkový pokoj 4200,-

- příplatek za neseniora 2700,-

- plná penze 2 000,-

- All inclusive 5 000,-

 

Slevy:

- 3.osoba na přistýlce 500,-

 

 

Pozn.:

- Ceny jsou uvedeny v Kč za osobu 55+ (nebo její doprovod) ve dvoulůžkovém pokoji.

 Cena zahrnuje:

 

 • Zpáteční letenka Praha – Sevilla – Praha (včetně tax a poplatků)
 • 7 nocí ve 4* hotelu s polopenzí formou švédských stolů
 • Voda 0,35l a víno 0,2l podávané k večeři
 • Transfer letiště – hotel – letiště
 • 1 x polodenní výlet (může být spojen s transferem z/na letiště)
 • Služby česky/slovensky hovořícího delegáta po celou dobu pobytu
 • Zákonné pojištění CK pro případ úpadku
 • Click2Claim – asistenční služba v případě zpoždění letu

 

 

Cena nezahrnuje:

 • Fakultativní výlety a služby
 • Komplexní pojištění léčebných výloh vč. pojištění pro případ storna zájezdu.
 • Svoz na/z letiště v Praze

 

 

Playaballena Spa Hotel 4*

 
 
Tento kvalitní a výborně vybavený hotelový komplex se nachází pár metrů od krásné dlouhé písčité pláže v letovisku Costa Ballena a nabízí vše, na co si během své dovolené vzpomenete. Přímo u hotelu se nachází zastávka autobusu, kterým se dostanete do nedalekého města Rota, případně do Jerezu. Cádiz se pak nachází cca 45 minut od hotelu. Hotel je umístěn v jižní části Costa de La Luz, tedy blíže k Gibraltaru. V blízkosti hotelu se nachází golfový resort Costaballena.
 
Tento hotel patří do oblíbeného řetězce PLAYA SENATOR, do kterého patří např. hotely Playa Bonita 4*, Marbella Playa 4*, Playabella 4* nebo Playa Almunecar Spa 4*, které již možná znáte z programu pro seniory 55+ na Costa del Sol a Costa Tropical.
 
Vybavení hotelu: nonstop recepce, výtah, Wi-Fi v lobby (30 min. zdarma), úschovna zavazadel, venkovní bazén, vyhřívaný vnitřní bazén, dětský bazén, lehátka a slunečníky, bezbariérový přístup, vybavení pro tělesně postižené, internetový koutek (za poplatek), směnárna, obchod se suvenýry, wellness centrum (za poplatek).
 
Vybavení pokoje: koupelna/wc, klimatizace, satelitní TV, telefon, psací stolek, minibar (za příplatek), stropní ventilátor, trezor (za poplatek), balkon nebo terasa. Pokoje jsou bez možnosti přistýlky. V pokoji jsou umístěna dvě široká lůžka pro 2-3
 

Stravování: polopenze formou švédských stolů včetně sklenice vody a vína k večeři.

 

Pláž: krásná dlouhá a široká písčitá pláž se nachází pár metrů od hotelu. Lehátka a slunečníky za poplatek (pouze v hlavní sezoně).

 

 

 

 

 

 

REZERVACE A AKTUÁLNÍ INFORMACE ZDE

 

 

 


 

Můžete se zeptat, nebo rovnou rezervovat:
(do formuláře prosím uveďte název zájezdu)
 

 
 

Nabídka fakultativních výletů

 

Gibraltar
1935,- Kč / 69€
Tanger
2660,- Kč / 95 €
Rota a Cádiz
1260,- Kč / 45 €
Jerez
1375,- Kč / 49 €
San Lucar/Donana
2020,- Kč / 72 €
Yeguada
1400,- Kč / 50 €

 

Výlet v ceně:   Sevilla

 

Pozn.:
- v ceně výletů je zahrnuta autobusová doprava,  průvodce/delegát, vstupy do památek (pokud není uvedeno jinak, není zahrnut oběd)
- programový sled jednotlivých výletů může být na místě upraven
- na místě můžete zakoupit jednotlivé výlety v Eurech
- fakultativní výlety se uskuteční při minimálním počtu 30 osob

 
 
 

Celodenní výlet: Gibraltar

Odjezd od hotelu a cca dvouhodinová cesta na Gibraltar. Na Gibraltaru využijeme místní autobus, který nás odveze na skálu, kde budeme moci obdivovat jeskyně San Miguel, kde se nachází místní rezervace s opicemi a Punta Europa. Následovat bude volný čas v centru městečka. Průběh výletu může být pozměněn v závislosti na návštěvnosti v přírodním parku.
Nezapomeňte si prosím vzít s sebou cestovní pas nebo občanský průkaz.

 

 

Polodenní výlet: Rota a Cadiz

Po snídani odjedeme od hotelu do města Rota, kde byla vybudována po vzájemné dohodě, podepsané v roce 1953 mezi Španělskem a Spojenými státy americkými námořní základna. Nachází se zde základna vojenských válečných lodí Šesté flotily a letiště pro vojenské transportní letouny amerického letectva. Po příjezdu do města nás čeká dopolední procházka, která začíná u majáku a pokračuje po přímořské promenádě kolem Atlantického oceánu do historického jádra města Roty. Zde vstoupíme do okouzlujícího kostela Nuestra Señora de La O, jehož výstavbu sponzoroval v XVI století vévoda Rodrigo Ponce de Leon. Kostel je nádhernou ukázkou architektonických stylů,od gotiky až po baroko. Dále pokračujeme návštěvou místního zámku postaveného z mořských kamenů, který měli ve znaku muslimové už ve XIII.století. Po procházce nastoupíme na loď a poplavíme se hodinu ve vodách Atlantického oceánu, až do patrně nejstaršího dosud stojícího města v jihozápadní Evropě, Cádizu. Město bylo založeno Féničany před rokem 1 000př.n.l., podle tradice 80 let po  Trojské válce a my jej společně poznáme z paluby našeho autobusu. Hodinovou okružní jízdu městem spojenou s procházkou botanickým parkem Genoveze. Poté budeme mít volný čas v centru města a odjedeme zpět do hotelu. Návrat cca v 15:00.

 

 

Celodenní výlet: Jerez

Po snídani odjedeme od hotelu do centra Jerezu de la Frontera 45min. Po příjezdu se projdeme spletí uliček historického jádra města, jež bylo vyhlášeno kulturní památkou. Vstoupíme do Alcazaru postaveného za Almohadů ve XII. století. Nacházejí se zde velmi dobře zachované Arabské lázně, jediná mešita města a zajímavý hydraulický systém dešťové vody. Po dobytí města křesťany se tady usídlil výběrčí daní, který zahájil v XIII. století důležité reformy Alcazaru. Vystavěl kapli i barokní palác Villavicencio, mlýn k výrobě olivového oleje, vše ladí s původní islámskou architekturou. V roce 1931 vyhlásila španělská  vláda tento objekt umělecko-historickým monumentem. Po této dvou hodinové procházce historií Jerezu budeme mít volný čas k obědu. Odpoledne navštívíme výrobnu proslulého jerezského vína, Bodegas González Byass, neboli víno Tio Pepe, které se dnes vyváží do celého světa. Část areálu projedeme vláčkem, seznámíme se s historií těchto vinných sklepů založených v roce 1835. Dnes zde vyrábí už pátá generace nejen víno, ale i vinný ocet a proslulé brandy Lepanto. Projdeme sklepem navrženým francouzským architektem Eiffelem, dále sklepem Apoštolů, kde je víno 300 let staré a sklepem Jeho Veličenstva. Na závěr zde ochutnáme tři druhy sherry a vrátíme se do hotelu.
 

 

Polodenní výlet: San Lucar/Donana

Po snídani odjedeme od hotelu do města Sanlúcar de Barrameda 45min. První zastávkou je bývalá továrna na výrobu ledu, která byla ještě donedávna srdcem i duší přístavu. Dnes se zde nachází muzeum o parku Doñana, kde se seznámíme s jeho historií a unikátní kombinací ekosystémů, poslechneme si a uvidíme ohrožené druhy zvířat, které tam žijí. Poté přejdeme na molo, kde nastoupíme na jednu z lodí, která se dnes plaví po největší řece Andalusie. Guadalquivír neboli Velká řeka, jak jí nazývali Arabové je 657 kilometrů dlouhá, vlévající se právě zde do Atlantického oceánu. Při půl hodinové plavbě – 13 km směrem do Sevilly, uvidíme město, ze kterého vyplul Krištof Kolumbus, ptactvo a solné bažiny,které nás zásobují mořskou solí.Doplujeme do bývalé osady chýší zvané La Plancha a přestoupíme  do terenních vozů. Na nich  podnikneme jedinečnou 2-hodinovou projíždku úchvatně krásnou krajinou v parku, který se skládá ze čtyř částí. Projedeme přes mokřady, borovicový les i pláž Atlantického oceánu. Zastavíme se mezi písečnými dunami, kde se dozvíme, proč borovice písek zasype a jalovec se na duně pohybuje. Nakonec dojedeme na molo, kde nastoupíme na speciální vory, které každoročně převezou tisíce poutníků letní slavnosti Romeria de El Rocio, jejíž trasa vede přes Národní park Doñana, který patří k posledním mokřadům v Evropě a je zapsaný do světového dědictví UNESCO. V odpoledních hodinách návrat autobusem do hotelu.

 

 

Polodenní výlet: Yeguada

Po snídani odjedeme z hotelu. Po hodinové jízdě typickou, neuvěřitelně zajímavou, vinicemi a pastvinami posetou Jerezskou krajinou, dojedeme do státního hřebčína Yeguada de la Cartuja, založeného v XV.století. Dnes jej spravuje státní firma Expasa, ale zakladatelé byli Kartuziánští mniši z nedalekého kláštera, kteří zde již před pěti sty léty domestikovali a šlechtili koně rodu Cartujano. Naše dopolední prohlídka hřebčína zahrnuje návštěvu boxů, ve kterých jsou ustájeni statní hřebci tohoto plemena. Další zastávkou je veterinární stanice s operačním a oplodňovacím sálem, kde nám odborníci přiblíží užívanou techniku inseminace. Navštívíme také muzeum, kde se nacházejí dobové vozy. Dva z nich získaly ocenění na nejdůležitější španělské koridě, která se koná vždy jen jednou do roka, Corida Goyesca. Poté sejdeme k oborám, kde si mezi klisnami a hříbaty můžeme udělat vzpomínkovou fotografii, nebo si jen tak vychutnat přítomnost tohoto jedinečného zvířete. Na závěr se pohodlně usadíme na tribunu a zhlédneme drezuru cartujanského koně, jeho bravuru a eleganci. V odpoledních hodinách se vrátíme do hotelu.

 

 

Celodenní výlet: Tanger

Nejprve se vydáme směr Tarifa abychom se mohli nalodit a vyrazit k Tangeru. V Tangeru na nás již bude čekat marocký průvodce, který nás provede městem. Uvidíme „Cape Spartel“, což je soutok Středozemního moře a Atlantským oceánem. Zpět ve městě budeme pokračovat úzkými uličkami pěšky a uvidíme místní Kasbu s medinou. Navštívíme místní čtvrtě, kde se vyrábí hedvábí či kožené výrobky. V případě, že to bude možné, můžeme se krátce zastavit i u některého z místních uspávačů hadů. Oběd si vychutnáme v jedné z typicky marockých restaurací, kde budeme moci ochutnat tradiční pokrmy. V závěru výletu budeme mít možnost nakoupit v jednom 
z nejreprezentativnějších bazarů Tangeru. Následovat bude převoz lodí zpět do Tarify a návrat na Costa del la Luz. Nezapomeňte si vzít s sebou cestovní pas.
 

 

Výlet v ceně: Sevilla

Cestou z hotelu do Sevilly budeme moci pozorovat typické andaluské vesničky a městečka, kterými jsou například Antequera, La Roda, Estepa nebo Osuna. Po příjezdu do Sevilly bude následovat procházka překrásnými zahradami Marie Luisy, kde mimo jiné nalezneme nejznámější náměstí Americké a Španělské. Po prohlídce se vydáme do města ke 3. nějvětší katedrále v Evropě, kde jsou umístěny ostatky Kryštofa Kolumba. Katedrálu můžete navštívit ve volném čase, stejně tak i další zajímovosti města jako například Alcázar a jiné.
 


 

 
 

zpět na aktuální nabídku zájezdů senior 55+